• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį Vilniuje, „LITEXPO“ parodų rūmuose, vyko naujos kartos pramogų festivalis „Comic Con Baltics“. Renginys pritraukė tūkstančius pramogų kultūros gerbėjų.Renginyje dalyvavo ir visiems puikiai pažįstamas britų aktorius Edas Westwickas, išgarsėjęs Chucko Basso vaidmeniu populiariame seriale „Liežuvautoja“ (angl. Gossip Girl), kuriuo užkariavo tūkstančių merginų širdis.

69

Šį savaitgalį Vilniuje, „LITEXPO“ parodų rūmuose, vyko naujos kartos pramogų festivalis „Comic Con Baltics“. Renginys pritraukė tūkstančius pramogų kultūros gerbėjų.Renginyje dalyvavo ir visiems puikiai pažįstamas britų aktorius Edas Westwickas, išgarsėjęs Chucko Basso vaidmeniu populiariame seriale „Liežuvautoja“ (angl. Gossip Girl), kuriuo užkariavo tūkstančių merginų širdis.

REKLAMA

Pokalbį su E. Westwicku moderavo laidų vedėjas Justinas Jankevičius. Garsus aktorius pasakojo, kaip prasidėjo jo karjera kino pasaulyje ir kaip jis atsidūrė seriale „Liežuvautoja“.

REKLAMA
REKLAMA

E. Westwickas apie savo pradžią kine: „Neturėjau jokio supratimo, ką darau“

Britų aktorius atvirai pasakojo, kad jau nuo vaikystės jį žavėjo filmai ir teatras. Jis mėgo žiūrėti įvairių kartų filmus, kurie patiko jo tėčiui. Nors aktorius niekada neturėjo konkretaus plano, kaip pats sako, jo kelionė į aktorystę prasidėjo natūraliai – tai nebuvo staigus sprendimas tapti aktoriumi.

REKLAMA

Edas pripažįsta, kad net pradėjus lankyti mėgėjiškos dramos būrelius, jis neturėjo aiškios vizijos, jog tai taps profesine veikla:

„Tiesą sakant, net kai iš pradžių užsiiminėjau mėgėjiška drama, nebūtinai turėjau planą ar viziją, kaip tai taps profesionalu, kaip iš to pragyvensiu.“

Aktorius pabrėžė, kad nėra kilęs iš menininkų aplinkos – jo mama dirba psichologe, o tėtis yra profesorius. Nors ši kukli aplinka nevedė tiesiai į sceną, ji leido Edui augti smalsiam ir atviram kūrybai.

REKLAMA
REKLAMA

„Visada žiūrėjau filmus, kaip ir daugelis iš mūsų. Taip pat buvau sužavėtas, kai vaikystėje eidavau į teatrą. Man labai pasisekė, kad mačiau fantastiškus spektaklius – užaugau visai netoli Londono, o ten turime Vest Endą (aut. past. garsiąją Londono teatro rajono dalį) ir visus tuos nuostabius dalykus“, – prisimena aktorius.

Anot jo, teatras tapo ne tik pramoga, bet ir įkvėpimo šaltiniu:

„Visą laiką eidavome žiūrėti įvairių miuziklų ir panašių dalykų, o paskui pradėjau lankyti mėgėjų dramos būrelius, šiek tiek vaidinti ir užsiimti spektakliais. Tiesiog augo mano pasitikėjimas savimi, man vis labiau patiko būti kūrybingam.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl augančio susidomėjimo teatru E. Westwickas buvo atrinktas į Nacionalinį jaunimo teatrą – prestižinę organizaciją, į kurią patenkama tik per specialias atrankas.

Taip prasidėjo aktoriaus kelias į kiną – su nemaža doze sėkmės, drąsos ir entuziazmo. Nors pats pripažįsta, kad tuo metu neturėjo aiškaus supratimo, ką daro, jis vis dėlto išdrįso dalyvauti atrankoje:

REKLAMA

„Tada iš ten patekau į filmą, atėjau į atranką, ir ačiū Dievui, kad kreipiausi, nes neturėjau jokio supratimo, ką darau, bet turėjau labai prestižinį režisierių tuo metu ir mokyklą“.

Būtent ši drąsa tapo lūžio tašku – susidūrimas su prestižiniu režisieriumi ir darbas su profesionalais tapo neįkainojama mokykla, kuri padėjo jam įsitvirtinti kino industrijoje. Nuo to momento prasidėjo tikroji aktoriaus kelionė, kuri vėliau atvedė jį į tarptautinius projektus ir pripažinimą.

REKLAMA

Chucko Basso vaidmenį gavo būnant vos 19 metų

Nors aktoriaus kelias dažnai būna nenuspėjamas ir reikalaujantis drąsos, E. Westwickas sako, kad jam itin pasisekė – nuo pat pradžių jautė tvirtą šeimos palaikymą.

„Taip, jie buvo labai labai palaikantys. Užaugau puikioje šeimoje, kuri labai mane palaikė“, – sakė jis.

Kai E. Westwickas išvyko į Niujorką filmuotis „Liežuvautojos“ seriale, aktoriui tuo metu buvo vos 18 metų – būtent tada jis gavo vieną svarbiausių savo karjeros vaidmenų. Tačiau prieš tai jis buvo atvykęs į Los Andželą, kur dalyvavo kitose atrankose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turėjau didelį šiukšlių maišą, pripildytą scenarijų, nes perskaitydavau vieną, eidavau į perklausą, tada vėl perskaitydavau kitą ir vėl į perklausą – be perstojo. [..] Ten buvau mėnesį, o to mėnesio pabaigoje, kai man jau buvo 18 metų, viena iš atrankų buvo į Liežuvautoją. 

Tačiau prieš tai dalyvavau ir atrankoje į kitą serialą. Jei būčiau jį gavęs, būčiau turėjęs persikelti į Pietų Afriką ir ten gyventi, jei serialas būtų tęsiamas.“

REKLAMA

Vis tik aktorius atsisakė darbo pirmame seriale ir tada prasidėjo jo nuotykis – persikraustymas į Niujorką, kur jis nufilmavo bandomąjį „Liežuvautojos“ epizodą ir vaidino populiariame seriale penkerius su puse metų.

„Kai pirmą kartą perskaičiau „Gossip Girl“ scenarijų, buvau sužavėtas – jis buvo iš tiesų puikus. Prisimenu, kad perskaičius scenarijų, iškart pajutau įkvėpimą, balsą, judesius – visa tai atėjo natūraliai. Turėjau aiškią viziją, ką noriu sukurti su savo personažu.

REKLAMA

Iš pradžių nežinojau, kiek svarbus bus mano vaidmuo, nes Čakas turėjo pasirodyti tik poroje epizodų ir nebuvo pagrindinis veikėjas. Tačiau sužinojęs, kad jį pavers pagrindiniu, labai apsidžiaugiau.

Patyrėme nuostabų penkių su puse, beveik šešių sezonų nuotykį, kuris man leido daug sužinoti apie save kaip aktorių – išbandžiau įvairias emocijas, dėvėjau įvairius kostiumus ir puikiai praleidau laiką.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pasakojo, kad serialo kostiumų dailininkas Erikas Damonas sukūrė išskirtinius kiekvieno personažo stilius, dažnai juos aprengdamas mažųjų dizainerių drabužiais, taip padėdamas jiems iškilti mados pasaulyje. Be to, seriale kartu su juo dalyvavo tuo metu dar ne tiek žinoma Lady Gaga.

Blogiečio personažas keitėsi

E. Westwickas pasakojo, kad vienas maloniausių dalykų vaidinant buvo būti dalimi projekto, kuris turi palikimą. Jo personažas Čakas iš pradžių buvo blogas berniukas — išlepintas, egoistiškas.

REKLAMA

Tačiau per penkis su puse metų, šešis sezonus, buvo pakankamai laiko leisti personažui evoliucionuoti — išgyventi įvairias istorijas, keistis ir augti:

„Kai pirmą kartą su juo susipažinome, jis buvo „bachūras“. Jis buvo išlepintas, egoistiškas. Jis buvo blogas berniukas. Ir tai buvo viskas. Bet paskui pamatėme, kaip vystosi personažas, kaip jis tampa vyru, įsimyli ir galiausiai sužino, ką iš tikrųjų reiškia mylėti teisingai, nors pakeliui jis padarė daug blogų žingsnių.“

REKLAMA

Aktorius taip pat pabrėžė, kad buvo smagu vaidinti blogiuką, kuris turi tokią gilią ir sudėtingą istoriją. Tai leido aktoriui išbandyti daug skirtingų emocijų ir pamatyti, kaip personažas keičiasi laike. Tai, jo manymu, yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės taip pamilo Čaką – matė jo gyvenimo transformaciją.

E. Westwickas sakė, kad kartais stengėsi išlikti personaže ir išlaikyti emocijas, kurias jautė Čakas, net ir už filmavimo aikštelės ribų. Tai kartais buvo naudinga, tačiau taip pat labai išvargindavo ir reikalavo daug emocinių resursų.

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai aktorius pabrėžė, kad vaidyba – vis dėlto darbas, tačiau svarbiausia yra užmegzti ryšį su personažu ir leisti emocijoms natūraliai atsiskleisti.

Be to, E. Westwickas prisiminė ir vieną sunkiausių savo vaidmenų:

„Tai buvo pirmojo sezono ar antrojo sezono scena, kai vyko Chuck tėčio, Bobo laidotuvės. Neturėjau jokio supratimo, kaip tai padaryti. Prisimenu, daug naktų buvau išsekęs, negalėjau miegoti. Filmuodavome apie 6 valandą ryto ir jaučiausi tarsi negyvas, nejaučiau emocijų. Bet manau, kad tai buvo gerai, nes personažas buvo sugniuždytas, ištiktas šoko ir piktas.“

Užklupusi šlovė ir ateities planai

Edas atskleidžia, kad stipriausi vaidybos momentai dažnai įvyksta, kai aktorius nieko nesako – kamera priartina veidą, o žiūrovas visiškai „panardinamas“ į tą akimirką, todėl svarbu būti visiškai įsitraukus ir natūraliai jausti emocijas.

Kalbėdamas apie staigų perėjimą nuo pradedančio aktoriaus iki žvaigždės, jis prisimena:

„Vieną rytą Niujorke, eidamas laiptais, prieš mano namą pamačiau milžinišką reklamą su savo veidu. Tai buvo beprotiška ir labai siurrealistiška. Mano tėvai buvo labai laimingi. Žmonės pradėjo mane atpažinti gatvėje – tai malonu, bet ir sudėtinga, kai tau tik 19 metų ir tu keitiesi.“

REKLAMA

E. Westwickas žvelgia į ateitį su optimizmu ir kūrybine ugnimi – nors „Liežuvautoja“ paliko didelį pėdsaką jo karjeroje, jis nenustoja siekti naujų iššūkių ir galimybių.

„Jaučiuosi palaimintas, kad turėjau tokią patirtį, ir noriu rinktis projektus, kurie yra ypatingi“, – sako aktorius.

Naujas serialas, prie kurio jis dabar dirba, žada būti artimas jo gerbėjams, bet kartu – ir visiškai nauja kūrybinė patirtis. Edas tiki, kad kiekvienas vaidmuo yra galimybė augti, o praeities sėkmė atvėrė duris į dar platesnius horizontus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų