caritas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „caritas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „caritas“.

Daugiau nei 30-yje Lietuvos miestų „Caritas“ rinks paramą Ukrainai

Organizacija „Lietuvos Caritas“ antradienį pradeda trijų dienų paramos Ukrainai rinkimo lėšomis, ilgo galiojimo maisto produktais ir reikalingiausiomis higienos bei buities priemonėmis akciją. Ji vyks daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miesų iki ketvirtadienio, tarp jų – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Marijampolė, Šilalė, Molėtai, Zarasai.

Išėjusi pasivaikščioti vilnietė užfiksavo baisų vaizdą: „Ne tik tarakonai, bet ir žiurkės pradės veistis“

Per Velykas išėjusi pasivakščioti vilnietė užfiksavo nemalonų vaizdą – Vilniaus Žirmūnų mikrorajone prie daugiabučių palikti įvairūs rakandai ir šiukšlės. Vietiniai gyventojai sako, kad tai benamių buveinė, bet abejoja, kad miesto valdžia į šią problemą sureaguos. Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė ramina, kad šiukšlės greitai bus surinktos. Nemaloniais vaizdais socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vilnietė Liepa. „Vakar pavaikščiojau Žirmūnuose ir prisirinkau tokių vaizdų.

„Metų kaunietės“ finalininkė „Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė: mes nerūšiuojame žmonių

Vienos didžiausių nacionalinių nevyriausybinių organizacijų Lietuvos „Caritas“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė kartu su komanda kasdien teikia pagalbą vienišiems senjorams, vaikams, šeimoms, aktyviai bendradarbiauja ieškant pagalbos nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Ji pretendavo tapti „Metų kauniete 2023“. „Carite“ Deimantė Bukeikaitė dirba jau 13 metų. Ji pripažįsta, kad sunkiausios situacijos yra tos, kuriose mažai vilties.
2024-03-13

Kraupi avarija paženklino 33-ejų lietuvio gyvenimą: sesuo turi jautrų prašymą

Gruodžio 15 dieną Indrės Aleksandravičienės šeimą ištiko nelaimė – jos 33 metų brolis Paulius Norušis Danijoje pateko į autoįvykį. Pauliaus sesei Indrei praėjus nežinomybės kelią, vaikinas pagaliau pargabentas į Lietuvą. Vaikinas patyrė rimtų sužalojimų – jam lūžo stuburas, kurį laiką negalėjo kalbėti. Jo sesuo Indrė kreipiasi į visuomenę ir prašo neabejingų žmonių pagalbos, nes brolio dar laukia ilgas sveikimo kelias.
2024-02-22

Minint prekybos žmonėmis dieną bus apžvelgiamas šių nusikaltimų mastas, prevencija

Ketvirtadienį pasaulyje devintą kartą minint Maldos ir apmąstymo apie prekybą žmonėmis dieną, organizacija „Caritas“ apžvelgs šių nusikaltimų mastą, aptars prevencijos būdus.  „Mažinti nukentėjusiųjų stigmatizavimą ir apsaugoti pažeidžiamus asmenis nuo galimo išnaudojimo – bendras Bažnyčios, valstybės ir nevyriausybinių organizacijų tikslas.

„Caritas“ rengia akciją – patiriantiems sunkumų nemokamai teiks teisines konsultacijas

Labdaros ir paramos organizacija „Caritas“ pirmadienį pradeda akciją, jos metu patiriantiems sunkumų nemokamai bus teikiamos teisinės konsultacijos. Aštuntus metus rengiamos Lietuvos advokatūros ir „Caritas“ akcijos metu teisines konsultacijas teiks beveik 200 advokatų bei jų padėjėjų.
Aktualijos 2023-11-27

Vargstančiųjų dieną „Caritas“ pradeda žvakių už auką iniciatyvą

Labdaros ir paramos organizacija „Caritas“ sekmadienį pradeda žvakių iniciatyvą: už auką bus išdovanota 80 tūkst. žvakių. 26 kartą visoje Lietuvoje rengiamos „Gerumas mus vienija“ akcijos žvakės lapkričio 19-ąją, Vargstančiųjų dieną, tradiciškai šventinamos katedrose ir bažnyčiose. Šią dieną taip pat meldžiamasi už visus vargstančiuosius: vienišus, sergančius, apleistus, žmones visuomenės pakraščiuose. Tradicinė „Carito“ iniciatyva truks iki Kalėdų.
Aktualijos 2023-11-19
REKLAMA
„Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą: surinkta parama – vaikams, paaukojusiems – simbolinis pliušinis meškėnas  „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą: surinkta parama – vaikams, paaukojusiems – simbolinis pliušinis meškėnas

„Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą: surinkta parama – vaikams, paaukojusiems – simbolinis pliušinis meškėnas

Prekybos tinklas „Lidl“ skelbia kalėdinį paramos projektą „Sukurkime Kalėdų stebuklą vaikų dienos centrams!“, kurio metu surinkta parama bus skiriama mažiesiems. Projekto simboliu tampa pliušinis žaislas – meškėnas, už kurį gautos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos „Caritas“ ir Maltos ordino pagalbos tarnybai. Meškėnus platformoje www.aukok.lt bus galima įsigyti už 20 eurų.
2023-10-31

Naujose Vilniaus „Carito“ patalpose galės prisiglausti 30 mamų su vaikais

Į naujas patalpas sostinėje persikėlę Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Motinos ir vaiko namai galės priglausti apie 30 mamų su vaikais – keturiskart daugiau, nei iki šiol. Kaip penktadienį pranešė Vilniaus „Caritas“, išvakarėse atidarytose naujose patalpose V. Grybo gatvėje, kaip ir iki šiol, besilaukiančioms moterims ir mamoms su vaikais bus teikiama įvairiapusė socialinė-psichologinė pagalba. Patalpas Motinos ir vaiko namai dalinsis su Piligrimų centru.
Aktualijos 2023-10-06

Iš Irpinės gyventojų lūpų – jautrūs žodžiai lietuviams: „Labai ačiū Lietuvai ir visai jūsų tautai“

Natalija – dviejų pradinukų mama iš Moščiunų kaimo tarp Irpinės ir Bučos, kuriame Carito Lietuvoje atstovai lankėsi kartu su kolegomis iš Caritas-Spes Ukraine. Plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje pametinukų mama, kaip dauguma šio kaimo žmonių, tikėjosi ramiai „pralaukti neramumus užkampyje“, tačiau atsidūrė vieno įnirtingiausių Kyjivo gynybos mūšių epicentre. Kaip sako Natalija, šiandien čia likęs vos trečdalis buvusių gyventojų.
Aktualijos 2023-09-19
REKLAMA
REKLAMA

10 metų namų neturinčio Mariaus išpažintis – viskas prasidėjo po skyrybų

Benamystė – eilę metų skirtingus Lietuvos miestus kankinanti socialinė problema. Deja, benamiai dažnai piešiami gana stereotipiškai – lyg visi iki vieno būtų prasigėrę, asocialūs asmenys. Tačiau Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ laikinųjų namų vadovės Aida Karčiauskienės teigimu, benamių istorijos gali būti itin skirtingos – nemažai jų dirba, bando kurti šeimyninius gyvenimus. Tv3.lt portalas taip pat susisiekė su vienu iš laikinojo centro gyventojų, kuris pasidalino savo istorija.

Lietuvos „Caritas“ siekia surinkti 100 tūkst. eurų apgriautų namų Ukrainoje atstatymui

Lietuvos „Caritas“ paskelbė rinksiantis paramą apgriautų Ukrainos namų deokupuotose Ukrainos teritorijose atstatymui, tikimasi surinkti iki 100 tūkst. eurų. Padėti planuojama bent šimtui žmonių: vienam žmogui ar šeimai su vaikais ketinama skirti nuo 100 iki 3 tūkst. eurų.

„Carito“ paramos Ukrainai kampanija kvies paaukoti ir mokyklinių reikmenų

Tris dienas nuo pirmadienio daugiau nei 30-yje Lietuvos miestelių ir miestų „Caritas“ rinks paramą Ukrainai lėšomis ir daiktais, pranešė organizacija.  Šeštajame paramos rinkime „Caritas“ prašo paaukoti ne tik higienos priemonių suaugusiems ir vaikams, buitinės chemijos, negendančio maisto produktų, bet ir mokyklinių reikmenų: kuprinių, penalų, sąsiuvinių, rašymo, piešimo, spalvinimo priemonių. Taip pat tikimasi surinkti bent 100 tūkst.

Į Indoneziją Mindaugas vyko neapsidraudęs: dabar ligoninės sąskaitos siekia 100 tūkst. eurų

Išsvajotos atostogos rojaus kampelyje kartais virsta pragaru ne tik atostogautojui, bet ir jo šeimai Lietuvoje. Medaus mėnesiu Indonezijoje su žmona besimėgavusį kaunietį Mindaugą Bernotą ištiko nelaimė. Ant jo užkrito medis – dėl patirtų traumų medikai jau operavo jo stuburą, krūtinkaulį ir dar laukia ne viena operacija. Kol Indonezijos gydytojai kovojo dėl jo gyvybės, vyriškio artimieji nėrėsi iš kailio, kad gautų pinigų gydymui, mat vyras neturėjo sveikatos draudimo.
2023-08-13

Tragiškai medžiui užvirtus ant lietuvio prabilo jo tėtis: kreipiasi į visus

Kauniečiui Mindaugui Bernotui medaus mėnuo Balyje baigėsi tragedija – ant jauno vyro užkrito medis. Šeima kreipėsi į neabejingus žmones su pagalbos prašymu, į kurį atsiliepė ir Lietuvos „Caritas“ organizacija. Vyras ir toliau kovoja už savo gyvybę ligoninėje. Socialiniuose tinkluose „Caritas“ dalinosi, kad sulaukė prašymo prisidėti iš M. Bernoto tėčio Virgilijaus.
2023-08-02

Prezidentas ir pirmoji ponia apsilankė pagalbą šeimoms teikiančiuose „Carito“ centruose

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį apsilankė pagalbą šeimoms teikiančiuose Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ centruose. Motinos ir vaiko namuose, taip pat Vaikų ir paauglių dienos centre „Vilties angelas“ pirmoji šalies pora bendravo su „Carito“ darbuotojais ir savanoriais, centruose gyvenančiomis šeimomis, buvusiais centrų auklėtiniais, pranešė Prezidentūra.

Pastebėjote auksinį konteinerį? Štai kam jis skirtas

Gyventojus galėjo nustebinti kai kuriuose Lietuvos miestuose atsiradę auksiniai konteineriai su užrašu „Pinigai“. Nors instaliacijos sumanytojai idėją kurį laiką laikė paslaptyje, Lietuvos Caritas savo pranešime žiniasklaidai atskleidė, ką reiškia įmantrus konteineris. „Meti pinigus? Mesk teisingai“. Tokia socialinės Carito akcijos žinia ir kvietimas tikslingai elgtis su pinigais. Kaip sako Lietuvos Carito generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, rūšiuoti atliekas pagaliau savaime suprantama.

Lietuvos „Caritas“ pradėjo paramos Ukrainai akciją: ragina dalintis kitus

Lietuvos „Caritas“ pradėjo kelias dienas trunkančią jau penktąją paramos Ukrainai akciją. Savanoriai ragina žmones dalytis negendančiais maisto produktais, higienos prekėmis, bet jokiais būdais prašo nenešti drabužių. Tiems, kas neturi laiko stoviniuoti parduotuvėse, akcijos rengėjai primena, kad galima aukoti pinigais. Besidalydami ir maistu, ir kitokiais daiktais, tautiečiai ukrainiečių gyvenimą pasaldina ir saldainiais.
Aktualijos 2023-02-27

Lietuvos „Caritas“ savivaldybėse ima rinkti daiktus, maistą ukrainiečiams

Lietuvos „Caritas“ 30-yje Lietuvos savivaldybių pirmadienį pradeda akciją, kuria rinks daiktus ir maisto produktus labiausiai nuo karo nukentėjusių Ukrainos teritorijų gyventojams. „Žmonių prašoma paaukoti negendančių maisto produktų, šiltų užklotų, šiltų kojinių vaikams ir suaugusiems, šiltų vaikiškų batų, įvairių higienos prekių, sauskelnių vaikams, o taip pat elektronikos prekių – prožektorių, išorinių baterijų“, – pranešime sakė Lietuvos „Carito“ generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė.
Aktualijos 2023-02-27

Skursta kas ketvirtas gyventojas: ką daryti, kad nereikėtų minėti Vargstančiųjų dienos?

Ne tik statistika, bet ir Caritas savanorių bei darbuotojų patirtys rodo, kad vargo Lietuvoje daug, atskirtį patiria 24,5 proc. Lietuvos žmonių. Be to, ne visada paprasta atpažinti labiausiai vargstančiuosius, rašoma organizacijos pranešime spaudai. Kaip sako Lietuvos Caritas generalinė sekretorė Deimantė Bukeikaitė, senoliams iššūkis – kasdienybėje įsigalinčios technologijos, tad jauni Caritas savanoriai ėmėsi padėti vyresniems išmokti būtinus dalykus.

Siunčiami pavojaus signalai dėl augančio skurdo šalyje: paramos prašytojų skaičiai sparčiai auga

Daugiau alkanų vaikų dienos centruose, išaugęs paramos duona ir maisto produktais poreikis – tai fiksuoja vargstantiems gelbstinčios nevyriausybinės organizacijos (NVO). Jos prognozuoja, kad artimiausiu metu dėl didėjančių maisto produktų ir energetikos kainų paramos prašytojų gretos dar plėsis. Pagrindinės paramą teikiančios Lietuvos organizacijos – „Caritas“, „Maltiečiai“, „Maisto bankas“ – teigia šiemet paramos Lietuvos gyventojams suteikę daugiau nei ankstesniais metais.

„Caritas“ vėl rinks paramą Ukrainos žmonėms, prasideda mitingų maratonas

Tęsiantis Rusijos karinei invazijai Ukrainoje, „Lietuvos Caritas“ antrą kartą skelbia paramos rinkimo akciją Ukrainos žmonėms. Tuo tarpu aktorius, publicistas Arkadijus Vinokuras pradeda naują iniciatyvą Ukrainai palaikyti – pirmadienio mitingus Vilniuje. Nuo pirmadienio iki trečiadienio „Lietuvos Caritas“ su septynių vyskupijų „Caritas“ centrais rinks humanitarinę pagalbą – maisto produktus ir kitus karo pabėgėliams reikalingus daiktus.
Aktualijos 2022-04-11

Lietuvos Caritas sekmadienį bažnyčiose rinks paramą Ukrainai

Sekmadienį Lietuvos bažnyčiose bus renkamos lėšos Ukrainai paremti. „Vasario 27 d. visose Lietuvos bažnyčiose organizuojama rinkliava, kurios metu bus renkamos lėšos itin sunkioje padėtyje atsidūrusiai Ukrainai. Taip paliudysime savo brolišką solidarumą su karo veiksmų draskoma šalimi“, – pranešė Lietuvos Caritas. Anot organizacijos, galima aukoti ir į specialią Lietuvos Caritas banko sąskaitą.
Aktualijos 2022-02-25

Gyventojai nebepakelia išaugusių kainų – net ašaros rieda: „Patikėkite, labai sunku“

Lietuvos gyventojai nebepakelia išaugusių šildymo, paslaugų kainų ir pagalbos prašo maisto produktais, labdara. Skurstantys rikiuojasi eilėse prie seniūnijose dalijamų maisto paketų, į kuriuos įeina ekologiškos kruopos, mėsos konservai, miltai ir cukrus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vien per vasarį pasiruošusi 160 tūkstančių nepasiturinčių asmenų išdalyti tokius maisto paketus.

Ruošiasi didesniam migrantų srautui: telkia savanorius, pakuoja humanitarinius paketus ir kaupia atsargas

Migrantams susitelkus ties Lenkijos siena, baiminamasi, kad panašus scenarijus gali atsikartoti ir pas mus. Jei į Lietuvą masiškai mėgintų patekti pabėgėliai, kuriuos apgręžtume, išaugtų humanitarinės pagalbos poreikis. Nevyriausybinės organizacijos ruošiasi galimam pabėgėlių antplūdžiui: telkia savanorius, pakuoja humanitarinius paketus ir kaupia atsargas.

Tokio skurdo masto nesitikėta: kas aštuntas žmogus negali nusipirkti skanesnio kąsnio

Maždaug kas 8–9 žmogus negali sau leisti nusipirkti ir valgyti kokybiško norimo maisto, rodo naujausi duomenys. Taip pat daugiau nei dvigubai išaugo maisto paklausa „Caritas“ valgyklose. Pastebima, kad problemą spręsti būtų galima mažinant iššvaistomo maisto kiekius.

Migrantų stovyklose atsirado besilaukiančių migrančių: dalis jų pastojo jau Lietuvoje

Lietuvą užplūdusių nelegalių migrantų stovyklose verda gyvenimas. Migrantus apgyvendinusios savivaldybės ir seniūnijos pasakoja, kad stovyklose atsirado besilaukiančių moterų. Spėjama, kad dalis jų galėjo pastoti jau patekusios į Lietuvą. Stovyklose migrantams pradėtos dalinti apsaugos nuo neplanuoto nėštumo priemonės, kai kurios migrantės prašo atvežti nėštumo testų. Lietuva šiemet sulaikė daugiau nei keturis tūkstančius nelegalių migrantų.

Studentams siūloma kitokia praktika: užuot ėję pas darbdavius, gali imtis labdaringos veiklos

Karantinas Lietuvoje – metas, kuomet įvairioms organizacijoms ir socialinėms grupėms kaip niekada reikalinga pagalba. Priekinėse linijose su koronavirusu kovojantiems medikams šalyje į pagalbą stojo savanoriai. Labdaros organizacijoms, kurios rūpinasi pažeidžiamiausiomis visuomenės grupėmis, savanorių poreikis taip pat išaugo. Dalis Lietuvos universitetų labdara užsiimančioms organizacijoms pasiūlė pagalbą.

Raginama Vėlines pasitikti kitaip – kapus puošti galvojant apie gyvuosius

Labdaros organizacija „Caritas" ragina žmones Vėlines pasitikti kitaip – mirusiųjų kapus aplankyti nešinus vos viena žvakute. Dar geriau, jeigu ji bus ne pirkta parduotuvėje, o rankų darbo, žibintą žvakei taip pat žmonės kviečiami pasigaminti patys. Taip esą prisidėsime ir prie gamtos išsaugojimo, ir kapą papuošime originaliau. Be to, kaip sako „​​​​​​​Carito" žvakių dirbtuvių atstovai, rankų darbo žvakė pagaminta jų dirbtuvėse gali išgelbėti kai kuriuos gyvuosius.

Susitikimas su Donatu jaunuoliams tampa lemtingas: išmoko to, ko nemokė tėvai

Pas socialinį darbuotoją Donatą Nagumanovą klientai ateina su puokštėmis. Tik ne gėlių, o bėdų. Ties pilnametystės slenksčiu atsidūrę jaunuoliai atsineša toli gražu ne spalvotos vaikystės atsiminimus: dažnai jų gyvenimai paženklinti išdavystėmis, smurtu, nepriežiūra, vienišumu, o galvoje ir širdyje siaučia sunkiai išnarpliojamas emocijų kamuolys.  Donatas Vilniaus arkivyskupijos „Carite“ dirba daugiausia su jaunuoliais iš globos namų, kurie jau nebesimoko, bet dar nedirba.
2020-09-02
REKLAMA
„Telšių atjauta“ prižiūri keletą tekstilės konteinerių. Klubo „Telšių atjauta“ archyvo nuotr.  „Telšių atjauta“ prižiūri keletą tekstilės konteinerių. Klubo „Telšių atjauta“ archyvo nuotr.

Skaudi trauma telšiškį paskatino padėti kitiems

Kazimieras Mitkus vadovauja Lietuvos samariečių bendrijos Telšių skyriui, taip pat Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubui „Telšių atjauta“. 12 metų sunkią depresiją kentęs vyras pasižadėjo Aukščiausiajam: „Jei išbrisiu iš ligos liūno, visą gyvenimą dirbsiu likimo brolių ir sesių labui“.  Pasak Kazimiero, turintieji psichikos negalią yra labiausiai pažeidžiami. Labai lengva jais manipuliuoti, piktnaudžiauti jų pasitikėjimu, visuomenė linkusi šiems žmonėms klijuoti etiketes.
2020-05-02
REKLAMA
Karantino laikotarpiu užsidarė ir kavinė „Pirmas blynas“. Sigitos Inčiūrienės nuotr.  Karantino laikotarpiu užsidarė ir kavinė „Pirmas blynas“. Sigitos Inčiūrienės nuotr.

Dėl karantino atsiradusias problemas padės spręsti socialinis verslas

„Versli Lietuva“ surengė virtualią diskusiją „Socialinis verslas koronaviruso iššūkiams įveikti: pasitark su ekspertais“. Ekspertų teigimu, pandemijos sukeltos krizės akivaizdoje, kai itin išryškėja įvairios socialinės problemos, socialinio verslo reikšmė labai sustiprėja ir vis daugiau verslininkų supranta, kad svarbu ne tik siekti pelno, bet ir prisidėti prie pokyčių visuomenėje.
2020-04-27

Užsienyje skambėjo Lietuvos vardas: „Baltijos kelią“ surengė ir Paryžiuje

Kai prieš 30 metų pasaulį nustebino Baltijos kelias nuo Vilniaus iki Talino, keliolika Lietuvos jaunimo organizacijų atstovų Paryžiuje dalyvavo Pasaulio jaunimo kongrese. Tarp jų buvo ir nemažai Klaipėdos, Vakarų Lietuvos gyventojų. Kongrese Prancūzijoje dalyvavo ir teisininkas, diplomatas Vygaudas Ušackas, parašęs straipsnį tuo metu leistam savaitraščiui „Atgimimas“. Baltijos kelio 30-mečio proga V. Ušackas pasidalijo prisiminimu. „Čia visa spalvinga delegacija.
Aktualijos 2019-08-23

Caritas mini veiklos sukaktį: 30 metų su vargstančiais ir viltimi

Lygiai prieš 30 metų, 1989 m. balandžio 15 d. buvo įsteigta Caritas organizacija. Kauno sporto halėje dvi dienas vykęs steigiamasis suvažiavimas buvo neeilinis įvykis Lietuvos Katalikų Bažnyčiai ir visai valstybei. ,,Suvažiavimo organizavimas buvo ilgas nesibaigiantis stebuklas“ – sakė Carito Lietuvoje atkūrimo iniciatorė sesuo Albina Pajarskaitė.
2019-04-15

Nežinioje gyvenantis Vytautas: pirmą kartą prisigėriau 6-erių

Įtariate, kad turite bėdų su alkoholiu, tačiau to gėdijatės? Sveikatos apsaugos ministerija jums siūlo išeitį – konfidencialios ir nemokamos pagalbos galite kreiptis į priklausomybės konsultantą. Pasak Sveikatos ministerijos, tokie specialistai Lietuvai būtini – vien per pusmetį pas šeimos gydytojus anketas dėl alkoholizmo pildė net 55 tūkstančiai šalies gyventojų, o iš jų alkoholikais pripažinti maždaug dešimtadalis – apie 5 tūkstančius.

Pirmą kartą čia užeiti bijo visi: kalinių istorijos, dėl kurių imsite jų gailėti

Savanorystės tema – iki šiol išlieka ganėtinai jautri mūsų visuomenėje. Neretai žmonės klausia – „O kam iš viso reikia skirti savo laiką kitiems? Kas nuo to pasikeis?“. Atrodytų, pakankamai suprantama, kodėl žmonės renkasi savanoriauti vaikų ar senjorų namuose, tačiau Caritas Lietuvoje jau ilgą laiką vykdo savanorystę ir įvairiuose pataisos namuose visoje Lietuvoje. Būtent ši vieta kelia bene daugiausia klausimų aplinkiniams žmonėms.
2019-02-10

Čia vilniečiai ateina duonos kąsnio: likimai, kurie spaudžia ašarą

Naujųjų metų pradžia, sausio mėnuo. Lauke tvyro šaltis, o iš dangaus elegantiškai krenta balti sniego gumbai. Priartėjusi prie Vilniuje, M.K. Paco gatvėje, esančio pastato, jau prie durų sutinku keletą žmonių. Sudėvėti ir tokiam orui per ploni drabužiai, drebančios rankos ir ryškios raukšlės veide – nesunkiai galima pastebėti, kad šiems žmonėms gyvenimas nėra lengvas. Vos tik įėjus pro duris, mane pasitinka akylūs lankytojų žvilgsniai.
2019-01-19

Startuoja tradicinė Caritas akcija „Gerumas mus vienija“

Vakar, pirmąjį advento sekmadienį, prasidėjo kasmetinė Caritas paramos akcija „Gerumas mus vienija“. Jau 21 metus ši akcija kviečia Lietuvos žmones atjausti labiausiai vargstančius ir prisidėti prie jų vargo mažinimo. Nuo gruodžio 2 dienos visi tikintieji ir geros valios žmonės yra kviečiami už auką įsigyti Caritas žvakelę savo miestų parapijose, bažnyčiose ar Caritas centruose. Akcijos žvakelės daliai Lietuvos gyventojų jau tapo tradicija.
2018-12-03

Adventas Lietuvoje – koks jis buvo anksčiau

Ar žinote, kad penktadienį prasidėjo adventas? Tradicijų puoselėtojai etnologai griebiasi už galvos – senosios Kalėdų laukimo tradicijos iš Lietuvos po truputį traukiasi. Žmonės esą ne tik nesilaiko pasninko, susikaupimo meto papročių, bet ir labai dažnai Kūčių vakarą paverčia pramogų vakarėliu. Ar tikrai adventas Lietuvoje populiarus tik tarp senjorų, domėjosi ir mūsų žurnalistai. Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ žvakių gamyklėlėje karšta.
Aktualijos 2018-12-02

Buvęs kariuomenės vadas dėl vairavimo išgėrus nubaustas 2,5 tūkst. eurų bauda

Vilniaus regiono apylinkės teismas penktadienį kaltu dėl vairavimo išgėrus baudžiamojoje byloje pripažino buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų. Atsargos generolui taip pat uždrausta dvejus metus vairuoti visų rūšių transporto priemones, taip pat konfiskuotas jo automobilis „Subaru Legacy“, jis buvo įgytas su teise išsipirkti. Teismo atstovė Laima Matulytė BNS sakė, kad V. Tutkus prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, tačiau teisėja Vaida Sinkevičienė nesutiko.
Kriminalai 2018-06-22

Išaiškintas siaubą keliantis mergaitės išnaudojimas Lietuvoje: pardavinėjo vyrams

Klaipėdoje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame sugyventiniai įtariami sąvadavimu ir narkotinių medžiagų platinimu. Kai pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, ikiteisminis tyrimas pradėtas ir atliktas bendradarbiaujant su Lietuvos „Caritas“. Nustatyta, kad 2015 metais anksčiau tris kartus teistas bedarbis ir jo mažametį sūnų auginanti sugyventinė pelnėsi iš savo pažįstamos aštuoniolikmetės prostitucijos.

Atlikėjas Mino ragavo rekordiško dydžio picos: tokiu užkandžiu lepinasi retai

Gruodžio 27–osios vidurdienį Kaune, restorano „Floros simfonija“ kolektyvas pagerino Lietuvos rekordą – iškepė 3 metrų 39 centimetrų skersmens picą. Naujojo pasiekimo liudininku tapęs dainininkas Mindaugas Mickevičius – Mino pasirūpino, kad gardus užkandis, kuriam naudotos kokybiškos ir brangios žaliavos, būtų pristatytas Šilainių mikrorajone gyvenančioms, organizacijos „Caritas“ globojamoms sunkiai besiverčiančioms šeimoms.
2016-12-27

Prostitucijai išnaudojamos vis jaunesnės lietuvės – įtraukiamos net trylikametės

Viena opiausių prekybos žmonėmis formų – seksualinis išnaudojimas – remiantis naujausia statistika rikiuojasi po vergiško darbo ir išnaudojimo nusikaltimams. Tiesa, oficialūs skaičiai nebūtinai atspindi lietuvišką realybę. Mat itin daug seksualinio išnaudojimo atvejų taip ir lieka neišaiškinti. Net ir iš žiaurių prekybos žmonėmis spąstų ištrūkusios merginos ir moterys dažniausia linkusios tylėti apie pragarą, kurį joms teko patirti.

Naujasis ministras Linas Kukuraitis: dėl vieno klausimo nusišalinsiu

Naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis žada, kad sprendžiant socialines problemas bus labiau įtraukiamos nevyriausybinės organizacijos, savivalda ir vietos bendruomenės. Interviu BNS buvęs Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ vadovas pripažino, jog valstiečių pasisakymai dėl pensijų didinimo nebuvo visiškai nuoseklūs.

Šokiruojanti prekybos žmonėmis realybė: lietuvius prirakina net prie radiatorių

Prekybą žmonėmis visuomenė iki šiol itin dažnai tapatina vien tik su prostitucija. Bet tai nėra teisingas požiūris. Yra daugiau prekybos žmonėmis formų, kurios taip pat palieka skaudžių randų. Viena tokių – įtraukimas į nusikaltimus. Ypač skaudu, kai į nusikalstamą veiką yra įtraukiame nepilnamečiai, jauni žmonės. Įtraukimas į nusikaltimus Lietuvoje nėra kažkokia naujiena. Šiai nusikalstamai veikai išskirti ir Baudžiamojo kodekso straipsniai.
Aktualijos 2016-12-17

„Svajonių jaunikiai“ virsta prievartautojais bei tironais: pasinaudoja lietuvaičių patiklumu

„Medžioklės“ sezonas atidarytas ištįsus metus. Tai būtų galima akcentuoti kalbant apie Lietuvoje fiktyvių nuotakų ieškančių trečiųjų pasaulio šalių atstovų paieškas. Pavojus tapti šios prekybos žmonėmis krypties auka daugiausia tyko socialiniuose tinkluose. Jaukas – daugiau nei paprastas. Pasiūloma dėmesį atkreipianti pinigų suma, raminama, kad nieko blogo nenutiks. O tam tikrais atvejais gražbylystės meną įvaldę užsieniečiai net „priverčia“ potencialias aukas įsimylėti.

Atsitiktinis darbo pasiūlymas autobusų stotyje sugriovė vyro gyvenimą

Garbaus amžiaus lietuvio istorija sukrečia. Apie 60 metų vyro tapatybė – paslaptis, bet jo gyvenimo klaida turėtų tapti akis badančiu įrodymu, kaip negalima pasitikėti aukso kalnus žadančiais nepažįstamaisiais. „Šį vyrą vieno miesto autobusų stotyje pakalbino Vycka su Genka. Nepažįstamieji pasiūlė gerai apmokamą darbą Danijoje. Nieko neįtardamas vyras išvyko, tačiau dėl savo garbaus amžiaus jis nesugebėjo atlikti tam tikrų darbų.

Ruklos pabėgėlių priėmimo centre – neramumai

Pastarąsias savaitės Ruklos pabėgėlių priėmimo centre – neramumai. Pabėgėlių integracijos procesams pakiša koją vienas po kito įvykstantys incidentai su vietiniais gyventojais. Prieš keletą savaičių pabėgėliai sukilo, norėdami atkeršyti centro moteris užpuolusiems Ruklos gyventojams, o praėjusią savaitę incidentas kilo tarp mokyklinio amžiaus jaunuolių. Buvo pranešta, kad keturiolikmečiai Ruklos gyventojai akmenimis apmėtė bendraamžius pabėgėlius.

„Fit Model Lietuva“ dalyvės: išsilavinusios, aktyvios ir pasirengusios pokyčiams

  Projektas „Fit Model Lietuva“ pritraukia įvairiausių skirtingų dalyvių. Šįkart pristatome dar tris merginas, kurios pasiryžę įvykdyti užsibrėžtus tikslus, kurie, verta pripažinti, nėra lengvi. Šiaulietė Eglė, šiuo metu gyvenanti sostinėje, teigia aktyviai leidžianti laisvalaikį: „Daug keliauju, mokausi norvegų kalbos, mėgstu skaityti.“ 28-rių mergina projekto metu užsibrėžė mažinti liemens apimtį, platinti nugaros raumenis ir padidinti sėdmenis.
2016-09-28

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios. Šeima jau buvo išleista gyventi savarankiškai, šeimos galva turėjo darbą statybose. Kur jie yra dabar - neaišku. Sirų šeima į Lietuvą buvo perkelta iš Turkijos pabėgėlių stovyklos maždaug prie keturis mėnesius. Raudonojo kryžiaus kuratoriai prieš savaitę susigaudė, kad jų Lietuvoje nebėra. Dar tris savaites ši šeima gaus išmokas iš Lietuvos, o vėliau, jei negrįš, pinigai bus nutraukti.
Į viršų