Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Indrė Patkauskaitė (nuotr. Organizatorių)

Jau šiandien nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“, bus pagerbti patys ryškiausi šalies filmų herojai. Dėl prestižinių statulėlių šiemet varžysis 22 aktoriai, viena pretendenčių į metų geriausios aktorės apdovanojimą – Indrė Patkauskaitė, atlikusi pagrindinį vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“.

7

Jau šiandien nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“, bus pagerbti patys ryškiausi šalies filmų herojai. Dėl prestižinių statulėlių šiemet varžysis 22 aktoriai, viena pretendenčių į metų geriausios aktorės apdovanojimą – Indrė Patkauskaitė, atlikusi pagrindinį vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“.

REKLAMA

Marijos Kavtaradzės debiutiniame kelio filme I.Patkauskaitė sukūrė užsispyrusios, į tikslą orientuotos psichologės vaidmenį. Kurdama jį aktorė atsigręžė į visuomenės dalį, kuriai psichikos ligos susijusios su nežinia, baime ir iš to atsirandančiu priešiškumu.

REKLAMA

Susidūrė su iššūkiais

„Indrė filme yra tarsi suasmeninta šios visuomenės dalies pozicija. Ieškojau priežasčių, atitikmenų savo gyvenime, kad suprasčiau, ko mes kartais taip bijome“, – sako I. Patkauskaitė.

„Viskas vyko pamažu, dėliojosi palengva per gana ilgą laikotarpį. Perskaičius scenarijų kilo pojūtis, kad tie trys žmonės jau kažkur savarankiškai egzistuoja, kad Marija žodžiais scenarijuje labai tiksliai kaip raižinį išraižė juos labai gyvus, atpažįstamus, itin kontrastingus.

REKLAMA
REKLAMA

Šalia visų kalbų ir apmąstymų pradėjome daug dėmesio skirti detalėms, kitoms išraiškos priemonėms. Marija paprašė, kad kiekvienas siųstume dainas, kurios, mūsų manymu, atitiktų kuriamą žmogų, kuri būtų tam tikra jo vidinė nata. Labai įdomu buvo dalintis įžvalgomis, kurios įgavo ne žodinę, o muzikinę formą. Dažniausiai tai būdavo taip tikslu – klausaisi Gelminės ar Pauliaus atsiųstos dainos ir galvoji: „Taip..! Tikrai taip... Tiksliau nepasakytum.““, – apie pasiruošimą vaidmeniui kalbėjo aktorė.

Kurdama personažą moteris susidūrė ir su iššūkiais: „Nemažai nerimo kėlė komiškos situacijos, kurios skaitant man pačiai atrodė juokingos. Baisu buvo neperspaust, bet kartu ir nesinorėjo užgesinti tos žaismės, kuri yra užkoduota Marijos tekste. Man tai buvo visiškai nauja patirtis. Dar vienas iššūkis buvo tai, kaip susidoroti su nusivylimu, kad nesimato Indrės tatuiruotės! Žinoma, juokauju dėl iššūkio, bet tikrai linksmai gavosi. Labai daug galvojome su Marija, kaip Indrė atrodo, kokios detalės galėtų būti jai būdingos, kas jai tiktų.

REKLAMA
REKLAMA

Vieningai nusprendėme, kad Indrė būtinai turi turėti tatuiruotę. Ilgai galvojome, kokia ji galėtų būti ir kurioje vietoje, kol galiausiai nusprendėme – drugelis ant peties. Grimo dailininkė padarė, nufilmavome pirmąją sceną su marškinėliais, kurie ją dengė, manydami, kad kitose scenose ji pasimatys. Tik po pirmos filmavimo dienos supratome, kad visi Indrės rūbai juk yra su rankovėmis ir visi tatuiruotę dengia. Nebegalėjome keisti nei tatuiruotės vietos, nei rūbų. Taigi prieš kiekvieną pamainą grimo dailininkė man atsakingai gerą pusvalandį darydavo tatuiruotę, kurios taip niekas ir nepamatė... Taigi, Indrė turi slaptą, niekam nežinomą „leitmotyvą“ – drugelį ant peties!“

Permainingi metai

I.Patkauskaitė prisipažino, kad prisiminus vaidmenį šiame filme ją užplūsta lengvumo jausmas: „Kartu buvo labai nuostabi komanda, kuri sudėtingus dalykus pavertė lengvais. Daugiausiai laiko užėmė bendravimas tarpusavyje su režisiere, stengėmės atrasti kontaktą, energetiką, ryšį. Man asmeniškai labai smagu dirbti su žmonėmis su kuriais man gera būti ir kurie manimi pasitiki. Man neteko dirbti su režisieriumi su kuriuo jausčiausi kitaip. Žinau, kad kartais būna kitokių patirčių, bet vis vien rezultatas būna puikus. Aktorius turi prisitaikyti prie bet kokių sąlygų.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tapti aktore nesvajojau, noras atėjo natūraliai ir organiškai, paskutinėse klasėse. Kai rinkausi studijas, man atrodė artimi ir humanitariniai mokslai. Tada atrodė, kad galėčiau būti žurnalistė arba mokytis kalbas, bet buvau vos aštuoniolikos, o dabar, kai esu aktorė, labai sunku galvoti apie kitas specialybes. Minčių palikti aktorystę neturėjau niekada, žinoma, sąlygos šiuo metu nėra lengvos, bet vienaip ar kitaip darbai vis vien vyksta. Jei šis laikotarpis užsitęstų, tai bučiau priversta galvoti apie kitą kelią, tačiau labai džiaugiuosi, kad kol kas esu savo aplinkoje ir nekyla minčių kažką keisti. Žmogus prisitaiko prie bet kokių dalykų, kai nėra išeities, gali net autobusą vairuoti“, – juokėsi moteris.

Šie metai aktorei buvo labai permainingi: „Iš vienos pusės atrodo, kad niekas nesikeičia ir viskas stovi vietoje, bet iš tikrųjų, kai pagalvoju, viskas labai pasikeitė. Manau, daug paleidau ir daug ko išmokau.“

Lietuvos kino šventė bus švenčiama šį sekmadienį, 19:30 val. per TV3 televiziją.

Lietuvišką kiną remia naujos kartos televizija „Go3“.  Ceremonijoje išvysime ne tik visus mylimiausius tautos aktorius, bet ir žmones, esančius už kadro. Apdovanojimų metu paaiškės „Sidabrinės gervės“ ir „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijų laimėtojai. Taip pat sužinosime, kam bus įteikta „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus, ir kas taps „Vox Populi“ kategorijos nugalėtoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų