Aukštojo mokslo paroda „Išsilavinimas ir karjera“
Kovo 2 dieną, 11 valandą „Radisson BLU Hotel Lietuva“ viešbutyje prasidės aukštojo mokslo paroda. Parodos tikslas – supažindinti 11-12 klasių moksleivius su studijų užsienyje galimybėmis ir suteikti galimybę tiesiogiai pasikalbėti su užsienio universitetų atstovais, sužinoti viską apie studijų programas, finansavimą, apgyvendinimą, darbo galimybes ir studentiško gyvenimo ypatumus.
Jau 23-iajį kartą rengiama paroda visuomet turi sėkmės istorijų.
„Kiekvienas universitetas po parodos sulaukia bent kelių studentų aplikacijų. Kasmet sulaukiame itin didelio dalyvių skaičiaus ir jis tik auga. Tai parodo, jog studijos užsienyje po Brexit‘o, Covid‘o ir karo neramumų po truputį vėl populiarėja. Ypatingai atsigauna Jungtinės Karalystės rinka. Tikrai yra šalių ir universitetų, kurie netgi siūlo geresnes sąlygas nei Lietuvos universitetai, pavyzdžiui, nebrangų apgyvendinimą, studijų finansavimo galimybes, lengvai derinti mokslą su darbu. Imkime, Suomijoje, bendros išlaidos mėnesiui gali siekti vos 500-700 eurų, įskaitant nemokamas studijas, bendrabučio nuomą ir kt., o studijų kokybė itin aukšta“, – pasakoja „Kalba.lt“ renginių ir marketingo projektų vadovė Laura Žilionytė.
Atvyks privatūs ir valstybiniai universitetų atstovai iš viso pasaulio: JAV, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Airijos, Šveicarijos, Skandinavijos šalių.
Tarptautinių studijų paroda
Kovo 17 dieną, 11 valandą, „Radisson BLU Hotel Lietuva“ viešbutyje bus vykdoma tarptautinių studijų paroda. Į parodą kviečiami atvykti visi besidomintys išsilavinimu užsienyje.
Besidomintys bakalauro ir magistro studijomis, paruošiamosiomis universiteto programomis susitiks su universitetų atstovais. Ieškantys vasaros stovyklų užsienyje susitiks su mokyklų atstovais.
Suaugusieji, norintys kelti kvalifikaciją ar patobulinti kalbos žinias suras naudingos informacijos, kas palengvins tolimesnį apsisprendimą keliant kvalifikaciją. Taip pat mokyklų karjeros koordinatoriai, auklėtojai ir kiti mokyklų atstovai konsultuojantys mokinius apie išsilavinimą užsienyje ir karjeros galimybes.
„Šios parodos tikslas informuoti apie išsilavinimo užsienyje naujienas, švietimo sistemų įvairovę jų subtilybes tiems, kurie ruošiasi stojimui į universitetus, vidurines mokyklas arba ieško kitų švietimo įstaigų užsienyje. Susitikimai su įvairių švietimo įstaigų atstovais leidžia suprasti nuo ko pradėti stojimo procesą, kaip jam pasiruošti, o svarbiausia kas padeda apsispręsti ir išsirinkti tinkamiausią studijų kryptį. Atvykę parodos ekspertai pasidalina naujausiomis profesijų tendencijomis pasaulyje, aptaria įvairių specialistų įsidarbinimo galimybes užsienio šalyse. Įparodą atvyksta daugiau kaip 30 švietimo įstaigų iš įvarių pasaulio šalių“, – dalinasi „Baltic Council for International Education“ regiono vadovė Daiva Siautilaitė.
Parodos metu įvyks keturi seminarai, kuriuos ves prestižinių universitetų atstovai, taip pat „Baltic Council“ profesionalūs konsultantai.
Parodą pradės University of Bath (Didžioji Britanija) seminaras, taip pat Istituto Marangoni (Milanas, Londonas, Paryžius, Florencija) mados ir dizaino universiteto atstovė praves praktinį seminarą, kaip parengti profesionalų portfolio „Baltic Council“ konsultantai supažindins su studijomis Europoje ir vasaros stovyklų pasiūlymais 2024 metais.
Indrės Budreckytės akvarelės paroda „Stebėti, atrasti, pajausti“
Kovo 5 dieną, 18 valandą, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atsidarys I. Budreckytės akvarelės paroda. Ši paroda yra lyg pasakojimas – akvarelinė kelionė.
Pasak autorės, jau nuo vaikystės kūrybinis procesas užėmė didelę jos dienų dalį.
„Tuomet tai buvo impulsyvus keliavimas, saviraiška, kūrybinių užmanymų įgyvendinimas įvairiausiomis priemonėmis. Šeimoje nekilo klausimų, kokia užklasinė veikla man būtų tinkamiausia. Taip baigiau ne tik vaikų dailės mokyklą, bet ir ne vienas profesionalaus meno pakraipos studijas, taip įgydama kostiumo dizainerės specialybę“, – pasakoja I. Budreckytė.
Baigusi studijas autorė vis didesnį dėmesį skirdavo taikomajam menui ir kūrybai, tačiau palaipsniui, vis dažniau pradėjo užsiimti tapyba.
„Akvarelė, man pačiai netikėtai, sugrįžo tarsi žaibu iš giedro dangaus. Sugrįžo, nes studijuojant tuometinėje Kauno Stepo Žuko aukštesniojoje menų mokykloje, dažniausiai tapėme akvarele, kurios paslapčių mokė dėstytojas S. Nenorta. Veliau šią techniką ilgam buvau pamiršusi. Prisipažinsiu, sykį, labai aiškiai prisimenu tą momentą, pagalvojau kaip neįdomu dirbti su akvarele ir ką ten gali sukurti. Ne veltui sakoma nespjauk į šulinį... Neilgai trukus pajutau stiprią trauką akvarelei, išsitraukiau seną, pačią pirmąją dažų paletę, teptukus. Bet užvis įdomiausia iškelta sau užduotis įvaldyti ne piešimą, bet liejimą akvarele. Štai čia ir prasidėjo mano akvarelinė gyvenimo kelionė kuri ir užpildė kūrybinės raiškos poreikį“, – pasidalino autorė.
Šią parodą kviečia stebėti, atrasti, pajausti kiekvieną, pasinerti į augmenijos grožio ir paslapties gilumas. Paroda skiriama kiekvienam neabejingam bundančios gamtos alsavimui.
Teksto autorė: praktiką atliekanti Gabrielė Orševskytė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!