Gatvės muzikos dienos pradininkas, atlikėjas Andrius Mamontovas prieš keletą metų yra sakęs, kad šis renginys turėtų sujungti skirtingų stilių, kartų ir požiūrių atlikėjus, panašu, kad tai jam padaryti pavyko.
Antrą kartą Gatvės muzikos dienoje dalyvaujančios merginos „Sweet nothing“ šiemet sulaukė netikėtumų, mat visai neplanuotai jų kolektyvą papildė pora atklydėlių bendraminčių.
„Šeštadienį atgijo visas Vilnius. Šiemet aš vaikščiojau po Vilnių ir priėjęs prie visų, kurie mane priims, pagroti, tad ir prie šių merginų esu ką tik prisijungęs. Tai labai smagu, tai jau trečias kolektyvas su kuriuo groju“, - pasakojo Vytautas Triška.
„Aš gražią dieną išėjau į miestą, norėjau pafotografuoti, pasivaikščioti, o tada išgirdau merginas grojant vienos mano mėgstamos dainos akordus ir prisijungiau. Paskolino man gitarą. Panašiai ir kolega Vytautas prisijungė ir pavyko ekspromtu padaryti labai neblogą pasirodymą. Linkiu Gatvės muzikos dienos idėjai plėstis, kiek žinau, poroje Gruzijos miestų šiąndien taip pat vysta Gatvės muzikos dienos“, - pasakojo Martas Čiplys.
Galima ir nieko negroti
Tai, kad norint dalyvauti gatvės muzikos dienoje nereikia mokėti groti, o užtenka turėti balsą įrodė vaikinų grupė, kuri savo pasirodymus rengė pačioje Gedimino prospekto pradžioje. Jie negrojo jokiais instrumentais, bet jų vokaliniai sugebėjimai nepaliko praeivių abejingų.
„Nesame kolektyvas, tiesiog čia dainuoja keli vaikinai iš Šiaulių ir keli vilniečiai, bet mes visi esame baigę muzikos mokyklą „Dagilėlis“ Šiauliuose. Dainuojame lietuvių liaudies dainas, atliekame užsienio autorių kūrinius, bet šiandien daugiau pastarųjų, juk publika taip pat labai įvairi ir skirtingų skonių“, - sakė kalbintas Marijus, vienas iš septynių narių kolektyvo vokalistų.
Vaikinas džiaugėsi, kad publika muzikos klausosi neabejingai ir neretai jaunuosius atlikėjus apdovanoja šypsenomis ir padrąsinimais.
13- metė kanklininkė: su šiuo instrumentu galiu prisidėti ir prie roko grupės
Katedros aikštėje ant suoliuko su kanklėmis sėdėjusi smulkutė mergina sutraukė didelę smalsuolių minią, mat šiuo liaudišku instrumentu grojo ne tik lietuviškas bet ir pasaulio populiariosios klasikos melodijas.
13- metė Elžbieta Ramanauskaitė Gatvės muzikos dienoje dalyvavo jau antrą kartą. „Mano grojamos muzikos sustoja pasiklausyti labai įvairaus amžiaus žmonės – stabteli ir vyresni, pasiklauso ir jaunimas“.
Mergina pasakojo, kad kanklėmis groja jau penkerius metu, o paklausta, kodėl pasirinko būtent šį instrumentą, o ne gitarą ar populiaresnį pianiną, sakė: „Kai pirmą kartą išgirdau kanklių muziką, man tai pasirodė išskirtinis garsas ir instrumentas.“
Į klausimą, ar kanklėmis galima groti labai įvairią muziką, mergina atsakė teigiamai ir pridūrė, kad tai labai universalus instrumentas ir juo net galima būtų prisidėti prie roko grupės: „Grojant kanklėmis viskas įmanoma.“
E. Ramanauskaitės šeimoje daugiau niekas kanklėmis negroja, o pati muzikantė tikino, kad išmokti prakalbinti šį instrumentą tikrai nėra lengva: „Sunku atpažinti natas, kanklės turi daug stygų“. Pašnekovė sakė, kad pats mėgstamiausias jos kūrinys kanklėmis – „Memory“ iš E. L. Vėberio miuziklo „Katės“.