Žinomos moterys prakalbo apie buitį: namuose svarbi tvarka

„Dėl tvarkos niekada nepanikuoju. Man idealu turi būti dviejose namų vietose – vonioje ir virtuvėje“, – pasakojo renginių planuotoja Kristina Kaikarienė, prieš pusmetį iš buto Kauno centre persikėlusi gyventi į nuosavą namą priemiestyje.

Pašnekovė šypsosi – pakeitus gyvenamąją vietą, jos tvarkymosi įpročiai nepasikeitė, rašo pranešime spaudai.

„Mūsų būsto plotas išliko panašus, nes gyvenome nemažame bute, o namą įsirengėme ne per didelį – jame erdvės tiek, kiek reikia“, – šypsosi pašnekovė.

Viena iš mėgstamiausių jos buto vietų buvo balkonas, kur geru oru praleisdavo daug laiko skaitydama knygą. Dabar vakarus Kaikariai leidžia terasoje ir grožisi nuostabiu iš kiemo atsiveriančiu gamtos vaizdu.

K.Kaikarienė patikina – įsirengti name dulkių valymo sistemą buvo vienas geriausių sprendimų.

„Technika tikrai palengvina mūsų buitį. Nes aš, kaip ir daugelis moterų, namus tvarkau pati“, – sakė renginių organizatorė.

Į naujus namus planuoja kraustytis ir stilistė Viktorija Šaulytė. Tiesa, kol kas ji su sužadėtiniu Juliumi Mocka tėra išsirinkę žemės sklypą ir sprendžia, ką daryti su jame stovinčiu namu – rekonstruoti ar jo vietoje statyti naują.

Žinoma stilistė pasakojo – kol kas keturių kambarių būstą, kuriame dabar yra įsikūrusi, ji tvarko pati. Bet tik tada, kai gimsta įkvėpimas.

„Julius įprastai sukasi virtuvėje, o dekoruoju, daiktams vietas parenku aš. Namus švariname abu. Kartais noras tai daryti gali gimti kasdien, o kartais – užeiti štilis... Tuomet susitaikome su netvarka“, – šypsodamasi apie buities darbus, tenkančius jai ir sužadėtiniui, sakė V. Šaulytė.

Kol kas ji tvarkydama namus išsiverčia be pagalbos, bet neabejoja, jog ateityje teks „kreiptis“ į robotus.

„Kol esame dviese ir kol būstas mažesnis, švarinimosi užduotys yra paprastesnės. Tačiau iššūkių bus ir mes jiems pasiruošime“, – sakė V. Šaulytė.

REKLAMA

Namų ruoša nesvetima ir dainininkei Donatai Virbilaitei. Nors jos butukas nedidelis, dulkių siurblys visada yra atlikėjai po ranka.

„Namus siurbiu beveik kasdien, o štai lyginti man neįmanomas iššūkis, todėl spintoje arba nesilamdantys rūbai, arba tokie, kurie ir neišlyginti gerai atrodo“, – šypsodamasi pasakojo D. Virbilaitė, pridurdama, jog jei sunku suprasti, kodėl kai kurie žmonės lygina net kojines.

Pedante save vadina aktorė Lina Bražinskaitė – Tupikovskienė. Jos reiklumas švarai kiek sumažėjo augant vaikams, bet švarinimosi įrankius į rankas ji paima kasdien.

„Jei praleisi kokią dienelę, vėliau dėl to gali „parduoti“ savaitgalį“, – paaiškino žinoma moteris.

Prie mėgstamų namų tvarkymo darbų ji priskirtų gėlių priežiūra. Anksčiau Lina ne itin džiūgaudavo, kai švaros misija būdavo vykdoma vonios kambaryje, o dabar jai didesnis iššūkis yra siurbti grindis.

„Tai vienas iš labiausiai legendomis apipintų įrenginių. Džiaugiuosi, kad dalis bauginančių apie jį skleidžiamų mitų šiandien sugriuvo“, – šypsodamasi sakė L. Bražinskaitė – Tupkovskienė, kartu su būriu žinomų žmonių nusprendusi užsukti į lietuviškosios „iRobot“ parduotuvės, pristatančios dulkes renkančius ir grindis plaunančius robotus, gimtadienio šventę.

Pasižvalgyti į nepamainomais namų tvarkos pagalbininkais vadinamus robotus bei iš arti pamatyti kaip jie iš tikrųjų veikia susigundė ir daugiau pramogų pasaulio atstovų – dainininkė Rasa Kaušiūtė, šokėja Sandra Kniazevičiūtė, stilistas Joringis Šatas, dainininkas Gabrielius Vagelis, kirpėjas Karolis Murauskas, humoristė Violeta Mičiulienė, dainininkas Igoris Jarmolenka, virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas ir kiti.

Tai, kad technika buityje nepamainoma, įsitikinusi ir S. Kniazevičiūtė.

„Nors gyvenu naujame būste, gaila, bet jame vietos indaplovei neliko... Dabar pradedu galvoti, kad nieko nėra neįmanomo ir koks džinas galėtų vieną iš spintelių paversti naudingesne erdve“, – sakė pašnekovė.

REKLAMA

Dulkių siurblys – jos kasdienybė, nes namuose šeimos nariai mėgsta vaikščioti basi ir negali pakęsti nei trupinių, nei smėlio.

„Bet plauti grindis yra mano nemėgstamiausias darbas, o kai kloju lovas – širdies visai neskauda“, – apie kasdieninius įpročius pasakojo S. Kniazevičiūtė.

Efektyvaus namų tvarkymosi konsultantė Giedrė Bagdonienė tiek jai, tiek visiems, besirūpinantiems namų švara, turi kelis patarimus. Pirma, anot jos, reikia išsiaiškinti, kokie

ruošos darbai kuriam šeimos nariui patinka, o tuomet spręsti, ką daryti su tais, kurių niekas nemėgsta – samdytis pagalbą, įsigyti dulkes siurbiantį ar grindis plaunantį robotą, tvarkytis paeiliui.

Dar, pasak G. Bagdonienės, svarbu iš anksto nuspręsti, kiek vienai ar kitai užduočiai atlikti norima skirti laiko.

„Jei nuspręsite, kad turite 8 minutes, nustatykite žadintuvą ir paisykite jo skambėjimo. Įprastai laiko tam, kas sugalvota, užtenka. Žinoma, jei toliau norėsite tvarkytis, tęskite. Tik laikykitės tos pačios laiko taisyklės ir nedarykite vienu metu kelių darbų“, – patarė pašnekovė.

Ji pastebėjo, kad žmonės dažnai daro tą pačią klaidą – kuopdami namus „multitaskina“. Anot jos, pradėję šluostyti lentynėles, staiga prisimena turį sudėti skalbinius į skalbimo mašiną, o ėmėsi šios užduoties, puola į kambarį, kur yra likusį nešvarių drabužių rietuvė. Nuėję jų pasiimti, užsuka į miegamąjį, kur pradeda kloti lovą ir t.t. Dienos pabaigoje žmogus būna pavargęs, bet nieko konkretaus nepadaręs...“, – įspėjo G. Bagdonienė.

Ji įsitikinusi, kad robotai į daugelio žmonių kasdienybę jau yra įsiveržę visa jėga. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų