Žinoma fotografė bando atskleisti moteriškumo paslaptį

Buvęs žymus modelis, vilnietė fotografė Rūta Andrė sukvietė savo kūrybos gerbėjus ir bičiulius į savo fotodarbų parodą.

17

Į koncertų salės „Compensa“ fojė, kurioje ir vyko parodos atidarymas, atvyko žinomas fotomeninkas Rimantas Dichavičius, aktorė ir daininkė Ingrida Žiliūtė, fotografas Ramūnas Danisevičius, dailininkas Artūras Bražiūnas su žmona Jolita, muzikologė Audronė Jasinevičiūtė-Ivanauskienė, Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas ir kt.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žinoma fotografė bando atskleisti moteriškumo paslaptį

Fotomenininkės darbų ciklo „Moteris - kūrėja“ pagrindiniu modeliu tapo žinoma dainininkė, aktorė, poetė Agnė Sabulytė.

„Įsiklausau į šią akimirką, jaučiu kvapą, skonį, formą, spalvą… Gyvenu plačiai atmerktomis akimis, stebiu aplinką, žmonės. Mano gyvenimo objektas buvo ir yra moteris. Visada stebėjausi jos grožių, plastiškumu, įvairovę, subtilumų, paslaptingumų. Ji kaip bedugnė, kaip Žemė gimstanti, mirštanti ir vėl atgimstanti, kaip oras jaučiama, kaip vanduo gaivi, kaip ugnis šildanti, kaip paukštis laisva, kaip gėlė graži ir kvepianti, kaip naktis paslaptinga. Ji gali turėti daug veidų, vaidmenų, būtybių. Kokia ta Moteris-kūrėja? “, - klausia fotomeninkė R. Andrė. Pasak fotodarbų autorės, jei nori pažinti Dievą, pažink Moterį. „Aš atsimenu Tave iš labai ilgai.../Aš myliu Tave.../ Aš priimu Tave...”, - eilėmis kalba R. Andrė.

REKLAMA

Šiam projektui fotografę įkvėpė P. Čaikovskio opera „Jolanta“, matyta Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre: „Įvyko tarsi sprogimas, atsikimšo kamštis ir kūryba pradėjo lietis savime, vienas po kito atsiverė vaizdai“.

Pagrindiniu fotomodeliu tapusi dainininkė A.Sabulytė sakė, kad jos nesutrikdė fotografės pasiūlymas kai kurioms nuotraukoms pozuoti nuogai. „Moters-kūrėjos tema inspiravo mane tarsi išsiskleisti, atrasti save įvairiais rakursais. Be to, šiais fotodarbais aukštinamas prigimtinis moters grožis, o man tai atrodo labai kilnu ir didinga“, - kalbėjo A.Sabulytė. Parodos atidarymo vakarą dainininkė svečiams dovanojo muzikinę programą, solistei akomponavo tarptautinių konkursų lauretė, pianistė Ala Bendoraitienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų