„Yra įvairių tyrimų, patvirtinančių, kad nuotaikingi ir juokingi filmai lengvina širdies darbą, išplečia kraujagysles, o tai pagerina kraujotaką organizme. Adrenalinas, kylantis žiūrint siaubo filmus, siaurina kraujagysles. Mokslininkai nustatė, jog kraujagyslių skersmuo tarp pažiūrėjusių komediją ir siaubo filmą skiriasi nuo 30 iki 50 proc. priklausomai nuo kiekvieno žmogaus sveikatos būklės. Be to, poveikis kraujagyslėms neapsiriboja filmo žiūrėjimo momentu ir tęsiasi dar apie 30 - 45 minutes po filmų peržiūros”, – pasakoja „Kino pavasario“ festivalio sveikatos partnerių – privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita“ gydytoja psichiatrė Mida Dominauskienė.
Japonų mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė teigiamą juoko poveikį kovojant ir su alergijomis. Remiantis kitų tyrinėtojų išvadomis, juokiantis palengvėja organizmo kova su infekcija, padaugėja imuninės sistemos ląstelių, padedančių kovoti net su vėžinėmis ląstelėmis.
Pasak M. Dominauskienės, komedijos ir nuotaikingi filmai labiausiai atpalaiduoja po įtemptos darbo dienos. Išsiblaškyti gali padėti ir veiksmo filmai, tačiau nerekomenduojama juos žiūrėti prieš pat miegą.
„Pernelyg didelis jaudulys skatina adrenalino išsiskyrimą, o jis gali tapti ir griaunamąja jėga žmogaus sveikatai. Be to, pernelyg intensyvi stimuliacija gresia ir žmogaus psichikos stabilumui. Jautresni, įtaigingesni žiūrovai ar žmonės, kuriems filmo siužetas priminė jų vidinius išgyvenimus, gali sapnuoti filmo ištraukas ar tęsinius naktį, tad itin įtempto siužeto filmai gali sutrikdyti miego kokybę, padidinti nerimą, pastūmėti į varginančius ir neracionalius apmąstymus“, – teigia M. Dominauskienė.
Sveikatos specialistų rekomenduojami pozityviausi „Kino pavasario“ festivalio filmai:
„Mano apelsinmedis“
„Snieguolė“
„Šventasis ketvertas“
„Apie sraiges ir žmones“
„Galutinis montažas: ponios ir ponai“
„Pamišėlių šeimynėlė“
„Kvartetas“