• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dainininkė Renata Norvilė (44 m.) su vyru Deiviu (43 m.) ir vaikais – septintoku Emiliu ir septynerių Rėjumi – didelę dalį laisvo laiko praleidžia gamtos prieglobstyje – sodyboje Zarasų krašte. Rutina jų šeimoje beveik neegzistuoja – kaip teigia moteris, jų namuose visi gyvena lėkimo ritmu.

15

Dainininkė Renata Norvilė (44 m.) su vyru Deiviu (43 m.) ir vaikais – septintoku Emiliu ir septynerių Rėjumi – didelę dalį laisvo laiko praleidžia gamtos prieglobstyje – sodyboje Zarasų krašte. Rutina jų šeimoje beveik neegzistuoja – kaip teigia moteris, jų namuose visi gyvena lėkimo ritmu.

REKLAMA

Renata pasakoja, jog sodybą Zarasų krašte Norvilai jau laiko antrais namais. Nors ir ten nėra visų patogumų, pasak jos, tai – puiki vieta atsigauti.

Pasak Renatos Norvilės, jų šeimoje darbai paskirstomi po lygiai. Moteris atvira – darbo kaimo sodyboje yra daug, todėl vienas žmogus visko padaryti nespėtų. 

„Mūsų šeimoje nėra „instrukcijų“ kas ką daro – visi viską daro kartu. Jie daroma valgyti, vienas virtuvėje būna šefas, o kitas – padėjėjas. Jei yra kapojamos malkos – keli kapoja, kiti dėlioja“, – apie darbų pasisikirstymą kalbėjo ji.

Noriai imasi veiklų

Gamtos apsuptyje gyvenanti Norvilų šeima ūkinių ir buities darbų tikrai nebijo – gyvenimas šalia kaimo išmokė, ką reiškia darbas.

„Turim šulinį, vyresnėlis pramoko jau pats pasisemti ir atnešti vandens. Jam viskas įdomu, jis pats – nori būti vyru. Eina paskui tėtį, prašo išmokyti malkas kapoti.

Mūsų tikrai negąsdina, kad sodboje turime daugiau ūkinių darbų. Nuo pat vaikystės dažnai lankydavausi pas senelius, tad man kaimiškas gyvenimas yra puikiai pažįstamas. Ten būdavo ir gyvuliai, ir nemenkas ūkis, daržai ir sodai. Iš šulinio vandens atsinešimas ar malkų kapojimas būdavo kiekvieno savaitgalio dalis. Aš su tuo užaugau ir manęs tai visai negąsdina. Stengiamės parodyti vaikams, kiek reikia įdėti darbo, kad turėtum šilumos ir komfortą“, – pasakoja R. Norvilė.

Sodyboje darbuojasi ir Renato bei Deivio vaikai – pasak atlikėjos, sūnūs noriai imasi naujų veiklų ir prašo tėvus pamokyti nudirbti įvairius ūkio darbus:

„Kiekvienam vaikui visad norisi kuo daugiau pažaisti, o ne laiką leisti kapojant malkas. Vyresnėlis to mokosi iš tėčio. Mokome vaikus, kad reikia įdėti daug darbo, kad gyventum gražiai ir patogiai. Mūsų vaikai žino, kiek darbo reikia įdėti norint turėti savo daržoves, vaisius. Vaikai mato, kad ne viskas auga parduotuvėje.“

Gyvena nuolatiniame lėkime

Nors ir Norvilų šeimos gyvenime rutinos būna gan mažai, buities darbai veja vienas kitą. R. Norvilė neslepia, kad yra keli darbai, kurie labiausiai erzina. 

„Viską darome skubėjime, greitame tempe. Visgi, grįžus namo vyras grindų neplauna, tai darau aš, – šypteli pašnekovė. – Visgi paskui siurblį lakstome visi, o vyrui paliekame rimtesnius darbus. Tikrai nepaskęstame rutinoje.

Ko labiausiai nemėgstu, tai lyginti drabužių ir patalų – nežinau, ar kuri moteris labai mėgtų stovėti su lygintuvu ir lyginti didžiausius patalus, paklodes. Bet tai yra normalu. Kasdien negyvename tuo pačiu ofisiniu ritmu – mūsų grafikas išties labai skirtingas. Vieną dieną galime praleisti Vilniuje, kitą sugalvojame kitur išlėkti. Neužsibūname vienoje vietoje.“

Paklausta, ar norėtų gyvenime turėti daugiau pastovumo, moteris neslėpė, kad toks gyvenimo būdas – tikrai ne jai.  „Bandžiau, bet jei esu vienoje vietoje ilgą laiką, jaučiuosi labai suspausta. Man nuo tokios rutinos pradeda stogas važiuoti. Tai yra ne man – pripratau prie greito tempo ir sustoti sau leidžiu nebent atostogaudama.“

Namus sostinėje turinti moteris neslepia, kad „ant asfalto“ gyventi tikrai negalėtų. Tam labai padeda gamtos lopinėlis – šalia esančios pievos ir miškas.

„Mus supa gamta – čia auga ir šilauogės, mūsų sodas, namus supa medžiai. Tiesa, sodyboje turime dar daugiau erdvės, ten gali išeiti į mišką ir uogauti, ir grybauti, netgi pasimaudyti savame tvenkinyje.

Gamta man yra viskas – negaliu gyventi prie asfalto, kur nematau jokios žalumos ir nekvėpuoju grynu oru. Visa mūsų šeima yra gamtos vaikiai“, – šypsosi atlikėja.

Kalbėdama apie jaunąją kartą, atlikėja tikina matanti, kad šiuolaikinės technologijos jaunus žmones paveikė itin daug. Dėl to ir savo vaikams ji yra sudariusi griežtas taisykles, kai šnekama apie telefonų naudojimą. 

„Manau, kad mes gyvename įdomiai. Neleidžiame sau sėdėti ant sofos ir nieko neveikti. Aišku, būna vakarų ir prie televizoriaus, bet visada surandame, ką veikti. Vaikai taip pat turi daug veiklų.

Vyresnėlis neseniai pradėjo lankyti futbolą, Rėjus taip pat neatsilieka ir laukia, kada pats galės šį sportą išmėginti. Dėl telefonų aš esu griežta – jei jie nori prie jų „pailsėti“, primiausia turi išsižaisti kieme“, – sako moteris. 

Daugiau detalių apie Norvilų šeimos gyvenimą, namus ir buities darbus pasakos TV3 laida „Pasaulis pagal moteris“. Laida – jau šį sekmadienį, 10 val. tik per TV3.

 

 

 

 

Labai šauni graži jūsų šeima,Sėkmės jums!
Labai svarbu daryti visus darbus kartu.TAi vienija.ŠAunuoliai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų