• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis žmonių pinigus švaisto tuščiai ir lengvabūdiškai. Ir tai pasakytina ne tik apie tuos, kurie iki ausų įklimpę į skolas, pasiėmę didžiausius kreditus tik tam, kad įsigytų daiktų, kurių šiaip jau sau tikrai negali leisti. Pakalbėkime apie paprastus žmones, tokius kaip mes.

REKLAMA
REKLAMA

Ar tau yra tekę kada išeiti iš parduotuvės nusipirkus ką nors nereikalingo, o paskui sukti galvą, kaip to daikto atsikratyti? O gal nuolat perki, tarkime, knygas, nepaisant to, kad prie pat tavo namų – puiki biblioteka? Arba vis susigundai apsipirkti internete, net jei tik kelioms minutėms prisėdai prie kompiuterio pasitikrinti paštą?

REKLAMA

Beprasmiškas pinigų švaistymas – tai tik įprotis, tačiau jis gali ne juokais pakenkti tavo finansinei padėčiai. Štai 5 patarimai, kurie padės jo atsikratyti ir geriau kontroliuoti savo išlaidas.



1.    Visada mokėk tik grynais

Jei kaskart susiruošusi į prekybos centrą perki daug nereikalingų daiktų, kitaip tariant – švaistai pinigus, liaukis atsiskaitinėjusi mokėjimo kortele. Eidama pirkinių pasiimk tik tą sumą, kurią ketini išleisti. Taip susidrysi aiškesnį vaizdą apie tai, kiek išleidai. Kai moki grynais – tiksliai žinai, kiek pinigų turi rankose ir kiek jų turi

atiduoti už pirkinius. Mokant kortele kur kas lengviau išleisti daugiau nei esi numačiusi.



2.    Susidaryk sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, ar ketini pirkti maisto produktų, ar kanceliarinių reikmenų, ar netgi medžiagų buto remontui – visda susidaryk būtinų pirkinių sąrašą. Neik į parduotuvę jei neturi numačiusi aiškaus tikslo. Priešingu atveju greičiausiai ir vėl prisipirksi nereikalingų daiktų, kurių nenaudosi. Šios prekės tik užims vietą tavo bute kol jų neatsikratysi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, jei nesusidarai sąrašo, gali nenusipirkti kažko labai svarbaus. Tada tau teks vėl eiti apsipirkti, o tai – nauja proga išleisti per daug. Jei pamirštasis pirkinys ne itin svarbus – geriau apskritai išsiversti be jo.



3.    Daryk „iškrovos dienas“

Kovoje su beprasmišku finansinių išteklių švaistymu labai padeda tokia praktika: kuo dažniau renk „dieną be pinigų“ – dieną, per kurią neišleisi nė cento. Pavyzdžiui, pabandyk ničnieko nepirkti visą savaitgalį. Šiomis dienomis tikriausiai mėgsti užsukti pavalgyti į kavinę, su draugėmis nueiti į kiną ar apsipirkti. Nustebsi ėmusi ieškoti alternatyvų ir radusi, kiek nemokamų pramogų galima prisigalvoti!

REKLAMA

Jei darbo dienomis esi įpratusi kasdien pirkti laikraščius, kavą ar saldainius, tokios iškrovos dienos padės kiek pakoreguoti savo gyvenimo būdą, atsikratyti galbūt visai nereikalingų, tik iš įpročio daromų išlaidų.



4.    Registruok išlaidas

2 savaites užsirašinėk visas savo išlaidas, registruok kiekvieną išleistą centą. Nurodyk laiką, vietą, kur kiekvieną daiktą pirkai. Taip galėsi tiksliausiai sužinoti, kur dingsta tavo pinigai. Kai kurie punktai gali labai nustebinti. Pavyzdžiui, galbūt kavos puodelis ir koks saldėsis prie jo – tai tavo silpnybė, be kurios negali praleisti nė dienos, pati to nesuvokdama tapai nuo jų priklausoma.

REKLAMA

Beje, vien mintis, kad teks užsirašinėti kiekvieną pirkinį, privers dar kartą pagalvoti prieš eilinį kartą atveriant piniginę mokėti už eilinę knygą ar kompaktinį diską.



5.    Nesilankyk konkrečiose parduotuvėse

Kiekvienas turime po  parduotuvę, kurioje esančios prekės ypač vilioja. Jei esi tikra, kad ir tu žinai „tašką“, iš kurio neišeisi nenusipirkus bent smulkmenos, verčiau išvis neužeik į tas silpnąsias vietas. Netgi užsibrėžk tam tikrą laiko tarpą, kiek nesilankysi toje parduotuvėje.

Jei esi bent kelis kartus pirkusi prekių internetu, tikriausiai žinai ir vieną kitą internetinę parduotuvę, po kurios asortimentą vis knieti pasižvalgyti. Manai, kad nepavyks susilaikyti nuo apsilankymo? Gali imtis ir drastiškesnių priemonių, pavyzdžiui, blokuoti prieigą prie tos svetainės iš savo kompiuterio. Skamba žiauriai? Ir vis dėlto daugybė žmonių sunkiai pažaboja troškimą apsipirkti internetu, mat prie kompiuterio ekrano, kai tereikia suvesti tam tikrus skaičiukus į mokėjimo laukelius, sumos neatrodo realios. Tad pamėginti verta!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų