Šie metodai ypač populiarūs tarp paauglių, kurie siekia kuo greičiau apgirsti vakarėlio metu. Pavyzdžiui, alkoholis į organizmą siunčiamas per vaginą, išangę, akis arba įkvepiamas per inhaliatorių. Šių būdų pavadinimai – angliški, nes kol kas šios tendencijos labiausiai pastebimos būtent anglakalbėse Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje. Tiesa, vis daugiau atvejų jau užfiksuojama ir Lotynų Amerikoje bei Rytų Europoje. Apgirtimą nustatyti dėl šių priemonių nėra taip lengva – kvapo iš burnos nebūna, todėl tradiciniai girtumo nustatymo būdai čia bejėgiai.
Psichologai teigia: paaugliai nori nedelsiant atsipalaiduoti, staigiai ir maksimaliai patenkinti savo norus. Be to, toks alkoholio vartojimo būdas prideda galimybių nesunkiai rasti lytinių santykių, ir formuojasi nepageidautina seksualinių santykių kultūra.
„Tampodka“ – žodžių „tamponas“ ir „vodka“ derinys: į vaginą įkišamas tamponas, prieš tai gerai pamirkytas stipriame alkoholyje. Ginekologai tvirtina, kad tokie eksperimentai naikina vaginos mikroflorą, sukelia nudegimus. Lygiai taip pat pavojingas ir kitas panašus būdas – alkoholio vartojimas per anusą.
Kitas šių laikų paauglių pamėgtas būdas – vadinamasis „eyeballing‘as“, kai alkoholiu sutepamos akys. Tokiu būdu vartojami stiprūs alkoholiniai gėrimai gali netgi sukelti aklumą.
„Oxy-shots“ – alkoholio įkvepimas per inhaliatorius kartu su deguonimi. Toksikologai pasakoja, kad šis metodas itin kenkia žmogaus nervų sistemai ir gali privesti prie rimtų plaučių susirgimų.
Tačiau paauglių gydytojų ir ekspertų įspėjimai negąsdina. Juos ši rizika trauka. Psichologai pataria tėvams – būkite sumanesni už savo vaikus. Kuo anksčiau aptarkite su vaikais šiuos klausimus, ateinančias madas. O svarbiausia – paaiškinkite, kokios būna pasekmės.