Vaiva Budraitytė pasakojo, jog gruodžio pradžioje oro temperatūra Graikijoje siekia 20 laipsnių šilumos, o jūra – rami. Kartais šioje šalyje pasirodantis nedidelis lietus gyventojams sukelia tik džiaugsmą. Žinoma, jei neužsitęsia daugiau kaip dieną.
Lietuvos dangus jai kelia depresiją
Naujienų portalui tv3.lt Vaiva pripažino, jog pilko Lietuvos dangaus visai nepasiilgo.
„Grįžtu 15 dieną, tai turėsiu džiaugsmo. Bet nepasiilgstu, nes nuo to mūsų dangaus ir pabėgau, iš tikrųjų. Saulės nebuvimas yra Lietuvoje specifinis, keistas, dviejų giedrų dienų per metus yra mažoka.
Degintis nemėgstu, bet, kadangi pastoviai kai išeinu šviečia saulė, esu šiek tiek įdegusi, nes kūnas jos gauna per rankas ir veidą. Matyt, vitamino D netrūksta. Jeigu čia tris dienas nebus saulės, tai vietiniams iš karto depresija. Kai lynoja, jie džiaugiasi, bet jeigu užsitęsia kelias dienas – jau ima stresas.
Jeigu labiau lyja – vaikai neina į mokyklą. Bet taip būna retai. Paprastai, jeigu tris valandas lyja, tai kitas tris žeme ritinėjasi saulytė“, – šypsojosi ji.
Anksčiau moteris yra teigusi, jog į Grakiją ją atvedė noras pabėgti nuo depresinių minčių. Dabar pripažino, jog ši liga nebuvo tikra ar diagnozuota, ji niekad negėrė tablečių.
„Mes taip įpratę sakyti, kai nėra nuotaikos. Kartais išgeriu valerijono, ypač kai nemiga. Kai pasakiau vienai gydytojai, ji ėmė juoktis balsu ir sakė, kad čia nesąmonė ir ne vaistai. Bet man žolelės padeda“, – sakė Vaiva.
Vienas graikų įprotis itin nustebino
V. Budraitytė atskleidė keistą graikų įprotį:
„Vasarą mes mirkstame jūroje. Anksčiau nesuprasdavau, kodėl žmonės sulipa į vandenį ir plūduriuoja. Sustoja žmonių būrelis iki kaklo ir stovi, plepa.
Pasirodo, pagal tą senąją graikų tradiciją, reikia kiekvieną dieną mirkti jūroje po 45 minutes tam, kad gautum daug energijos ir sveikatos. Jeigu mirksi daugiau – energiją pasiims jūrą.“
Garsi astrologė pradėjo užsiiminėti nauja veikla
„Dabar šoku tradicinius graikų šokius. Sėdžiu viena, tai o ką daugiau vakarais veikti. Už 8 savaitines pamokas reikia mokėti 23 eurus. Čia yra toks draugiškumo mokestis, nes jie vaišina ir kava, jei norisi.
Man kol kas nelabai kas pavyksta, nesiruošiu dalyvauti koncerte. Smagu dėl to, kad tokiu būdu galiu išmokti graikiškai. Angliškai moka tik vadovas ir dar kelios moterys, jaunimas“, – atskleidė V. Budraitytė.
Per pusantrų metų gyvenimo svetur moteris jau spėjo susirasti draugų. Vienas jų – tavernos savininkas.
„Jis irgi ten šoka. Vasarą žmonės eina į krantinę, valgo ledus, o rudenį nėra ką veikti. Kadangi yra judrūs, eina kažką veikti, nesėdi prie teliko.“
Paklausta, ar vietiniai jau išsiaiškino įdomią Vaivos profesiją, ji tikino, jog tikrai taip.
„Čia yra kaip kokia Palanga, tokio didumo kurortinis miestelis. Mes sakom, kad kaimas. Visi žino, sveikinasi, pažįsta, malonūs. Visi labai faini. Vakar nuėjau į taverną, paprašiau savininkės, kad mane nufotografuotų prie eglutės, tai nufotografavo, visi paplojo. Visiems smagu, gerų metų palinkėjo.“
V. Budraitytė papasakojo skirtumus tarp graikų ir lietuvių, kuriuos jau spėjo pastebėti
„Pirmiausiai, jie yra žymiai ramesni ir draugiškesni. Juos sunku išvesti iš pusiausvyros. Pavyzdžiui, važiuoji gatve, žiūri, sustojo automobilis priešais. Niekas nepypina. Pasirodo, ėjo per gatvę Marytė ir pamatė savo draugą už vairo, nusprendė sustoti ir pasikalbėti. Niekas nepypina, įsivaizduojate. Aš negalėjau suprasti. Pas mus dar ir į snukį gautum už tokį elgesį.
Jie nėra agresyvūs, nepikti. Nesuprantu graikiškų keiksmažodžių, tai galvoju, kad nesikeikia.
Yra paprastesni, nelabai kreipia dėmesio į išvaizdą. Jiems viskas gerai ir gražu. Bandžiau surasti grožio procedūrų kabinetą, bet jo niekur nebuvo. Yra tik šarlatanų grupė, bet net turbūt ožkos mėšlas geriau už tai, ką jie siūlo.
Nustebino dar ir tas, kad daug neišsilavinusių žmonių, kurie gyvenime užima aukštas pozicijas. Vaikai nėra skatinami mokytis, tas man visai užkliuvo. Jie sako: „Na, nesimokai tai nesimokai, vadinasi, būsi turtingas.“
Turėjau klienčių, dirbančių darbo biržoje, jos pasakė tiesiai šviesiai, kad pas juos eilėje visi stovi su raudonais diplomais.
Mano nuomone, jie laimingesni. Neįspaudžia savęs į rėmus. Mes turime būti patys geriausi, didelė konkurencija. O pas juos viskas ramiau. Gyvenu pas buvusią merę, nuomojuosi būstą. Jos sūnus ėjo į rinkimus, bet nebuvo jokios agresijos. Gal dėl to, kad rajoninis lygis. Merai padebatuoja prie bažnyčios, po to visi išgeria arbatos, pašoka“, – sakė Vaiva.
Vis dėlto yra keletas dalykų, kurie stipriai erzina būrėją
„Pirmiausiai, niekur nenusiplausi automobilio. Ją turi palikti, kad už 7 eurus nuplautų ir po dviejų valandų reikia ateiti pasiimti. Man čia yra nervas, aš iš proto kraustausi.
Mašiną išplauti su vidum kainuoja 15 eurų. Bet net nežinai, kam ją gali palikti. Absoliučiai nėra tokios paslaugos. Net kai ir reikėjo paremontuoti, kai buvau nubraukusi šoną, tai reikėjo ieškoti per pažįstamus.
Nuvažiavau į KIA saloną, bet jis atrodė kaip daržinė, durys buvo užkaltos. Negalėjau patikėti. Nuėjus paklausiau, kur meistras, sakė, kad miega.
Dar erzina, kad labai maža dirba. Sekmadieniais iš viso nedirba niekas, kitomis dienomis jų darbo laikas yra labai trumpas. Jie sako, kad už juos saulė dirba.
Graikai nesiplėšo dėl naujų daiktų, kaip mes. Pavyzdžiui, pas juos tvarumo politika tokia, kad ateina pavasaris, jie nugramdo senus dažus ir perdažinėja. Visus senus stalus, kėdes, tvoreles.
Pamenu, kai norėjau išmesti seną kėdę, jie pasibaisėjo. Jie taiso, pertaiso tuos daiktus, išdažo. Vieną kartą išmečiau savo durų kilimėlį, nes kaimynų šuo pridirbo. Jie sakė, reikėjo eiti į jūrą ir išplauti. Galvojau, apsivemsiu.
Dar mane pritrenkė, kad naudoja daug alyvuogių aliejaus ir nenaudoja sviesto ir margarino. Ištrina iki purumo medų su aliejumi. Cukrų irgi naudoja, bet tos mandrosios šeimininkės – tik medų ir aliejų. Todėl jų kepiniai labai riebūs, tvarūs, gali stovėti iki pusės metų.“
Pasiteiravus, ar nekeista grįžus į Lietuvą susidurti su gerokai išaugusiomis kainomis, Vaiva tikino, jog buvo stipriai dėl to nustebusi.
„Jau pernai kai grįžome, buvome su vyru šoke. Nuėjome su vaikais papietauti ir už tą patį, ką mėgstame valgyti, kavinėje sumokėjome dvigubai.
Graikijoje už tai, kad moki grynaisiais, gauni didelę nuolaidą, pavyzdžiui, 20 procentų. Jie nori uždirbti ir vertina grynuosius. Net supermarkete gali gauti nuolaidą, o jei pasiginčysi – dar didesnę“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo V. Budraitytė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Kristus numirė už mūsų nuodėmes, kaip skelbė Raštai;
Jis buvo palaidotas ir buvo prikeltas trečiąją dieną, kaip skelbė Raštai;
Jis pasirodė Kefui, paskui Dvylikai.
Dievas taip pamilo pasaulį,
jog atidavė savo viengimį Sūnų,
kad kiekvienas, kuris jį tiki, nepražūtų,
bet turėtų amžinąjį gyvenimą.
Dievas gi nesiuntė savo Sūnaus į pasaulį,
kad jis pasaulį pasmerktų,
bet kad pasaulis per jį būtų išgelbėtas.
Kas jį tiki, tas nebus pasmerktas,
o kas netiki, jau yra nuteistas už tai,
kad netiki viengimio Dievo Sūnaus.
Teismo nuosprendis yra toksai:
atėjo šviesa į pasaulį,
bet žmonės labiau mylėjo tamsą nei šviesą,
nes jų darbai buvo pikti.
Kiekvienas nedorėlis
neapkenčia šviesos ir neina į šviesą,
kad jo darbai aikštėn neišeitų.
O kas vykdo tiesą, tas eina į šviesą,
kad išryškėtų, jog jo darbai
atlikti Dieve.
Ieškokite Viešpaties, kol galima Jį rasti, šaukitės Jo, kol Jis arti. Nedorėlis tepalieka savo kelią, o neteisusis – savo mintis; tegrįžta jis pas Viešpatį, mūsų Dievą, ir Jis pasigailės jo, nes yra gailestingas.