Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar atsimenate, kaip vaikystėje mokėtės skaityti. Turbūt ne visiems pavyko sudėti skiemenis ir perskaityti pirmuosius žodžius. O jei tada mums būtų pasiūlę paskaityti šuniui... gal lengviau  būtume įveikę paslaptingąsias raides.

REKLAMA

Skaitymas šuniui ir su šunimi – tai nauja šunų terapija. Jos tikslas yra padėti vaikams įveikti skaitymo sunkumus ir paskatinti pamilti knygą. Naujoji terapija trumpai vadinama R.E.A.D. (Reading Education Assistance Dogs – Mokymas skaityti padedant šunims).

Pirmieji šios terapijos bandymai maždaug prieš 10 metų buvo atlikti JAV ir Kanadoje. R.E.A.D. terapija, prasidėjusi bibliotekose, šiuo metu persikėlė į pradines mokyklas, jau paplito D.Britanijoje, Izraelyje, Japonijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Technologijų amžiuje visose gyvenimo srityse vis labiau įsigali kompiuteriai, o vaikai vis mažiau domisi knygomis. Grąžinti skaitymo džiaugsmą vaikams – toks buvo JAV bibliotekininkų sumanymas. Kad pritrauktų vaikus, pasitelkė šunis.

Kodėl to nepadarė su katėmis, papūgėlėmis ar akvariumo žuvytėmis, paklausite. „Todėl, kad šunys yra socialiausi gyvūnai“,– sako kanadietė Eve Cusson, viena iš programos šalininkių.

Pedagogų ir pediatrų nuomone, šuo šalia skaitančio vaiko stimuliuoja jį fiziškai ir dvasiškai. Šuo suteikia vaikui pasitikėjimo, nuramina. Vaikas pasijunta savarankiškas, stiprus.

Šuo paprasčiausiai tupi greta, skaitantysis jį glosto ir skaito. Paprastai keturkojis „klausytojas“ užsnūsta ir padeda galvą vaikui ant kelių. O vaikas įsivaizduoja, kad šuo jį girdi ir supranta. Garsinis skaitymas gerai veikia ir vaiką, ir šunį.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pradinių klasių mokytojų, pasitikėjimo skaitant ypač trūksta nedrąsiems vaikams, kurie prisibijo skaityti prieš klasę. Užtat keturkojis „klausytojas“ atleidžia ir mikčiojimą, ir kitas klaidas. Keturkojis „klausytojas“ nesišaipo ir nebara. Atvirkščiai: jis vizgina uodegą ir pritaria viskam, ką perskaito vaikas.

Minėtų terapinių seansų metu galima nušauti du ar net daugiau zuikių – vaikas pramoksta geriau skaityti ir įgyja pasitikėjimo. Jis pamilsta knygą ir ima domėtis, kas joje rašoma. Skaitydamas jis pats ima fantazuoti.

Be abejo, skaitymo pamokoms mokykloje šunys ruošiami iš anksto, šiose pamokose dalyvauja dresuotojai. Tokioms pamokoms pravesti pasirenkami ramūs, lengvai valdomi šunys (auksaspalviai, Labradoro retriveriai ir kt.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų