REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Veido jogos trenerė Giedrė Bagdonienė (nuotr. asm. archyvo)

Veido joga – Lietuvoje dar naujiena, tačiau užsienyje, ypač tarp moterų, ši praktika labai populiari. Moterys pratimų veido raumenims griebiasi norėdamos atrodyti jauniau, išlyginti raukšles, turėti skaistesnę ir lygesnę veido odą bei norėdamos atsipalaiduoti. Pirmoji veido jogos trenerė Lietuvoje Giedrė Bagdonienė tv3.lt papasakojo, ką veido joga duoda žmogui ir kaip ji veikia.

6

Veido joga – Lietuvoje dar naujiena, tačiau užsienyje, ypač tarp moterų, ši praktika labai populiari. Moterys pratimų veido raumenims griebiasi norėdamos atrodyti jauniau, išlyginti raukšles, turėti skaistesnę ir lygesnę veido odą bei norėdamos atsipalaiduoti. Pirmoji veido jogos trenerė Lietuvoje Giedrė Bagdonienė tv3.lt papasakojo, ką veido joga duoda žmogui ir kaip ji veikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai susilaukiau vaikų ir pastebėjau save namie veidrodyje be makiažo, pamačiau pavargusią moterį. Man buvo 27-eri ir jau pastebėjau pirmuosius senėjimo požymius. Negalėjau su tuo susitaikyti, tikėjau, kad galiu padaryti kažką, kas prilėtintų senėjimo požymius. Turėjau tikslą visada atrodyti jaunai, kad veidas spinduliuotų grožiu ir jaunatviškumu. Pradėjau internete ieškoti informacijos apie natūralius būdus išlaikyti veido grožį ir jaunatvišką spindėjimą“, – pasakoja Giedrė Badonienė.

REKLAMA

Jauna moteris, išbandžiusi daugybę pratimų internete, suprato, kad nori aiškios sistemos, kuri leistų žinoti, jog pratimai atliekami teisingai ir veidui nepakenkia. Benaršydama internete, G. Bagdonienė rado veido jogą ir šio metodo kūrėją Danielle Collins Iš Didžiosios Britanijos.

„Tad prieš dvejus metus nusprendžiau pas ją nuvažiuoti ir išmokti teisingai daryti pratimus. Iš ten grįžau su sertifikatu, kad  galiu mokyti kitus ir dabar vedu veido jogos užsiėmimus, daugiausiai Vilniuje“, – pasakojo veido jogos trenerė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pažymi, kad pratimai veidui buvo daromi jau Senovės Kinijoje, Japonijoje ir Indijoje prieš 5 tūkst. metų. D. Collins sujungė jai pasirodžiusius tinkamais pratimus iš senovės Kinijos ir Indijos sistemų bei šiuolaikinius pratimus veidui. Šį metodą ji pavadino veido jogos metodu pagal Danielle Collins.

Poveikis – iškart

G. Bagdonienė tikina, kad šių pratimų poveikis jaučiamas iš karto – veidas jau po vieno užsiėmimo įgauna sveiką rožinį atspalvį ir švytėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų veido odos būklė yra labai skirtinga: dėl amžiaus, odos struktūros, genetikos, emocijų ir mimikų pėdsakų, paliktų mūsų veiduose. Todėl pratimai veidui kiekvienam turi truputį skirtingą poveikį, bet jis jaučiamas iš karto. Po užsiėmimo galima matyti, kaip veidas įgauna rožinį atspalvį ir švytėjimą dėl suaktyvėjusios kraujo apykaitos, galima pajausti veido raumenis dirbant. Didžiausi rezultatai matomi po dviejų- trijų mėnesių“, – kalbėjo trenerė.

REKLAMA

G. Bagdonienė sako, kad pratimų poveikis taip pat priklauso nuo to, ar jie atliekami kasdien, taip pat nuo to, kokio gilumo raukšlelės jau yra veiduose.

Veikimo principas

Veido jogos trenerė sako, kad šiais pratimais stiprinami veido raumenys, o kai jie stiprėja, prie jų prisitaiko mūsų veido oda.

„Norėdami, kad mūsų veidas atrodytų kiek įmanoma geriau, jauniau, sveikiau, turime ieškoti priemonių, kaip paveikti veido raumenis, nes jie atsakingi už mūsų veido odos būklę. Įtampa, stresas lieka mūsų veiduose. Tad norėdami panaikinti tokias streso žymes, turime veikti veido raumenis, esančius po oda.

REKLAMA

Daugybė žmonių mano, kad už blogą išvaizdą atsakinga veido oda, tad moterys perka kuo geresnius kremus, brangesnę kosmetiką, tačiau iš tikrųjų už veido odos būklę atsakingi raumenys , taip pat ir mityba, išgeriamas vanduo, patiriama įtampa, saulės kiekis“, – pasakojo G. Bagdonienė.

Moteris sako iš karto pajutusi, kad jos veido raumenys dirba labai stipriai: G. Bagdonienė pajautė tuos raumenis, kurių niekada nejausdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iškart pamačiau veido rausvumą, jo spalvos pagerėjimą, gyvesnį ir labiau atvertą akių žvilgsnį. Darant pratimus ilgesnį laiką, manau, kad pristabdžiau kai kurių savo linijų ir raukšlyčių, kurias jau turėjau, gilėjimą. Mano veido bendras pojūtis yra pasikeitęs – jis daug kam atrodo gyvesnis, lygesnis, labiau spinduliuojantis grožį“, – pasakoja trenerė, pridurdama, kad rezultatai greičiau matosi vyresniems žmonėms.

REKLAMA

20 minučių per dieną

Viedo joga, pasakoja trenerė, yra kompleksinė praktiką, kurią sudaro 18 pagrindinių veido masažo pratimų, akupresūra (taškinis veido masažas), energijos davimo ir veido atpalaidavimo pratimas. Pagrindinius pratimus, sako G. Bagdonienė, idealiu atveju reiktų daryti kasdien.

„Ši praktika kasdien užtrunka apie 20 minučių, galimąją išskaidyti, daryti 10 minučių ryte ir 10 minučių vakare. Tai yra patogūs pratimai, nes nemažai jų gali atlikti be rankų, gali tai daryti namie plaunant indus, žaidžiant su vaikais ar vairuojant automobilį. Mano pasiūlymas: kai tik galit, kai turite laisvą minutę, padarykite nors kelis pratimus, ir tai bus geriau nei nieko“, – pasakoja trenerė.

REKLAMA

Padeda atsipalaiduoti

G. Bagdonienė sako, kad veido joga vadinasi joga būtent todėl, kad ji pirmiausia padeda žmogui atsipalaiduoti nuo įtampos, nerimo, streso, visų įvykių, kuriuos išgyvename per įtemptus ar netgi spazmuotus veido raumenis.

„Mokslininkai įrodė, kad 50 proc. veido senėjimo nulemia stresas ir įtampa, kuriuos patiriame. Mūsų įtempti veido raumenys labiausiai reaguoja į stresą, o veidas yra mūsų atspindys. Pasižiūrėję į žmogų, matome, ar jis liūdnas, ar jam buvo gera diena. Jei nenorime nešiotis neigiamų kaukių, jei norime po sunkios darbo dienos ir didžiulės įtampos atsipalaiduoti – veido joga yra puikus būdas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia skiriamas dėmesys kvėpavimui, nusiraminimui, susitelkimui ir visų emocijų paleidimui, kad jos nepaliktų pėdsako mūsų veide“, – pasakoja trenerė.

Ji sako, kad moterys, kurioms veda užsiėmimus, iškart po to pajaučia didelį atsipalaidavimą.

Naujiena Lietuvoje

G. Bagdonienė sako, kad į Lietuvą veido joga atvežė ji, ir ši praktika mūsų šalyje dar yra naujiena, kai tuo tarpu JAV, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje ji labai paplitusi.

REKLAMA

„Veido joga susidomi daugiausia moterys, nes joms aktualiausias jų veido grožis. Veido mes neuždengsime nei po megztiniu, nei po ilgu sijonu. Todėl moterims viskas, susiję su veido grožiu, rūpi, ypač – natūralūs būdai. Taip, mano klientės – vien moterys“, – pasakoja trenerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų