„Nauji metai mums svarbi šventė, kaip ir kiekvienam žmogui, susitinki su draugais. Šiemet ir sūnui labai patiko Naujų metų šventė, nes kartu buvo ir daug mažų vaikų, jie galėjo kartu dūkti. Kai matai savo vaiką laimingą, tai ir pats esi laimingesnis“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo vyras.
Menininkas neslepia, kad didžiosios metų šventės, sukūrus savą šeimą, pradeda keistis.
„Vaikai daro įtaką tėvų šventėms. Esu vairuojantis, bet per Naujuosius metus autobusais tokio amžiaus vaiką sunku kur nuvežti. Keistoka sistema – lyg ir gali vežti, bet tai nesaugu, tad kaip ir negalima.
Nerizikuojame ir stengiamės prisitaikyti prie situacijos. Bet net kai šventi, negali vien tik apie save galvoti, vis vien mintys keliauja prie vaiko“, – tikina jis.
Atsakomybės jausmas
Kaip sako pašnekovas, turint savų atžalų, atsakomybę jauti už kelis:
„Kai turi savo vaikų, turi daugiau atsakomybės, negali visko kaip panorėjęs laisvai daryti net nepagalvojęs apie savo sūnų. Vis vien viena akimi stebi, ką daro sūnus, ką jis ima, kad nesusižeistų, kažko neprarytų. Kaip aš sakau, visada turi būti tokiame budėjimo režime. Anksčiau šventės būdavo labiau apie save.“
Visgi ne vien tik per šventes tėtis turi būti budrus – namuose taip pat pilna dalykų, kurie gali pakrypti netinkama linkme.
„Namuose jau apsipratome, nes žinai, ką jis gali, ko ir negali padaryti. Bet kai išeini į svečius, turi stebėti, budėti. Pastebėjau, kad esu labiau besirūpinantis kitais.
Prieš porą savaičių su broliu Algirdu buvome Seule, tai pastebėjau, kad net mano kelionės pasidarė kitokios. Anksčiau atsikeldavau ir pats sau pasidarydavau pusryčius, išsivirdavau kavos. O dabar kelionės metu visada pirmiausia pasirūpindavau, kad broliui garuotų kava, kad jis atsikėlęs galėtų papusryčiauti. Bet jam tai patiko, galėdavo patinginiauti, – juokėsi R. Gataveckas. – Man yra įsijungęs rūpinimasis kitais.“
Dažnai Naujieji metai žmonėms būna naujų tikslų, siekių išsikėlimo ir išsigryninimo metas. Visgi pašnekovas tikina viena data neapsibrėžiantis.
„Jei turi tikslų, juos turėtum pradėti įgyvendinti šiandien. Man naujametiniai tikslai skamba kaip noras pradėti keisti gyvenimą rytoj, taip niekad ir nepradedant. Aišku, žmonės tiki tuo, kad užsibrėžus tikslą nuo Naujų metų jį ir pradės įgyvendinti.
Bet valią reikia ugdyti čia ir dabar. Tikslai yra tiesiogiai susijusi su valia, ją ugdyti reikia nuolatos, nes ji dažnai pradeda degraduoti. Jei turiu tikslą, jį pradedu įgyvendinti, nieko nelaukdamas“, – šypteli jis.
Valios ugdymas vaikams, kaip teigia pašnekovas, yra ir tėvų darbas. Kuo anksčiau vaikui yra rodomas pavyzdys apie tinkamą tikslų siekimą, norą kažkuo užsiimti, tuo lengviau jam bus gyvenime siekti savo tikslų.
„Tėvai turėtų rodyti savo pavyzdį, nes vaikai kaip beždžioniukai mėgdžioja aplinkinius. Valia yra vienas iš sėkmės kalvių. Manau, kad daugiau pasiekia tie, kurie turi valią ir daug dirba, lieja juodą prakaitą, nei tie, kurie turi natūralų talentą, polinkį į tam tikrus dalykus“, – šypsosi pašnekovas.
Stiprus ryšys
Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad žymieji Gataveckų broliai turėjo neįprastą vaikystę – užaugę vaikų namuose jie nepatyrė tikrojo tėviško ryšio. Tačiau Remigijus tikina, kad su vaiku kurti santykį jam nekyla sunkumų:
„Kokių čia gali būti sunkumų su vaiku kurti ryšį... Tiesiog smagumas, malonumas! Man tai neišpasakytas džiaugsmas – žiūri į tą vaiką ir tik grožiesi. Žmogaus prigimtis yra turėti ryšį. Aišku, vaiko gimimui gali ruoštis kiek nori, tačiau niekada negali žinoti, kas gyvenime nutiks.“
Remigijus su žmona Evelina pirmagimį pavadino Kamiliu – kaip teigia pats menininkas, jų vaikas – lyg laimingas angelėlis.
„Mus vaikas lepina išties. Kai paguldome jį nakčiai miegoti, tai jis ir neverkia, leidžia mums naktį išmiegoti ramiai. Pabudęs ryte jis labai daug juokiasi ir šypsosi, yra labai laimingas ir labai mėgsta žmones. Jis labai daug krykštauja, bando kažką iškrėsti šmaikštaus – galiu vardinti tik labai gerus dalykus“, – pasakoja vyras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Tai laba talentigi tapytojai! Lietuvoje tokie kūrėjai - Super pasididžiavimas.
Vaikai mtę vargo! O Jūsų komentarai tik pagieža savo vidinim žmogeliukui.