Kolumbijos viceprezidentė Francia Marquez pakvietė porą apsilankyti jos šalyje po to, kai peržiūrėjo hercogo ir hercogienės „Netflix“ dokumentinį filmą, kuriame buvo paliesti kai kurie jų, kaip karališkosios šeimos narių, sunkumai ir rūpesčiai, dėl kurių pora galiausiai pasitraukė iš karališkųjų pareigų.
Todėl keturių dienų Harry ir Meghan kelionė buvo pavadinta „kvazi-karališkąja“, be visos oficialiam vizitui būdingos pompastikos ir ceremonijų, rašo mirror.co.uk.
Tačiau vykstant nesutarimams tarp princo ir jo tėvo karaliaus Karolio III dėl to, kas turėtų apmokėti sąskaitą, kai Harry ir jo šeima bus Jungtinėje Karalystėje, kai kas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad jų vizitas gali sukelti įtampą Kolumbijos valstybei.
Dėl šių nuogąstavimų senatorė Maria Fernanda Cabal pateikė prašymą pateikti duomenis, kurie atskleidė vizito sukeltų išlaidų mastą.
Kolumbijos vyriausybė skyrė vos 53 tūkst. eurų už poros transportą ir apsaugą keturių dienų viešnagės metu, rašo „Express“.
Norint suprasti mastą, reikia paminėti, kad Metropoliteno policija Donaldo Trumpo trijų dienų valstybinio vizito 2019 m. metu apsaugai išleido 4,1 mln. eurų, o karalius Karolis III pernai lankydamasis Prancūzijoje vien transportui išleido 138 tūkst. eurų.
Tačiau M. Marquez patvirtino, kad Harry ir Meghan patys padengė savo skrydžio ir apgyvendinimo išlaidas, ir pavadino vizitą sėkmingu. Iš paskirstymo matyti, kad 8890 eurų buvo išleista jų vizito San Basilio de Palenkėje, buvusiame vergų mieste, apsaugai, o 5330 eurų buvo skirta apsaugai Kalyje, kur pora mėgavosi gyvais jaunimo organizacijos pasirodymais.
Po kelionės Kalio miesto dešiniųjų pažiūrų tarybos narys Andaresas Eskobaras (Andres Escobar) socialiniuose tinkluose pasmerkė Sasekso kunigaikščių vizitą, tačiau vėliau savo įrašą pašalino.
Jis pastebėjo: „Mes tęsiame seną praktiką: atiduodame savo išteklius mainais į dūmus ir veidrodžius.“
„Milijardai, kurie galėjo būti panaudoti virtuvių skurstantiesiems įkūrimų plėtrai, bendruomenių motinų atlyginimams mokėti, afrikiečių bendruomenių pradiniam kapitalui arba sporto objektams, kurie praktiškai griūva, pritaikymui.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!