Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 2-osios vakarą į Kauno „Žaliakalnio veterinarijos“ gydyklą buvo pristatyti du sunkiai sužeisti katinėliai. Juos atgabenusi moteris teigė, kad eidama Vinčų gatve atsitiktinai pastebėjo kniaukiančius suluošintus gyvūnus.

REKLAMA

„Žaliakalnio veterinarijos klinikos“ gydytojai naujienų portalui Balsas.lt sakė, kad sunkiai sužalotų kačiukų galvose buvo rastos kelios pneumatinio šautuvo kulkos. Apie žiaurų elgesį su gyvūnais buvo pranešta Kauno Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnams, kurie ieško sadistų, šaudžiusių į gyvūnus. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis procesas.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už žiaurų elgesį su gyvūnais gali grėsti viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų. Nepaisant to, pastaroji kačiukų istorija – ne vienintelis užfiksuotas išpuolis prieš gyvūnus.

2009 metų pabaigoje šalį sukrėtė šunelio Pipiro istorija. Kauno rajone, Seredžiuje, nuo tilto per Dubysą Svajūnas Beniukas numetė šunį – tai neva buvo jam bausmė už vištų pjovimą. Internete buvo paviešinta ir filmuota medžiaga, kurioje užfiksuota ši žiauri egzekucija. Interneto vartotojus sukrėtusiame filmuke matyti, kaip sportine apranga vilkintys trumpaplaukiai vaikinai eidami tiltu nešasi negrynaveislį šunį, kuris nesipriešina, o vėliau numeta jį nuo tilto. Sužalotas šuo Pipiras neišgyveno, tačiau policijos pareigūnams pavyko surasti gyvūno skriaudiką. Už šį nusikaltimą S. Beniukas buvo nuteistas kalėti 8 mėnesius.

Neseniai nuskambėjo istorija apie penkiolikmetę merginą, kuri iš pramogų ir prekybos centre „Ozas“ esančios „Gyvūnų pievelės“ vogdavo kačiukus ir jų negrąžindavo. Vėliau pasirodė prenšimai, kad Vilniaus Žirmūnų mikrorajone, kuriame gyvena nepilnametė, atsitiktiniai praeiviai vis dažniau randa maišelius su nugaišusiais gyvūnais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų