vaikų ugdymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vaikų ugdymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vaikų ugdymas“.

Darželiuose ir mokyklose esame pernelyg rimti: kodėl taip bijome būti vaikiški ir žaisti?

„Švietime mes išties pasidarę pernelyg rimti“, - sako startuolio „Vedliai“, kuris naujos kartos informatikos moko jau daugiau nei 100 000 vaikų, įkūrėja Monika Katkutė-Gelžinė.
2024-04-24
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Apklausa: visuomenė sako „Ne“ vaikų lytiškumo ugdymui, prieštaraujančiam tėvų įsitikinimams

Kilus diskusijoms dėl 2023 m. rugsėjo 1 d. startavusios Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos (GĮUP) lytiškumo ugdymo dalies turinio, Laisvos visuomenės instituto užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atliktame tyrime pateikti keturi klausimai šia tema. Siekiant išsiaiškinti gyventojų požiūrio dinamiką, du iš jų atkartojo 2018 m. Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos (NŠTA) užsakymu „Vilmorus“ vykdyto tyrimo (N=1000) klausimus.
2023-12-07
REKLAMA
Šabat Šalom, aš žydų balabosta!  Šabat Šalom, aš žydų balabosta!

Šabat Šalom, aš žydų balabosta!

Beigelių krautuvėlė Vilniuje – tai vieta, kur ne tik galite paragauti žydiškų patiekalų, bet ir netikėtai įsitraukti į žydiškų švenčių ir tradicijų patyrimo verpetą. Šioje erdvėje jau septynerius metus kepami litvakiški beigeliai, o jaunas ir senas lankosi žydiško maisto edukacijose. Dažnai kavinės lankytojai stebi, kaip grupė moksleivių minko tešlą ir klausosi, kaip švenčiamas Šabas ir kur vingiuoja beigelio kelias.
2023-06-30
REKLAMA
Įtariate, kad vaikas turi talentą muzikai? Svarbūs ženklai, kurių nevalia ignoruoti (nuotr. Shutterstock.com) Įtariate, kad vaikas turi talentą muzikai? Svarbūs ženklai, kurių nevalia ignoruoti (nuotr. Shutterstock.com)

Įtariate, kad vaikas turi talentą muzikai? Svarbūs ženklai, kurių nevalia ignoruoti

„Talento“ sąvoka nėra mokslinė ir kol kas neegzistuoja joks objektyvus šio reiškinio diagnozavimo metodas. Apie tai ar žmogus turi talentą kokioje nors srityje sprendžiame tik iš jo veiklos rezultatų, todėl bene vienintelis būdas nustatyti, ar jūsų mažylis talentingas muzikai – tai stebėti jį bei daryti išvadas. Judesiai išdavikai Išgirdę melodiją muzikalūs žmonės dažniausiai negali susilaikyti ir ima siūbuoti, mušti rankomis ar kojomis į taktą ar kitaip judinti kūną.
2022-09-13
REKLAMA
Muzikinis ugdymas mokyklose: daug svarbiau nei daugelis galvoja  Muzikinis ugdymas mokyklose: daug svarbiau nei daugelis galvoja

Muzikinis ugdymas mokyklose: daug svarbiau, nei daugelis galvoja

Ar pastebėjote, kaip dažnai kalbama apie tiksliųjų mokslų ar kalbų mokymosi svarbą, tačiau numojama ranka į muzikos pamokas? Retas susimąsto apie šios disciplinos naudą vaikų tobulėjimui ar net psichologinės sveikatos stiprinimui. Muzika naudinga vaikų smegenims Publikuota daugybė skirtingų tyrimų, kurie atskleidžia muzikos įtaką smegenims.
2022-09-05
REKLAMA
Litfood  Litfood

Modernėjantis dokumentų pildymas: sudaryta galimybė patiems viskuo pasirūpinti

Pareiškėjams, dalyvaujantiems Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimoskatinimo vaikų ugdymo įstaigose programoje, 2022 m. įdiegus Rinkosreguliavimo priemonių administravimo informacinės sistemos (RRPAIS) terminalą, sudaryta galimybė patiems pildyti dokumentų informaciją. Kalbiname vieną iš pareiškėjų, UAB „Daugšiagirio sodai“ atstovą Donatą Šimukonį, kaip sekasi naudotis sistema savarankiškai. www.pienasvaisiai.lt    www.facebook.
2022-05-28

Daugėjant koronaviruso atvejų darželiuose, kritika tėvams: vaikus veda tie, kurie galėtų nevesti

Vis netyla aistros dėl vaikų darželiuose per karantiną. Vieni tėvai, nors ir sunkiai, bando suderinti nuotolinį darbą ir vaiko priežiūrą namie, kiti – net nedirbdami veda atžalas į darželį. Tad nestebina, kad juose vis fiksuojami koronaviruso protrūkiai.  Kauniečiai džiaugiasi, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigos per karantiną veikia. Kaip verstųsi be jų, neįsivaizduoja, mat vieni eina į darbą, o kiti namuose pluša. Su atžalomis tai būtų keblu.
REKLAMA
Mergaitė mokykloje (nuotr. 123rf.com) Mergaitė mokykloje (nuotr. 123rf.com)

Mokykloje visą dieną: vaikai geriau mokosi, tėvai mažiau jaudinasi

Šiuo metu Lietuvoje veikia kelios dešimtys Visos dienos mokyklų, kurios siūlo galimybę pasilikti po pamokų ir iki 17 ar 19 val. dalyvauti formalųjį ugdymą papildančiose neformaliojo švietimo veiklose, gauti mokymosi, švietimo pagalbą, aktyviai leisti laiką lauke ir dalyvauti kitose ugdymui skirtose veiklose. Tai gali tapti išeitimi vaikų laisvalaikiu ir visapusiu ugdymu besirūpinantiems, pilną darbo dieną dirbantiems tėvams, kurių vaikai pasibaigus pamokoms 12 ar 13 val.
2018-11-22

Jaudinanti išpažintis: dirbti su ypatingais vaikais vilnietę paskatino mamos liga

Šokių mokytojos ir trenerės Ritos Žogelės vedami užsiėmimai neeiliniai – moteris dirba su specialių poreikių turinčiais vaikais, kurie, jos teigimu, darbą paverčia ypatingu. Nepabijojusi būti kitokia, Rita tvirtina, kad šis žingsnis jos gyvenime buvo vienas prasmingiausių ir plačiau pasakoja, kokie iššūkiai bei emocijos ją kas kart aplanko darbe. „Dabartinę veiklą įkvepia mano mama, kuri turi psichikos negalią.
2017-11-03

Dauno sindromą turintis 18-metis Benas vis dar sulaukia smerkiančių žvilgsnių ir pykčio

Raseinuose su šeima gyvenantis Benas (18) šiek tiek kitoks nei dauguma jo bendraamžių. Kaip ir aplinkiniai vaikai, Benas mėgsta laisvalaikį leisti gamtoje, važinėtis dviračiu, bendrauti ir žaisti kompiuterinius žaidimus, tačiau kartais jį, skirtingai nuo kitų aštuoniolikmečių, lydi smalsūs, sumišę ar net priešiški žvilgsniai. Kodėl? Priežastis ta, jog Benas turi Dauno sindromą. „Mūsų visuomenėje dar tiek gajų mitų, susijusių su kitokiais nei mes.
2016-04-21
REKLAMA
REKLAMA

Kaip formuoti teisingus mažųjų finansinius įgūdžius?

Neretai įsivaizduojama, jog vaikai su piniginiais reikalais susiduria tik tada, kai jie baigia mokyklą, pradeda ruoštis studijuoti ar gyventi savarankiškai. Finansinė atsakomybė ir pinigai lydi mus visą gyvenimą, tad ir mokytis kontroliuoti pinigus, vertinti, kurie finansiniai sprendimai yra naudingi, o kurie kelia rizikų, reikia nuolat. Įvairūs tyrimai rodo, jog nuoseklus vaikų finansinių žinių ugdymas prisideda prie jų ilgalaikės sėkmės.
2016-03-14

Puoduko problemos (II)

Praeitoje dalyje aprašėme kaip atsiranda puoduko problemos ir supažindinome jus su situacija, kai vaikas - šiuo atveju Nikolė - šlapindavosi į kelnes ir naktį, ir dieną. Šioje dalyje pateiksime sprendimus kaip paskatinti vaikus eiti į tualetą ir ten atlikti gamtinius “reikaliukus”.   Dėmesys Kadangi prisišlapinusi Nikolė sulaukdavo per daug dėmesio, ji jausdavosi nesmagiai ir nerimaudavo.
2013-06-25

Kaip padėti įveikti drovumą

Ne paslaptis, jog lengvai bendraujantis vaikas yra kur kas populiaresnis bendraamžių tarpe ir turi daugiau šansų siekiant karjeros bei kurdamas harmoningus santykius šeimoje. Tyrimais yra įrodyta, kad drovumas didele dalimi yra genetiškai nulemtas ir pasireiškia visko, kas nauja, vengimu, tame tarpe ir naujų kontaktų. Kita vertus, egzistuoja dar vienas stiprus faktorius.   Drovus vaikas vengia kontaktų dar ir todėl, kad jis neturi sėkmingo bendravimo su mažai pažįstamais žmonėmis patirties.
2013-06-02

Rašymo pamokėlės mažiausiesiems

Būtent taip būtų galima pratęsti liaudies išmintį pradedant kalbėti apie tai, kada vertėtų pradėti ruoštis rašyti pirmąją raidę. Mat būtent rašymo įgūdžiai yra vienas svarbiausių vaiko pasirengimo mokyklai požymių. Nesvarbu, kad šešiametis ar septynmetis dar nemoka dailyraščiu parašyti MAMA, svarbiausia – kad jo rankytė jau būtų įgudusi tinkamai laikyti rašiklį, o pirštukai pakankamai mitriai ir lygiai galėtų jį vedžioti popieriaus lapu pagal nubrėžtas sąsiuvinio linijas.
2013-04-04
Į viršų