• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Ar pastebėjote, kaip dažnai kalbama apie tiksliųjų mokslų ar kalbų mokymosi svarbą, tačiau numojama ranka į muzikos pamokas? Retas susimąsto apie šios disciplinos naudą vaikų tobulėjimui ar net psichologinės sveikatos stiprinimui.

Ar pastebėjote, kaip dažnai kalbama apie tiksliųjų mokslų ar kalbų mokymosi svarbą, tačiau numojama ranka į muzikos pamokas? Retas susimąsto apie šios disciplinos naudą vaikų tobulėjimui ar net psichologinės sveikatos stiprinimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Muzika naudinga vaikų smegenims

Publikuota daugybė skirtingų tyrimų, kurie atskleidžia muzikos įtaką smegenims. 2014 metais JAV Nortvesterno universiteto paskelbtame tyrime teigiama, kad muzikos pamokos vaikams daug naudingesnės, nei, pavyzdžiui, vien muzikos klausymasis namuose. Muzikos pamokose mokiniai mokosi muzikos istorijos, išmoksta groti įvairiais instrumentais bei dainuoti. Pasak Nortvesterno universiteto tyrėjų, šios veiklos skatina vaikų smegenų neuronų veiklą ir vystymąsi.

REKLAMA

Kiti tyrimai taip pat rodo teigiamą muzikos pamokų įtaką smegenims – nuoseklus muzikos mokymasis didina vaikų IQ lygį, gerina atmintį, gebėjimą įveikti kasdienes užduotis, be to, gali pagerinti skaitymo įgūdžius.

Bendrystės jausmas

Nuo seno pastebėta ypatinga muzikos galia – suburti ir suartinti žmones, o vaikai – ne išimtis. Nors mažieji padaužos dažniausiai iš prigimties yra labai socialūs, tačiau, pasak pedagogų, vis tiek svarbu skatinti juos užmegzti naujus santykius ir draugystes, o tam į pagalbą gali būti pasitelkta muzika.

REKLAMA
REKLAMA

Dalyvavimas muzikos pamokose drauge su būriu klasės draugų, muzikinių būrelių lankymas ar netgi mokyklinio choro įkūrimas yra puikios priemonės, skatinančios vaikus dirbti komandoje, siekti rezultatų, ugdyti muzikinę klausą ir įsijungti į visuomeninę veiklą drauge su bendraminčiais. Muzika yra puikus būdas sustiprinti mokinių tarpusavio ryšį ir suteikti jiems galimybę ateityje prisiminti bendrus darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau ramybės

Be visos puokštės jau išvardintų muzikos pamokų teikiamų privalumų egzistuoja dar vienas – muzikos kūrimas, dainavimas ir grojimas veikia raminančiai ir atpalaiduoja. Turint omenyje vis greitėjantį gyvenimo tempą, ši muzikos savybė ypač svarbi įtampą mokykloje ir po pamokų, patiriantiems moksleiviams.

REKLAMA

Dar 2004 metais Merilando Aleganio koledže atliktas tyrimas parodė, jog muzika sumažina perdegimo simptomus, gerina nuotaiką bei gali būti puiki emocinės sveikatos stiprinimo priemonė. Pasirodo, kad įsiklausymas į melodiją, ritmo pajautimas ir dainavimas leidžia išlieti jausmus, ramina ir aktyvuoja parasimpatinę nervų sistemą kuri atsakinga už atsipalaidavimą ir poilsį.

REKLAMA

Atėjo laikas muzikos klasės atnaujinimui?

Vis dėlto, kad ir kiek daug privalumų muzikos pamokos turėtų, mokyklos dažnai negali suteikti tinkamiausių galimybių savo mokinių tobulėjimui – stinga instrumentų, o turimi neretai būna pasenę. Vis dėlto, nenusiminkite – jei norite pasidalinti savo muzika su pasauliu, tačiau negalite sau leisti įsigyti muzikos kūrybai skirtų instrumentų – turime jums puikų pasiūlymą!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialinė „X faktoriaus“ ir „Norfa“ iniciatyva – „Muzika suartina“ jau trečią kartą kviečia Lietuvos muzikos klases atnaujinti savo muzikos inventorių ir patalpas. Nesvarbu, kur muzikuojate: gimnazijoje, muzikos mokykloje, vaikų ir jaunimo ar senjorų centre, kultūros namuose ar bet kur kitur – dalyvaukite konkurse ir laimėkite muzikos klasės/patalpų atnaujinimą.

REKLAMA

Kaip dalyvauti konkurse:

  • Užpildykite anketą, pridėkite vaizdo įrašą ar nuotrauką, kuri geriausiai atskleistų, kaip muzika jus suartina.
  • Skiltyje „Aprašymas“ papasakokite kodėl būtent jūsų kolektyvui reikalingas patalpos, kurioje muzikuojate, ar instrumentų atnaujinimas.

Tai padarius beliks kantriai laukti lapkričio 20 dienos, kai bus paskelbtas laimėtojas – kolektyvas, kuriam bus atnaujinta muzikavimo patalpa ir nupirkta instrumentų. Paramos vertė iki 14 500 Eur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų