Prieš daugelį amžių žmonės pastebėjo, jog muzika teigimai veikia žmogaus organizmą. Iš kartos į kartą perduodamos lopšinės, kurias dainuodavo močiutės mūsų močiutėms. Muzika ne tik užgauna mūsų sielos stygas, bet ir gydo kūną.
Mokslininkai atliko tyrimą su prieš laiką gimusiais vaikais. Jiems buvo įjungiama klasikinė muzika. Vaikas pasijusdavo daug geriau, o šiuos rezultatus mokslininkams parodydavo citocheminės analizės duomenys, kraujospūdžio matavimas, ritmiško kvėpavimo duomenys iki muzikos klausymo ir po jos.
O gal vaikai panašiai reaguoja ne tik į muziką, bet ir į visus garsus?
Norėdami patikrinti duotą hipotezę, mokslininkai palikdavo vaikučius su įjungtu metronomu, su kuriuo vaikai ramiai užmigdavo, o rezultatai visai nekito. Mokslininkų yra įrodytas ir tas faktas, kad sunki ritminga muzika vaikams kenkia.
Išrašydami vaikus iš ligoninės, gydytojai tėveliams pataria tęsti muzikinę terapiją ir namie, tačiau ne visi tėveliai naudojosi šia rekomendacija, kadangi jie netikėjo muzikos gydomąja jėga. Po metų vaikai vėl buvo tikrinami mediciniškai ir buvo nustatyta, kad vaikai, kurie reguliariai klausėsi klasikinės muzikos, su neurologiniais defektais susidorojo lengviau.
Tėvai, kurie savo vaiką nori supažindinti su klasikinės muzikos pasauliu, dažnai nežino kaip pasirinkti. Neramiems vaikams rinkitės lėtas melodijas (andante ir adagio) ritmu.
Vaikams, kurie blogai valgo arba neritmiškai kvėpuoja, geriau rinktis „aleggro“ arba aleggro moderato“ ritmu, taip pat galima pamėginti maršą.
Muzikinė terapija naudinga ir sveikiems vaikams. Muzika pakels nuotaiką mažiesiems.
Jokiu būdu nedėkite vaikui ausinių, kadangi jo smegenys dar nėra visiškai išsivysčiusios, todėl galima trauma. Yra ir šalutinis muzikinės terapijos poveikis:
1) Jei vaikas serga otitu;
2) Jei vaikas buvo apsinuodijęs;
3) Aukštas kraujospūdis;
4) Mėšlungis;
Mėgaukitės klasikinės muzikos garsais su savo vaiku, stebėkite jo reakciją ir Jūs kartu su darysite mėgstamų melodijų rinkinį. Klausykite muzikos ir būkite sveiki.
Gerda Zemenskaitė