Rūta Ščiogolevaitė nenuleidžia rankų: buvusiam vyrui – naujas teismas

Prieš kelias savaites visus nustebino beprecedentis atvejis, kai su sutuoktiniu Rolandu Damijonaičiu besiskirianti dainininkė Rūta Ščiogolevaitė į teismą padavė ne tik vyrą, bet ir šio tėvus. Esą, taip moteris siekia prisiteisti materialinį išlaikymą iš nepilnamečių vaikų senelių.

Panašu, moteris ir toliau nenuleidžia rankų. Atlikėja pasistengė, kad buvusiam vyrui būtų iškelta nauja byla ir skirta bauda.

Vilniaus apylinkės teisme atsirado nauja byla, kuri yra iškelta R.Damijonaičiui, suinteresuotas asmuo – Rūta Damijonaitienė. Atlikėja siekia, kad teismas buvusiam vyrui skirtų baudą. Byloje yra minimas ir antstolis Arminas Naujokaitis. 

Teismo atstovė žiniasklaidai Gintarė Vosyliūtė naujienų portalui tv3.lt paaiškino, jog byla R. Damijonaičiui iškelta paties antstolio: 

„Byla iškelta šiam asmeniui, už tai, jog šis nevykdo teismo nutartimi patvirtintos bendravimo su vaiku tvarkos. Antstolis prašo teismo skirti jam baudą“, – aiškino G. Vosyliūtė. 

Mėnesio pradžioje daugelį nustebino atlikėjos sprendimas paduoti į teismą buvusio vyro senelius. 

Toks atlikėjos akibrokštas privertė ne tik skaitytojus, bet ir teisininkus kraipyti galvas. Naujienų portalui tv3.lt lektorius ir advokatas Egidijus Langys atskleidė teisinę skyrybų pusę, pasak teisininko, šansai laimėti bylą penkių vaikų mamai yra labai maži.

Advokatas atviras – jokių perspektyvų jis čia nematytų: „Iš visuomenėje skelbiamos informacijos, aš nelabai matau teisinio pagrindo. Tiek Konstitucijoje, tiek civiliniame kodekse yra aiškiai nustatyta, kad tėvų pareiga yra išlaikyti savo nepilnamečius vaikus, tai yra tėvų ir vaikų tarpusavio santykiai. Kokiu santykiu čia dalyvauja seneliai, aš negaliu suvokti.

Galbūt tai yra noras sukelti nepatogumų arba atkreipti dėmesį į tai, kad vyras prisidėtų prie vaikų išlaikymo. Ar jis prisideda ar ne nežinau. Aš suprantu, teisminiai procesai yra ilgi ir vaikų išlaikymo klausimas užsitęsia, bet yra abu tėvai, jie ir turi spręsti šiuos klausimus. Šioje situacijoje nematau jokio teisinio pagrindo.“

Net ir tėvų mirties atveju, teismas globėjais nepaskirtų senelių: „Jei nėra tėvų gyvų, kitas paskirtas globėjas perima vaikų globą ir jų išlaikymą, tačiau teismas nenustatys globos seneliams, jei šie to nenorės. Mirties atveju niekas neįpareigoja šeimos narių ar giminaičių apsiimti vaikų globa..“

„Galbūt kažkas bando formuoti naują praktiką, ar atkreipti į save dėmesį. Juk yra abu tėvai, kurie yra jauni, sveiki, darbingi, jie ir turi užsiimti vaikųišlaikymo klausimu. Seneliai už savo vaikų santuoką ir anūkus nėra atsakingi. Nėra girdėtas dalykas, kad artimieji turi prisidėti prie vaikų išlaikymo“, – pripažino advokatas.

REKLAMA

Tiesa, teisininko teigimu, R. Ščiogolevaitės uošviai galėtų reikalauti bylinėjimosi išlaidų atlyginimo, jeigu atlikėjos ieškinys būtų atmestas.

R. Damijonaičio motinai iškeltą bylą nagrinėja Vilniaus regiono apylinkės teismas. Tokie atvejai, kai siekiama prisiteisti alimentus ne iš vaikų tėvo, o iš jo senelių, Lietuvos teismų praktikoje nėra dažnas atvejis.

Žinia apie griūvančią dainininkės Rūtos Ščiogolevaitės ir jos vyro Rolando Damijonaičio santuoką pasirodė dar 2019 metais, tačiau skyrybų dokumentai teismą pasiekė tik praėjusiais metais

Vilniaus regiono apylinkės teismas atvertė skyrybų bylą. Buvo nagrinėjamas santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės, nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymas ir kitų su santuokos nutraukimu susiję klausimai.

Primename, kad 2019-ųjų rudenį pramogų pasaulyje pasklido kalbos apie dainininkės R. Ščiogolevaitės ir jos vyro Rolando  griūvančią santuoką. Tuo metu moteris laukėsi penktojo savo vaikelio.

Paslaptingi įrašai feisbuke

Įtarimų apie byrančią santuoką kėlė ir Rolando įrašai „Facebook“ asmeninėje paskyroje.

„Viskas gyvenime yra tik neatleistinos nuodėmės. Ypač tos, kurias padaro vyrai. Tai išvis, jergau jergau, kaip baisu. Tik moterys yra aukos, vargšės, o vyrai „tvorų“ gadintojai, moterų išnaudotojai. Jei jūs (moterys) tiek nevestumėte iš kantrybės, kartais net specialiai provokuodamos, o daugiau palaikytumėte mus, savo vyrus, kurie: stengiasi, dirba, išlaiko šeimą, padeda su vaikais, dirba sunkius buities darbus, mažai miega, o kitą rytą vėl viskas iš pradžių. Pas kitas neina, negeria, nelošia, neskriaudžia jūsų. Tai mažiau būtų nesąmonių, pykčių ir skyrybų šiais laikais. Anksčiau moterys knygas skaitydavo, kai nėščios būdavo ir vaikus migdydavo, o dabar tik įlendi į FB, žiū ir psichologijos, ir pediatrijos (skiepijimo) mokslus gali baigti per 3 savaites. Kam tie dundukai gydytojai mokosi 10 metų univere??? Ir iškart galima psichikos sutrikimus pradėt nustatinėt aplinkiniams“, – rėžė jis. 

REKLAMA

Buvo kalbama apie tai, kad į bendrus poros namus ne kartą vyko policijos pareigūnai. Naujienų portalo tv3.lt kalbinta Rūta Ščiogolevaitė nuo komentarų tąkart susilaikė sakydama, jog savo asmeninio gyvenimo ji nekomentuoja: „Aš nieko nekomentuoju. Jūs žinot, aš jau kuris laikas nekalbu apie asmeninį gyvenimą."

Žinojo apie konfliktus

Naujienų portalas tv3.lt tąkart susisiekė ir su buvusiu R. Ščiogolevaitės mylimuoju, šokėju Deividu Meškausku. Pora kartu augina vaiką Adomą.

Paklausus, ar jam girdėta, kad R. Ščiogolevaitės ir jos sutuoktinio Rolando šeimoje kyla minėti konfliktai, Deividas nedaugžodžiavo: „Žinojau, kad konfliktuoja, bet daugiau aš nieko nežinau.“

Vis dėlto žinomas šokėjas neslėpė, kad dėl šios situacijos jam neramu, ypatingai dėl sūnaus Adomo: „Aišku, kad tai negerai“.

Tiesa, pasiteiravus, ar dabar sūnus daugiau laiko praleidžia Deivido ir jo mylimosios Inetos Stasiulytės namuose, D. Meškauskas teigė, kad tikriausiai jų susitikimų skaičius liko panašus, kaip ir visada.

Vėliau D. Meškauskas pridėjo, kad detaliau apie situaciją nieko nežino: „Mes bendraujame tik tiek, kiek reikia dėl sūnaus. Ir viskas. Nei ji nori mano pagalbos, nei aš noriu ten kištis į jos santykius. Jie turi savo šeimą, aš turiu savo šeimą.“

Kartu su vyru Rolandu atlikėja augina 4 atžalas. Iš santykių su šokėju D.Meškausku R.Ščiogolevaitė augina sūnų.


Rašyti komentarą...
S
Stebinti situaciją
2021-10-27 09:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rūta, laikas tau pas psichiatrus. Tau protelis nuo puikybės taip pravažiavo, kad nebežinai ką darai. Suvyliojai jauna vaikiną, turėdama jau skyrybų ir paleistuvystes šleifą, o tas kailiukas užsidėjo rožinius akinius ir vedė tave. Mylėjo, stengėsi, dirbo, statė namus, o tu.... Vis nepatenkinta ir nelaiminga...
As jau prieš jūsų vestuves sakiau, kad esat ne pora. Rolandas yra už šeimos vertybes, o tu, vaidini tikincią, į jrusirs su kiekvienu, kas ant tavęs lipa....
Atsakyti
-20

S
Stebinti situaciją
2021-10-27 09:51:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rūta, laikas tau pas psichiatrus. Tau protelis nuo puikybės taip pravažiavo, kad nebežinai ką darai. Suvyliojai jauna vaikiną, turėdama jau skyrybų ir paleistuvystes šleifą, o tas kailiukas užsidėjo rožinius akinius ir vedė tave. Mylėjo, stengėsi, dirbo, statė namus, o tu.... Vis nepatenkinta ir nelaiminga...
As jau prieš jūsų vestuves sakiau, kad esat ne pora. Rolandas yra už šeimos vertybes, o tu, vaidini tikincią, į jrusirs su kiekvienu, kas ant tavęs lipa....
Atsakyti
-13

C
Cha
2021-10-27 10:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cha, cha, cha... Kokia beprotė
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (40)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų