• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dainininkas ir verslininkas Mečislovas Subelis pasidalijo įspūdingo rožių sodo nuotraukomis. Naujienų portalui tv3.lt jis atskleidė, iš kur gauna sodinukus, kaip jais rūpinasi ir kodėl moteris prilygina gėlėms.

Neseniai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dainininkas ir verslininkas Mečislovas Subelis pasidalijo įspūdingo rožių sodo nuotraukomis. Naujienų portalui tv3.lt jis atskleidė, iš kur gauna sodinukus, kaip jais rūpinasi ir kodėl moteris prilygina gėlėms.

REKLAMA

M. Subelis sodininkavimu užsiima jau beveik du dešimtmečius.

„Kai pasistačiau namą, pradėjau auginti. Čia maždaug prieš 18-20 metų“, – sakė jis.

Jis papasakojo, kad sodininkavimu susidomėjo jau nuo mažens, o dabar juokauja, kad yra ir zoologas, ir botanikas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nuo mažens toks gamtininkas. O dabar aš net juokiuosi, kad darbe, kur prekiauju kailiniais, aš – zoologas, nes man tikrai viskas apie tai yra nuoširdžiai įdomu. Kai grįžtu namo, į sodą – tampu botaniku“, – juokavo dainininkas.

REKLAMA

Rožės pavadintos pagal garsius žmones

Anot M. Subelio, rožėmis jis mėgsta dalintis ir su draugais.

„Mes dažnai taip su draugais padarome, kad aš pasisodinu rožę pas save, o vieną tokią pačią padovanoju jiems.

Pavyzdžiui, turiu pas save sode Bernardinų kunigo Astijaus rožę, o tokią pačią jis yra pasodinęs savo mamos sode“, – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkas taip pat atskleidė, kad sode turi ir garsių žmonių, kurie dažnai lankėsi jo sode, garbei pavadintas rožes.

„Pavyzdžiui, auginu kompozitoriaus Algimanto Raudonikio, Mikalojaus Noviko, Dalios Teišerskytės rožes. Yra ir kitų žmonių, kurių garbei pavadinau, kai kurių jau nebėra tarp mūsų“, – kalbėjo dainininkas.

Gėlių auginimas turi didesnę prasmę

Pasak M. Subelio, auginti gėles yra ne tik džiaugsmas akims, bet ir įkvėpimas jam pačiam bei aplinkiniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įkvėpimo būtent ir reikia semtis iš gamtos, augalų, gyvūnų, gėlių. Pas mane ir daug draugų ateina pasisemti įkvėpimo. 

Šitas sodas ir šitos rožės įkvepia ne tik mane, bet ir kitus. Reikia tik įsiklausyti ir girdėti“, – sakė jis.

Savo „Facebook“ paskyroje jis taip pat rašė apie aliuziją į garsiąją Antuano de Sent Egziuperi knygą „Mažasis princas“, kurios viena iš veikėjų buvo būtent rožė.

REKLAMA

„Išties, kaip gi gali mano mažasis Princas būti be rožės? Todėl ir pasodinau jam stebuklingą rožyną – tegul išsirenka savo vienintelę.

Būtent rožės man visada ir primena, kad svarbiausi dalykai akimis nematomi, juos galima pamatyti tik širdimi“, – rašė dainininkas.

Jis papasakojo, kad jo mėgstamiausios rožių rūšys yra arbatinės, Leonardo da Vinci ir Chippendale. Pastarosios žydėjimo metu keičia spalvą iš ryškiai rožinės iki lašišinės – dėl to ir yra taip mėgstamos ne tik M. Subelio, bet ir arabų šeichų.

REKLAMA

Sodinukų kainos Lenkijoje – triskart mažesnės

Pašnekovas ne tik papasakojo apie savo rožes, bet ir atskleidė, kur galima nusipirkti sodinukų pigiau.

„Dažnai sodinukus perku Latvijoje, Lenkijoje. Turiu giminių Lenkijoje, todėl kai ten važiuoju, prie to pačio parsivežu ir augalų. Ten ne tik geras pasirinkimas, bet ir geros kainos“, – dalijosi M. Subelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis papasakojo ir apie konkrečias kainas visose trijose šalyse. Remiantis jo patirtimi, kainų skirtumas Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje – didelis.

„Pavyzdžiui, Lenkijoje neseniai pirkau rožes po 6 eurus už krūmą. Lietuvoje toks pats krūmas kainuoja apie apie 20-24 eurus, kartais 18 eurų. Latvijoje nuostabiai gražias Edeno rožes pirkau už 8 eurus“, – pasakojo verslininkas.

REKLAMA

Rožės – kaip moterys

Paklaustas, kaip teisingai auginti gėles, pašnekovas negailėjo patarimų ir triukių, kuriuos išbandė per beveik 20 metų sodininkaujant.

„Reikia mokėti teisingai sodinti, neužtenka tik iškasti duobutę ir įdėti. Jei sodini, pavyzdžiui, hortenzijas, rododendrus – žemė turi būti rūgšti. O tada, kai augalas po žydėjimo nusilpsta, reikia vėl parūgštinti žemę“, – dalijosi patarimais jis.

REKLAMA

Kalbėdamas apie pačias rožes – taip pat turėjo svarbių pastebėjimų.

„Rožės mėgsta žemę su galvijų mėšlu, ten yra gryni vitaminai. Taip pat jas reikia būtinai genėti. Kai tik nužydi – apgeni, ir jos po maždaug dviejų savaičių pražysta antrą kartą.

Žiemą svarbu uždengti šaknis durpėmis ir agroplėvele. O pavasarį šaknis atlaisvinu, bet po to vėl būtina apgenėti. Laistymas pas mane automatinis“, – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak dainininko, svarbiausias dalykas tiek auginant rožes, tiek elgiantis su moterimis, yra meilė.

„Su rožėmis yra panašiai kaip su moterimis. Kai tu jas myli – tu gauni atsaką, tik nereikia dėl jų pamesti galvos, nes tada paragausi spyglių – tokia jau rožių prigimtis.

Taip pat yra ir su gyvenimu. Reikia į viską žiūrėti su meile. Dieviškosios Visatos dėsnių nepakeisi, meilė yra vienintelis raktas į amžinybę“, – sakė M. Subelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų