Antradienį, gruodžio 13 d.  Tarptautinio Vilniaus oro uosto lankytojai – išvykstantieji ir parvykstantieji – tapo artėjančios Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjeros „Išvarymas“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę, pristatymo dalyviais. Išvykimo salėje susibūrę spektaklio kūrybinės komandos nariai: dramaturgas Marius Ivaškevičius, režisierius Oskaras Koršunovas, spektaklio muzikos kūrėjas Saulius Prūsaitis ir LNDT meno vadovas Audronis Liuga pristatė naująjį spektaklį.

„Neatsitiktinai šiandien esame oro uoste – ši vieta tampa prieangiu ir į naujus namus, ir į išvykimo nežinią – aiškindamas premjeros, kuri įvyks gruodžio 22 dieną LNDT didžiojoje salėje, pristatymo vietą kalbėjo LNDT meno vadovas Audronis Liuga. „Šis spektaklis pralaužė tylos, kuri kaustė emigracijos temą, ledus. Atrodo, kad ateinančiais metais ši problema tik gilės, todėl apie ją reikia kalbėti garsiai, drąsiai, aštriai, nevengiant kažkam užminti ant kojos, bet kartu ir jautriai“, – pasakojo A. Liuga.

Pasak jo, pjesės „Išvarymas“ gimimas yra išskirtinis reiškinys Lietuvos teatro istorijoje, kadangi pjesę beveik dvejus metus kūręs dramaturgas ne vieną mėnesį praleido Londone, kur bendravo su emigrantais ir rinko tikras jų istorijas. „Tiek pjesės kalba, tiek žmonių likimai kai ką šokiruos – bet tai yra tikrovė, tokia, kokia ji yra ten ir čia“, – pabrėžė A. Liuga.

REKLAMA

Pasak dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus, gavęs pasiūlymą parašyti pjesę, jis planavo sukurti lengvesnio pobūdžio pjesę ar net komediją, tačiau sutikti žmonės ir jų istorijos visiškai pakeitė jo nuomonę.

„Dabar galiu drąsiai teigti visiems gyvenantiems čia, kad mes net neįsivaizduojame, koks gyvenimas vyksta ten“ – pasakojo M. Ivaškevičius. „Kalbėjausi su žmonėmis, kurių likimai buvo iš tiesų tragiški, nors klausant iš šalies atrodė neįtikėtini ar net juokingi. Tuo tarpu vietiniai britai, perskaitę pjesę, atrado visiškai kitą gimtojo Londono veidą, net teko išgirsti, jog pjesė juos paskatino kitomis akimis pažvelgti į atvykėlių iš rytų Europos veidus gatvėse“, – kalbėjo dramaturgas (šių metų liepą M. Ivaškevičius pjesę tobulino rezidentūroje Londono Royal Court teatre).

„Šis spektaklis kalba apie tai, jog už gąsdinančios emigracijos statistikos slypi labai asmeniški  ir skaudūs žmonių likimai. „Išvarymu“ siekiame garsiai pasakyti, kad mes nesame tie statistiniai trys milijonai“, – kalbėjo „Išvarymo“ režisierius Oskaras Koršunovas. „Dirbdami aktoriai labai daug sugebėjo patys papasakoti šia tema – daugelis jų ilgiau ar trumpiau buvo išvykę, buvo tapę tais „išvariusiais“,  todėl visiems mums tai – aštri situacija, – tikino režisierius, išskirdamas ir kitas spektaklio temas. „Kaip mes bekurtume naują visuomenę, Rytų ir Vakarų skirtumai yra per dideli. Tai ne karas, ne invazija, bet dvi Europos pusės skaudžiai jungiasi žmonių likimais, mėgina sulipti. Čia kyla savęs identifikacijos problema. Kas aš? Lietuvis? Europietis? Anglas? Nepritapėlis?“, – kalbėjo O.Koršunovas.


Rašyti komentarą...
g
girdėjau tokią nuomonę
2011-12-14 00:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei šitų dviejų nebūtų maitinę iš biudžeto - emigracija būtų mažesnė, pinigai būtų atitekę talentingiems, ko pasekoje kultūra būtų aukštesnė, ko pasekoje ekonomika būtų geresnė, ko pasekojo pragyvenimas būtų aukštesnis. Daugiau savikritiko tokiems biudžetininkams reiktų turėt. Po to kaltint orą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų