Baimė, kad ekonominis nuosmukis Kinijoje užsitęs, verčia vis daugiau skirtis norinčių šios šalies gyventojų persvarstyti savo sprendimą.
Pasak santuokų patarėjų, kuriuos cituoja dienraštis „China Daily“, „sunkus finansinis laikotarpis dažniausiai nėra ta priežastis, dėl ko poros skiriasi“, bet „tai gali būti gelbėjimosi šiaudas jau žlungančioms santuokoms, jau galvojantys apie skyrybas gali dar kartą viską permąstyti“.
Kinijos politikos mokslų ir teisės universiteto profesorius Wu Changzhenas teigia, jog apie finansinės krizės įtaką skyrybų skaičiui kalbėti dar anksti, bet taip pat pastebi, kad „prasidėjus nuosmukiui skyrybų sumažėjo“, rašo „Reuters“.
„Atrodo, kad prasidėjus nuosmukiui skyrybų sumažėjo, nes tai daug kainuojantis procesas. Skirtis norinčioms poroms ypač sunku parduoti savo namus norima kaina ir išlaikyti du atskirus namų ūkius“, – teigė jis.
Pasak kito Kinijos naujienų agentūros interneto puslapyje www.chinanews.com skelbiamo straipsnio, konsultacijų skyrybų klausimais norinčių kinų antrąjį šių metų pusmetį padaugėjo 30 proc. Daugiausiai žmonės teiraujasi, kaip apsaugoti savo turtą.
2007 metais Kinijoje buvo 2,1 mln. skyrybų, o tai beveik septyniais kartais daugiau nei 1980-aisiais, kuomet pradėtos vykdyti visą šalį apėmusios reformos, Vidaus reikalų ministeriją cituoja dienraštis „China Daily“.