REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
82
Skyrybas išgyvenanti Lina Bražinskaitė pasirodė su nauju mylimuoju: „Ateitis sudėlios taškus“

Amą gniaužianti kvapi dulksna, legendos, pasakojamos apie arabiškus rūmus ir jų paslaptis, istoriniais simboliais praturtinta aplinka, parfumerių išradimai ir galimybė pajusti tai, kas pasaulyje yra sulaukę šlovės bei pripažinimo – tuo išskirtiniame vakare, Kauno senamiestyje surengtame „Parfum Arabia“ kvepalų parduotuvės atidarymo proga, mėgavosi ne vienas žinomas žmogus. 

82

Amą gniaužianti kvapi dulksna, legendos, pasakojamos apie arabiškus rūmus ir jų paslaptis, istoriniais simboliais praturtinta aplinka, parfumerių išradimai ir galimybė pajusti tai, kas pasaulyje yra sulaukę šlovės bei pripažinimo – tuo išskirtiniame vakare, Kauno senamiestyje surengtame „Parfum Arabia“ kvepalų parduotuvės atidarymo proga, mėgavosi ne vienas žinomas žmogus. 

REKLAMA

Aktorė Lina Bražinskaitė, šokėja ir trenerė Sandra Kniazevičiūtė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, verslo konsultantai Gintarė ir Andrius Armaliai, skulptorius Mindaugas Tendziagolskis, tituluota Kauno ponia Beta Rumšienė su dukra Gintare, profesionali sportinių šokių šokėja Ugnė Kamarauskaitė, grožio paslaugų specialistė Aistė Cikanavičė, verslininkas Mantas Puodžiūnas su širdies drauge Elvija – bene pirmieji galėjo susipažinti su tuo, ką jiems paruošė rytietiškų aromatų žinovė Viktorija Gaidytė, rašoma pranešime spaudai.  

„Neįsivaizduoju žmonių, kurie galėtų būti abejingi kvepalams, – kalba L. Bražinskaitė, į renginį palydėta paslaptingojo draugo Manto. Į klausimą, ar tiesa, kad vyriškis yra jos išrinktasis širdies riteris, žinoma moteris tiesiai neatsakė, – Ateitis sudėlios taškus“.  

REKLAMA
REKLAMA

Savo meilės kvepalams šventinį vakarą neslėpė ir kita garsi dama.  

„Namuose turiu gal dvidešimt kvepalų buteliukų, bet, manau, jog jų lentynėlę jau reikėtų atnaujinti“, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo S. Kniazevičiūtė.  

REKLAMA

Ji turi kelis daugybę metų mėgstamus aromatus, o kitus renkasi priklausomai nuo nuotaikos, metų laiko ar paros meto.  

„Būna kvepalų, kurie tampa tarsi tavuoju simboliu, iš jų esi atpažįstamas. Jei iš namų išeičiau nepasikvėpinusi, jausčiausi lyg kažką svarbaus palikusi ar pamiršusi apsirengti, – pašmaikštavo pašnekovė, – Todėl artimieji jau nesistebi matydami, kad „atsarginių“ buteliukų su pamiltais aromatais galima rasti ir mano rankinėje, ir automobilio daiktadėžėje“.  

Tituluota Kauno ponia B. Rumšienė pasakojo į kvepalų parduotuves užsukanti dažnai, nes mėgstanti parfumerių šedevrus dovanoti draugams gimtadienių ar kitų svarbių sukakčių proga.  

REKLAMA
REKLAMA

„Ar nebijau suklysti rinkdama kvepalus? Ne. Nes tų žmonių, kuriems staigmenos ir būna skirtos, skonį žinau“, – patikino pašnekovė.  

Ji sakė, kad pagal meilę kvapams žmones galima būtų suskirstyti į dvi kategorijas – tuos, kas mėgsta ryškesnes, saldesnes gėlių ir vaisių natas, vanilę bei tuos, kuriems džiaugsmo sukelia medžio, odos, dūmo preliudijos.  

Ne kartą Dubajuje atostogavęs K. Murauskas sako, jog tai vienas iš nedaugelio kraštų, į kurį jis keliauja su kiek įmanoma didesniu lagaminu. Plaukų stilistas namo visada parsiveža dešimtis buteliukų rytietiškų kvepalų ir šilko, kurį naudoja kurdamas užvalkalus savo autorinėms pagalvėlėms.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot vakaro šeimininkės V. Gaidytės, Rytų šalyse sklando ne vieną legenda apie tai, kaip griežtai nuo svetimų akių saugomoms princesėms į jų rūmus afrodiziakais praturtinti kvepalai buvo atgabenami kelią be vedlio galėjusiais rasti kupranugariais. Natūralioje gamtoje jau nykstantys gyvūnai tuomet tapdavo didžiaisiais kilmingųjų paslapčių saugotojais. Dar ir dabar arabų šalyse išlikusios trys didžiausios vertybės: arabų veislės žirgas, medžioklinis sakalas ir lenktyninis kupranugaris.  

Tai tapo viena iš priežasčių, kodėl M. Daukšos gatvėje atidarytoje pirmojoje arabiškų kvepalų parduotuvėje yra ir neatsiejamas Artimųjų Rytų simbolis – kupranugaris. Šio ypatingų savybių turinčio gyvūno medinę, rankų darbo skulptūrą, skaičiuojančią kelių šimtų metų istoriją, V. Gaidytė įsigijo Omano muziejuje.  

REKLAMA

Dar vienas kupranugaris puošė ir specialiai šventiniam vakarui M. Tendziagolskio sukurtą ledinę skulptūrą.  

„Rytų šalių mitų ir tikrų tikriausių istorijų mūsų namuose visada buvo gausu, nes tėveliai pirmuosius, tuo metu lietuviams dar neįprastus bei netikėtus aromatus parvežė prieš dvidešimt penkis metus. Klausydavausi jų pasakojimų, uosdavau parfumerių kūrinius ir jau tada žinojau, kad tęsiu tai, ką jie pradėjo“, – sako pašnekovė.  

Ji atskleidė ir paslaptį, ką reikėtų daryti, kad mėgstamas kvapas ant odos išsilaikytų kuo ilgiau. 

„Tas vietas, kurias kvėpinsite, prieš tai patepkite vazelinu“, – siūlo arabiškos parfumerijos žinovė.  

REKLAMA

V. Gaidytė džiaugiasi, jog tikriems aromatų gurmanams ji gali pasiūlyti pasauliniame konkurse geriausiu rytietišku kvapu pripažintą parfumerių šedevrą, afrodiziakais praturtintus natūralius kvepalus, klasikinius gaminius ar autorinius „nosių“ darbus.  

Anot jos, arabiškų kvepalų namai išsaugojo senovines atarų gamybos tradicijas. Kiekvienas „attar“ kvapas yra unikalus ir turi savo kūrimo istoriją. Ambros, smilkalai, citrina, kedras, muskusas ir agarmedis, kartu su išskirtinėmis vaisių bei gėlių kompozicijomis, sudaro originalią arabiškų kvepalų darną, sukuriančią nepakartojamą ir nepamirštamą aromatą, kuris amžinai gali likti atmintyje.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų