• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienos didžiausių nacionalinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kartu su komanda kasdien teikia pagalbą vienišiems senjorams, vaikams, šeimoms, aktyviai bendradarbiauja ieškant pagalbos nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Ji pretendavo tapti „Metų kauniete 2023“.

Vienos didžiausių nacionalinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kartu su komanda kasdien teikia pagalbą vienišiems senjorams, vaikams, šeimoms, aktyviai bendradarbiauja ieškant pagalbos nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Ji pretendavo tapti „Metų kauniete 2023“.

REKLAMA

„Carite“ Deimantė Bukeikaitė dirba jau 13 metų. Ji pripažįsta, kad sunkiausios situacijos yra tos, kuriose mažai vilties.

Anot jos, sunku įkvėpti žmogų, kai jis daug kartų sudužęs ir nusivylęs.

Tačiau Deimantė tiki, kad Lietuvos „Carito“ dėka daug žmonių pakilo iš nevilties taško ir rado bent menką šviesos spindulį, už kurio galėjo užsikabinti sudėtingą akimirką. Visgi kaip pati pripažįsta, ne visiems lengva prašyti...

„Labiausiai įkvepia žmonių laikas dalintis savo žiniomis, savo laiku, savo gerbūviu su kitais, kurie stokoja. Ir tuo pačiu įkvepia žmonės, kurie randa drąsos ir kreipiasi. Nes kreiptis pagalbos nėra taip paprasta ir lengva, pagalvokime kiekvienas asmeniškai apie save. Jeigu gyvenime ištinka kokia nors situacija, juk nėra lengva prašyti pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Tai tikrai įkvepia tų žmonių pasiryžimas ateiti ir paprašyti. Tada negali neatsiliepti, negali nereaguoti, turi eiti ir pasižiūrėti, ką tuo metu gali padaryti toje žmogaus situacijoje, kurioje jis yra“, – „Metų kaunietė 2023“ siužete pasakojo D. Bukeikaitė.

REKLAMA

Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė mano, kad visi žmonės iš prigimties yra geri. O jos atstovaujama organizacija siekia padėti be išimties visiems.

„Bet gyvenime taip nutinka, kad dalis pasirenka kitokį kelią ir, pavyzdžiui, skriaudžia kitus. Ar tokie žmonės yra reikalingi, ar jiems duoti tą antrą šansą gyvenime?

„Carite“ labai dažnai su tuo susiduriame, labai daug sulaukiame pastebėjimų, ar tie, ar anie verti pagalbos, gal geriau tiems padėkit, ar kitiems. Pavyzdžiui, jei įvardinti labai tiksliai, gatvėje gyvenantis žmogus, priklausomybėmis sergantis žmogus, kažką pavogęs žmogus – ar jie verti antro šanso gyvenime ar kažkokių papildomų galimybių? Gal geriau padėti vaikams, seneliams? Tai „Carite“ mes padedame visiems ir nerūšiuojame žmonių“, – kalbėjo Deimantė.

REKLAMA
REKLAMA

„Metų kaunietės 2023“ scenoje ji dėkojo ją palaikusiems žmonėms ir dar kartą paragino visus nelikti abejingais.

Šešios finalo dalyvės

„Metų kauniete 2023“ tapo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė, Kauno klinikų kardiologė, daug dėmesio skirianti švietimui, širdies ir kraujotakos sistemos ligų prevencijai ir taip gelbėjanti gyvybes bei gerinanti daugybės žmonių gyvenimo kokybę Jurgita Plisienė.

Dar pretendavo tapti: Lietuvos šuolių į vandenį ir plaukimo trenerė ir „Vaikų linijos“ savanorė Aušra Jurevičienė, Lietuvos „Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė, pirmojo privataus turizmo informacijos centro įkūrėja, aukščiausios kategorijos gidė Regina Navickienė, Lietuvos šokių asociacijos prezidentė, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytoja, RED šokių studijos įkūrėja ir choreografė Rugilė Dailidaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apgaubtos dėmesiu ir muzika

Iškilmėse daugiausia dėmesio buvo skirta šių metų rinkimų šešioms finalo dalyvėms. Jos buvo apgaubtos pagarba ir dėmesiu, o taip pat apdovanotos stiklo menininko sukurtomis „Metų kaunietės“ statulėlėmis, floristės K. Rimienės sukurtomis puokštėmis, rėmėjų įsteigtais prizais. Šventę vainikavo įspūdinga teatro atlikėjų programa.  

Muzikinėje renginio programoje – dainos iš operečių, pasaulinio garso miuziklų ir kino filmų, orkestrinės ir choreografinės miniatiūros, teatro artistai ir kviestiniai svečiai: Marija Autiunova, Egidijus Bavikinas, Gabrielė Bielskytė, Ingrida Kažemėkaitė, Karina Krysko, Jeronimas Milius ir kiti. 

Vakarą vedė – Tomas Grigaitis ir Kristina Rimienė. Renginio režisierė – Viktorija Streiča.

Visą „Metų kaunietė 2023“ apdovanojimų ceremoniją žiūrėkite čia:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų