Sultinys su pyragėliais... Turbūt kaip tik tai, kas gali suteikti naujų jėgų, užslinkus eiliniam ciklonui, nešančiam žemus pilkus lietaus pritvinkusius debesis…
Savaime suprantama, kad šis mūsų virtuvėje kadaise plačiai plitęs patiekalas, kaip ir ispanų paelja, iš principo negali turėti vienintelio recepto.
Nors dabartiniais visuotinio užimtumo laikais retai kas ryžtasi kepti įdarytus pyragėlius, gal vis dėlto verta prisiminti, bent vieną būdą, kaip tai daroma. Siūlomas receptas atlaikė laiko išmėginimus ir iki šiol tik džiugino visus, neabejingus pilvo džiaugsmams.
Beje, jei manote, kad pyragėlių gamyba atims pernelyg daug jūsų brangaus laiko, paskaičiuokite, kiek jo sutaupysite kitą dieną, kai tereikės tik pašildyti sultinį (kuris, beje, verda pats) ir ištraukti dubenį su puikiais šviežučiais pyragėliais. Dar geriau, jei tą dieną susiruošėte pakeliauti. Laiku iš krepšio išimti pyragėliai neabejotinai padarys neišdildomą įspūdį sužvarbusiems bendrakeleiviams ir išgarsins jūsų kulinarinius sugebėjimus.
Kaip pagaminti šį nuostabų patiekalą?
Tešlą galima minkyti vien iš miltų, lydyto sviesto, vandens ir druskos, bet bus skaniau, jei naudosime turtingesnį variantą iš 1 pakelio margarino (250 g), 2 stiklinių miltų, 1 stiklinės kefyro (arba 1/2 stiklinės vandens), žiupsnio druskos ir nubraukto šaukštelio sodos. Tuomet ant didelės medinės lentos per stambią (burokinę) trintuvę reikės pertrinti iš šaldytuvo (bet ne iš šaldyklės) išimtą margariną, užberti ant viršaus miltus, o centre padarius duobelę supilti kefyrą (vandenį). Užbėrus druską bei actu gesintą sodą, masė kapojama plačiakriauniu peiliu kartais kaip kastuvėliu ją permaišant, kol taps vientisa. Į kelis miltais apibertus gumulus padalyta tešla bent valandai dedama į šaldytuvą. Tešlą galima laikyti šaldytuve ir ilgiau, tad jei taupote laiką, pasigaminkite ją iš vakaro arba prieš kelias dienas.
Įdarui pasiruoškite maltos liesos virtos mėsos (geriausiai jautienos), svogūną, kiaušinį, druskos, pipirų, truputį muskato riešuto, mairūno, šaukšto maltų duonos trupinių ir sultinio masei sukabinti. Smulkiai supjaustytus svogūnus pakepinę ant aliejaus, sumaišykite dubenyje su kitomis sudėtinėmis dalimis, išskyrus kiaušinį ir sultinį. Gautą masę pakepinkite, pabaigoje užpildami sultinio, kiek pravėsinę įmaišykite kiaušinį, kad įdaras nebūtų birus.
Deja, jautienos sultinys nėra toks skanus, kaip vištienos, tad jį, matyt, teks sunaudoti kokiai nors sriubai kitą dieną, o prie pyragėlių patiekite vištienos sultinį.
Giedrės J. receptai