Įvairios kompanijos oficialios aprangos kodus kuria tam, kad darbuotojai palaikytų profesionalų įvaizdį, kuris ugdytų klientų ir užsakovų pasitikėjimą. Kadangi verslo pramonei reikia patikimų profesionalų, kurie aptarnauja klientus kasdien, oficialus aprangos kodas yra būtinas. Reikia sudaryti patikimą, aukštos kvalifikacijos verslo įvaizdį klientams, kurie siekia kokybiškų rekomendacijų ir profesionalių paslaugų.
Oficiali apranga (asos.com nuotr. )
Oficialios aprangos kodo gairės
Oficialioje aplinkoje vyrų aprangos standartas yra kostiumas, kurį sudaro švarkas ir kelnės, o moterų – švarkas ir sijonas, ar suknelė su atitinkamais priedais.
Drabužiai, kurie atidengia per daug nuogo kūno ar nepakankamai paslepia apatinius drabužius, oficialioje aplinkoje nėra tinkami. Apranga turi būti išlyginta, o visos siūlės sutvarkytos. Suplėšyti, purvini arba nušiurę drabužiai yra nepriimtini. Visi drabužiai, ant kurių yra grafiniai vaizdai: žodžiai, išraiškos, paveikslėliai, kurie gali būti įžeidžiantis ar provokuojantys, yra netinkami.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.
Laisvos aprangos dienos
Tam tikra savaitės diena, dažniausiai tai būna penktadienis, gali būti nustatoma, kaip laisvos aprangos diena. Tada įprasta apranga, išskyrus ta, kuri gali būti provokuojanti ar žeidžianti kitus, yra leidžiama dėvėti. Sporto komandų, universitetų ir kitų specifinių ženklų drabužiai paprastai yra priimtini. Laisvos aprangos dienomis švarką galima laikyti savo biure, jei kartais netikėtai pasirodytų klientas.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)
Oficialios aprangos rekomendacijos
Pabandysime apibūdinti kaip atrodo visuotinai priimtina ir nepriimtina oficiali apranga.
Nėra aprangos kodo, kuris apimtų visus galimus atvejus, todėl darbdaviai privalo daryti atitinkamus sprendimus dėl pasirinkimų nešiotis į darbą tam tikrų drabužių. Jei jaučiate, kad jums yra nepriimtini profesiniai, oficialūs drabužiai, kreipkitės į savo vadovą ar į žmogiškųjų išteklių personalą.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)
Ilgos, laisvos kelnės, kombinezonai ir kostiuminės kelnės
Medvilninės, vilnos, flanelinės arba sintetinės medžiagos kelnės, kurios atitinka kostiumo švarką, yra priimtinos. Netinkamos kelnės yra tos, kurios atrodo pernelyg neformaliai. Tai yra džinsai, sportinės kelnės, šortai, kombinezonas arba kitos nestandartinės formos kelnės.
Sijonai, suknelės ir kostiumai su sijonais
Suknelės, sijonai, švarkai yra priimtini darbe, jei jie atitinka nustatytą aprangos kodą. Suknelių ir sijonų ilgis turėtų būti toks, kad oficialiuose susitikimuose būtų galima sėdėti patogiai. Netinkama apranga yra trumpi sijonai, vasarinės suknelės, suknelės su įžeidžiančiais ar provokuojančiais užrašais.
Marškinėliai, palaidinės ir švarkai
Marškinėliai, suknelės tipo marškiniai, palaidinės ir megztiniai yra priimtini drabužiai, jei jie atitinka formalų, profesinį aprangos kodą. Dauguma švarkų yra tinkami dėvėti darbe. Netinkamos palaidinės ar marškinėliais yra tokie, kurie per daug atidengia krūtinę, pečius arba yra marginti provokuojančiais ar įžeidžiančiais grafikos elementais: užrašais, logotipais, paveikslėliais.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)
Batai ir Avalynė
Solidūs bateliai, avalynė prie suknelių, mokasinai yra priimtini darbe. Kartu su jais yra būtina dėvėti kojines ar pėdkelnes. Tačiau sportinio tipo bateliai, šlepetės ar batai su atvirais kojų pirštais nėra tinkami mūvėti oficialioje aplinkoje.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)
Papuošalai ir juvelyriniai dirbiniai
Skoningi šalikai, diržai ir papuošalai yra tinkami darbe. Juvelyriniai dirbiniai turėtų būti subtilūs, per daug netraukiantys dėmesio ir neblaškantys pašnekovo.
Makiažas ir kvepalai
Labai ryškus makiažas ir per stiprus kvepalų šleifas yra neprofesionalu tiek bendradarbių, tiek klientų atžvilgiu. Atminkite, kad kai kurie žmonės yra alergiški kvepalų ir makiažo sudedamosioms cheminėms medžiagoms, todėl naudojant makiažo priemones ar kvepalus patartina „neperdozuoti“.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)
Skrybėlės ir galvos apdangalai
Skrybėlės yra nepriimtinos biure. Tam tikrus galvos apdangalus galima dėvėti tik tokiu atveju, jei tai paremta religiniais įsitikinimais ar kultūros tradicijoms.
Taigi, jeigu drabužiai neatitinka darbdavių nustatytų standartų, darbuotojai gali būti paprašyti pakeisti arba visai atsisakyti netinkamų aprangos detalių. Jei problema išlieka, darbuotojas gali būti išsiųstas namo persirengti ir gauti įspėjimą už nusižengimą. Griežtesnės priemonės taikomos tada, kai nusižengimai aprangos kodui kartojasi. Tačiau tokia oficialios aprangos kodo politika yra tik orientacinė. Kiekvienas darbdavys jį nustato individualiai.
Oficiali apranga (asos.com nuotr.)