Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Lino Adomaičio koncertas (nuotr. Arno Mažylio) (nuotr. Organizatorių)

Pirmadienio vakarą Vilniaus Vingio parke įsikūrusiame VU Botanikos sode startavo naujas miesto festivalis „Vilnius ORE“, kviečiantis mėgautis gyva muzika gryname ore. Pirmąją festivalio dieną įspūdingą pasirodymą surengė jau legenda tapęs Lietuvos atlikėjas ir prodiuseris Linas Adomaitis.

5

Pirmadienio vakarą Vilniaus Vingio parke įsikūrusiame VU Botanikos sode startavo naujas miesto festivalis „Vilnius ORE“, kviečiantis mėgautis gyva muzika gryname ore. Pirmąją festivalio dieną įspūdingą pasirodymą surengė jau legenda tapęs Lietuvos atlikėjas ir prodiuseris Linas Adomaitis.

REKLAMA

Dar 1995 metais karjerą pradėjęs atlikėjas žiūrovams pasirodė termometrui už lango rodant net 30 laipsnių karščio. Virš 20 albumų kolekcija pasigirti galintis L. Adomaitis išskirtinio grožio vietoje žiūrovams atliko tiek savo legendinių dainų, tiek kūrinių iš prieš trejus metus išleisto albumo „Vandenynai“, rašo pranešime spaudai.

REKLAMA

„Labas vakaras, bičiuliai!“, – po pirmosios dainos į susirinkusius žiūrovus kreipėsi Linas Adomaitis. „Startuoja „Vilnius Ore“ festivalis. Labai sveikinu organizatorius – nuostabi vieta, puiki aplinka. Ir apskritai, čia visos spalvos tokios ryškios“, - pridūrė atlikėjas, skambant dainos „Tavo Spalvos“ akordams.

„Tikra tiesa, kad geriausia akustika – gamtoje. Džiaugiuosi, kad mūsų vasara ir festivalis „Vilnius Ore“ dovanoja galimybę koncertuoti atvirame lauke, nuostabių augalų apsuptyje ir tokioje nepaprastoje vietoje – VU Botanikos sode. Jaukus piknikas ant pievos, mano gyva muzika ir atviros širdys sukuria geriausią vidurvasario vakarą“, - teigė Linas Adomaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Renginys lankytojams duris atvėrė 18:30 val, o Linas Adomaitis scenoje pasirodė apie 20:30. Pirmąsias dvi valandas susirinkę muzikos mylėtojai vaikščiojosi po žydintį VU Botanikos sodą bei mėgavosi smagiais L. Adomaičio koncertą „apšildžiusio“ DJ Swix ritmais. „Vilnius ORE“ festivalyje apsilankę žiūrovai taip pat išvydo ir apšvietimo dizainerio Simono Eismonto sukurtas šviesų instaliacijas.

S. Eismontas prie šviesų instaliacijų yra dirbęs šimtuose renginių nuo vakarėlių tamsiuose miškuose iki televizijos sezono atidarymų, o vieni įdomiausių dizainerio projektų yra šviečiantys „Lofto“ kvadratai ir lauko muziejus „Šviečiančios miesto legendos“. Tuo metu VU Botanikos sode svečiai galės išvysti dvi unikalias instaliacijas – trikampį tunelį ir šviečiančių žibintų kekę.

Pirmą kartą organizuojamas festivalis „Vilnius ORE“ kiekvieną šios savaitės darbo dieną (liepos 12-16 d.) turės po įspūdingą koncertą. Antradienį jame pasirodys Eurovizijoje dalyvavusi Ukrainos grupė „Go_A“, trečiadienį išvysime sparčiai Lietuvoje išpopuliarėjusią Jessicą Shy, ketvirtadienį Vingio parką sudrebins unikalieji „Beissoul & Einius“, o penktadienį festivalį uždarys išskirtinio balso savininkė Evgenya Redko.

REKLAMA
REKLAMA

„Kviečiu visus į „Vilnius ORE“. Pažadu, jog bus visos žinomiausios dainos, bus negirdėtos dainos, kurios pirmą kartą skambės, gyva grupė, gražūs rūbai, gražūs žmonės, nuostabus oras, gera muzika ir daug dainavimo kartu. Pasižadu atiduoti 100 procentų savo energijos. Taip pat bus ne vienas svečias, kuris tikrai nepatingės ateiti ir su manimi padainuoti keletą dainų“, - apie artėjantį koncertą pasakojo Jessica Shy.

Vilniaus universiteto Botanikos sodas naujajam miesto festivaliui pasirinktas ne atsitiktinai – šiemet sodas švenčia savo 240-ąjį gimtadienį. Be galo turtingą istoriją – nuo Radvilų iki Jėzuitų – turintis Botanikos sodas gali pasigirti viena didžiausių, 10 tūkst. augalų vardų turinčių, kolekcijų Baltijos šalyse, o vienas Vingio rūmuose vykęs pokylis yra įamžintas garsiajame rusų rašytojo Levo Tolstojaus romane „Karas ir Taika“.

„Tinkamos vietos organizuoti tokiam renginiui ieškojome dar praėjusią vasarą, o įsibėgėjusi pandemija tik dar labiau pastūmėjo koncertus rengti būtent atvirose erdvėse, kur vasarą ir saugiau, ir smagiau. Norėjome, kad vieta būtų unikali pati iš savęs ir arti Vilniaus, bet pasirodo, jog tokia vieta yra tiesiog po mūsų nosimi“, - prisiminė festivalį organizuojančios įmonės „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

„Apvažiavę visas galimas vietas galime tvirtai teigti, kad tokiam renginiui VU Botanikos sodas yra tiesiog idealus, todėl praėjusiais metais čia suorganizavome „Beissoul & Einius“ koncertą ir galutinai įsitikinome, kad ji patinka tiek atlikėjams, tiek fanams. Todėl šiemet nutarėme nesidairyti į šalis. Tikimės, kad liksime VU botanikos sode dar ilgai, nes festivaliui „Vilnius Ore“ – tai tik pradžia“, - pridūrė T. Inčikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų