Martyno Starkaus sodyboje – ypatinga diena: prasidėjo tikra vandens gręžinio šventė

Laidos Starkus stato“​​​​​​​ vedėjo Martyno sodyboje užvirė naujų darbų pradžia. Tiesa, šįkart čia prasidėjo tikrų tikriausia gręžinio šventė.

Pasirodžius saulės spinduliams ir kuriam laikui pasitraukus lietingiems orams, M. Starkaus sodyboje ir vėl prasidėjo tikras darbų įkarštis, o kiekvienam besidarbuojančiam tenka nusišluostyti ne vieną prakaito lašą.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Starkus stato“: Martyno Starkaus sodyba

Ypatinga diena

Nors daugelis iš mūsų įsivaizduoja, kad geriamas vanduo gali būti lengvai pasiekiamas, pasak Martyno, realybė yra kiek kitokia – norint namuose įsirengti geriamo vandens gręžinį, reikia įdėti daugybę pastangų.

„Ypatingai svarbi diena mano kieme – prasidėjo vandens gręžinio šventė. Iki šiol mes įsivaizduojame, kad vanduo virtuvėje atsiranda tiesiog iš čiaupo, būna šuliniuose, dar jo galima nusipirkti parduotuvėse, tačiau procesas daug sudėtingesnis.

Ir tikrai nėra taip, kad, ieškant geriamo vandens gyslos, pas tave atvažiuoja keli vyrukai su grąžtu ir paleidžia mašiną dirbti, o patys sėdi, rūko, laukia, kol ištrykš vanduo. Procesas trunka visą dieną, gali užtrukti ir ilgiau“, – pasakoja laidos „Starkus stato“ vedėjas.

M. Starkus aiškina, kaip vyksta gręžimo darbai ir taip pat priduria, kad nusakyti, kokiame gylyje tiksliai bus atrasta vandens gysla, nėra įmanoma.

„Gelmita“ pas mane į sodybą atvažiavo labai anksti ryte, čia mes dirbame jau apie 3 valandas ir prasiveržėme į maždaug 18 metrų gylį. Procesas yra štai toks: yra grąžtai ir apsauga. Grąžtai atlieka savo darbą – jie gręžia žemę, o apsauga reikalinga tam, kad per ją vandens pagalba būtų ištraukiamas jau nebereikalingas gruntas. Tokiu būdu stebima, su kuo tu susidūrei, kas ten yra ir panašiai. Taip pat kas du metrus reikia pridėti vis papildomus įrenginius ir tikėtis, kad darbas artės prie pabaigos. 

Čia niekada negali žinoti, kur ir kada pasirodys vanduo. Mes tikimės, kad daug laiko tai neatims. Spėjame, kad vandenį rasime maždaug 60 metrų gylyje. Labai įdomi diena su daug mechanizmų“, – kalbėjo M. Starkus. 

Laida „Starkus stato“ žiūrovus pasieks naujame TV3 rudens sezone! Čia turėsite galimybę stebėti apleisto namo statybos darbus, iškylančius iššūkius bei išgirsti patarimus, kaip sutaupyti ir atrasti geriausius sprendimus įsirenginėjant būstą. 


Rašyti komentarą...
V
V
2021-08-24 22:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nū va po to parodik tulika pri šį kta kaip nuleidineji
Atsakyti
0

R
Rimas
2021-08-29 23:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikalinga informacija, ačiū.
Atsakyti
0

s
senas stroitelis
2021-09-01 07:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu kaip mazas vaikas nemate graztu kokia cia idomi diena arba varai su pikul i palanga i restorana grizti pageres o grezinys jau baigtas kam cia taip susireiksmint stovet ir ziuret kaip seniai dirba ot idomumas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų