• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Miestas – padidinto pavojaus zona ne tik žmonėms, bet ir naminiams gyvūnams. O žiemą pavojų dar daugiau nei kitu metų laiku.

REKLAMA
REKLAMA

Kad apsaugotumėte savo augintinius nuo gatvėse tykančių nelaimių, visų pirma turite suvokti, kas jiems gresia.

REKLAMA

Organizmo peršalimas

• Tai vienas didžiausių pavojų jūsų augintiniui žiemos sezono metu. Stenkitės apriboti pasivaikščiojimo laiką, ypač jei lauke lyja ar šlapdriba. Labiausiai peršalimo ligos puola trumpaplaukius gyvūnėlius.

• Atkreipkite dėmesį: jei augintinis pasivaikščiojimo metu ima drebėti ar riesti letenėles – metas grįžti namo. O kitą kartą eidami pasivaikščioti nepamirškite pašiltinto kombinezono. Ypač populiaru žieminiais rūbais papuošti mažus šunyčius, nors šilta apranga praverčia ir didesniesiems.

REKLAMA
REKLAMA

Peršalimo pasekmės gali būti liūdnos – tai ir sąnarių susirgimai, ir pneumonija, kurią susirgusius šunis gydyti ypač sunku. Gali paūmėti ir kitos ligos.

Pavojai ant kelio

Pripratę laigyti gryname ore gyvūnai žiemą daug labiau rizikuoja papulti po automobilio ratais, ypač kai grindinys padengtas plikledžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Nepaleiskite šuns nuo pavadėlio jei einate netoli gatvės. Ir patikrinkite, ar pavadėlio antkaklis ar petnešėlės, taip pat jo rankena ir pats dirželis nesusidėvėję, neįtrūkę.

• Pereinant gatvę laikykite gyvūną kaip galima arčiau savęs.

• Išmokykite savo augintinį nelakstyti paskui automobilius ir dviračius.

• Nepalikite savo augintinio automobilyje be priežiūros. Šaltyje automobilio salonas greitai atvėsta, ilgiau paliktas gyvūnas ten gali net ir mirtinai sušalti.

REKLAMA

Traumų pavojai

Šaltuoju metų laiku keturkojai augintiniai dažniau patiria traumas, ypač išnirimus ir raiščių patempimus.

• Tam, kad sumažintumėte šį pavojų, neleiskite savo augintiniui šokinėti, greitai bėgioti.

• Dar vienas traumų šaltinis – ledas ir sniegas. Nors šuo laksto ant keturių kojų, jis vis tiek gali paslysti. Ypač dažnai taip nutinka jauniems ir labai mažiems šuneliams.

REKLAMA

• Pasivaikščiojimas po gruodą taip pat gali baigtis trauma: aštrus gruodas gali sužeisti letenėles.

• Ir nepamirškite kad sniegas apkloja visas besimėtančias šiukšles – jis klastingai paslepia ir stiklo šukes, kitus aštrius daiktus, ant kurių gali užlipti šuo.

Druska plikledžiui

Kad plikledis nebūtų slidus, miesto tarnybos jį barsto įvairiais reagentais. Tada skundžiamės, kad druska gadina batus. O kaip ji veikia šunis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Grįždami iš pasivaikščiojimo druskuotu šaligatviu leiskite augintiniui nusivalyti letenas švariame sniege.

• Namuose būtinai nuplaukite letenas, net jei jos neatrodo purvinos. Tarp pirštų įstrigusios druskos kruopelės gali dirginti odą, kai kuriems šuneliams druska netgi pragraužia opas.

REKLAMA

Kiti pavojai

Medžioklės instinktas. Viena mėgstamiausių šuniškų pramogų – persekioti kitus gyvūnus. Pasistenkite suvaldyti jų medžioklės instinktą bent jau žiemą – nuo to gali nukentėti ne tik niekuo neprasikaltęs kitas gyvūnas, bet ir jūsų gerasis draugas: įsibėgėjęs šokti po automobilio ratais, įkristi į duobę, susižeisti aštriais daiktais.

Elektros laidai ir stulpai. Ši problema aktualiausia vyriškos lyties šunims, įpratusiems kelti koją ir „žymėti teritoriją“. Jei arti yra elektros stulpas ar laidai, tai gali baigtis nelaime – iš po žemės ar po plonu sniegeliu gali būti nutrūkęs laidas, kuriuo teka elektros srovė. Tokioje situacijoje šunelis rizikuoja ne tik būti nukrėstas elektros – jis gali netgi žūti. Tad bus geriausia jei šeimininkas vis dėlto atidžiau stebės, kur ir ką veikia jo keturkojis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų