Psichologė: maži vaikai noriai skaito

Maži vaikai noriai skaito ir noriai klausosi pasakų, kai jiems skaito, „Žinių radijui“ iš Vilniaus knygų mugės penktadienį sakė psichologė Beatričė Kaziliūnaitė.

 

 

„Vėliau galbūt lengvesnis priėjimas prie naujausių technologijų – kiekvienas žmogus nori to lengvesnio gyvenimo, tie besikeičiantys vaizdai iš tikro paprasčiau yra. Paprasčiau įsijungti penkių minučių filmukų nei pasiimti knygą ir skaityti“, - laidoje „Žvilgsnis“ kalbėjo B. Kaziliūnaitė.

 

 

Lygindama vyrų ir moterų skaitymą, B. Kaziliūnaitė pažymėjo, kad moterys apskritai labiau linkusios į santykius, savęs pažinimą, todėl jos dažniau ir skaito grožinę, psichologinę literatūrą.

 

 

Kalbėdama, ar mūsų viešosios erdvės ir viešasis transportas yra palankus skaitymui, psichologė nurodė, kas viskas priklauso nuo žmogaus:

 

 

„Vieniems žmonėms išoriniai dirgikliai, distraktoriai nėra tokie reikšmingi, jie gali atsiriboti ir skaityti bet kur – autobusas bilda, tarška, jam nesvarbu, jis įsijautęs skaito. Kitiems žmonėms labai svarbu ta tyla, ramybė, komfortas, kitaip jie negali susikoncentruoti į skaitomą tekstą“, - kalbėjo B. Kaziliūnaitė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų