• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet liepą netoli Jekaterinburgo rasti dviejų žmonių palaikai, specialistų nuomone, gali būti paskutiniojo Rusijos imperatoriaus Nikolajaus II vaikų, praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC savo naujienų svetainėje.

REKLAMA
REKLAMA

"Pagal anatominių ir morfologinių tyrimų rezultatus, turint galvoje išvaizdą, lytį ir amžių, galima preliminariai daryti išvadą, jog labai tikėtina, kad tai caraičio Aleksejaus ir didžiosios kunigaikštytės Marijos palaikai", - pranešė spaudos konferencijoje Jekaterinburge Sverdlovsko srities teismo medicinos ekspertizės biuro vadovo pavaduotojas Vladimiras Gromovas.

REKLAMA

2007 metų liepą atliekant žvalgymo darbus Staraja Koptiakovskaja kelyje Jekaterinburgo apylinkėse buvo rastos dviejų žmonių kūnų su smurtinės mirties požymiais dalys. Pirminiais duomenimis, kape rasti 10-14 metų vaiko ir maždaug 20 metų moters palaikai. Tuomet buvo iškelta versija, kad tai caraičio Aleksejaus Nikolajevičiaus Romanovo ir didžiosios kunigaikštytės Marijos Nikolajevnos Romanovos, sušaudytų 1918 metais naktį iš liepos 16 dienos į 17 dieną Jekaterinburge, palaikai.

REKLAMA
REKLAMA

V.Gromovas patvirtino, kad kapavietė atsirado daugiau nei prieš 60 metų. Ekspertas pranešė, kad ant rastų dantų aptiktos trys plombos iš sidabro amalgamos.

"Ant šešių anksčiau tirtų ir Nikolajaus II šeimos nariams priklausiusių skeletų dantų irgi daug smulkių plombų, praktiškai analogiškų. Tačiau tyrimus būtina tęsti", - sakė specialistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Srities teismo medicinos biuro viršininkas Nikolajus Nevolinas paaiškino, kad preliminarių tyrimų metu iškilusiems klausimams spręsti bus pasitelkta daugiau ekspertų.

Spalį, patikslino jis, bus sudaryta specialistų, kurie atliks genetinius tyrimus, grupė. "Tai bus ir Rusijos, ir užsienio šalių ekspertai", - pridūrė N.Nevolinas.

REKLAMA

Bažnyčios abejonės

1991 metų liepos 13 dieną buvo rasti sudeginti ir rūgštimi apipilti devynių žmonių palaikai, vėliau identifikuoti kaip imperatoriaus Nikolajaus II, jo žmonos Aleksandros Fiodorovnos Romanovos, jų vaikų Olgos, Tatjanos ir Anastasijos, freilinos Demidovos, gydytojo Botkino, kamerdinerio ir virėjo palaikai.

REKLAMA

Kelios ekspertizės, tarp jų genetiniai tyrimai, atlikti dalyvaujant Britanijos ir Amerikos mokslininkams, patvirtino palaikų autentiškumą.

Caro šeimos palaikai buvo palaidoti Šv.Petro ir Povilo sobore Peterburge.

Nepaisydama tarptautinių ekspertų išvadų, Rusų Ortodoksų Bažnyčia suabejojo palaikų autentiškumu, ir jos patriarchas Aleksijus II nedalyvavo perlaidojimo ceremonijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Negali būti reabilituoti"

Nepaisant visų tyrimų ir išvadų, Rusijos generalinė prokuratūra nusprendė, kad imperatoriui Nikolajui II ir jo šeimai negali būti taikomas Įstatymas dėl politinių represijų aukų reabilitavimo, nes esą nėra "neginčijamų įrodymų apie kokių nors teisminių ar neteisminių institucijų oficialius sprendimus griebtis represijų prieš žuvusiuosius (imperatoriškosios šeimos narius) politiniais motyvais, kaip šito reikalauja galiojantys reabilitacijos įstatymai".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų