• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio, Europos ir Lietuvos shidokan karatė čempionas, kovos menų ir saviugdos treneris Jordanas Poškaitis – tikras stipraus vyro pavyzdys. Visgi, vyriška energija ir jėga itin glaudžiai susijusi ne tik su fizine savijauta, bet ir su psichologine būkle, kurią gali smarkiai paveikti lytinio gyvenimo sutrikimai. Sporto treneris tvirtina, kad visas atsiradusias problemas būtina spręsti, o tam gali padėti sveika gyvensena bei natūralios, gamtoje randamos medžiagos.

Pasaulio, Europos ir Lietuvos shidokan karatė čempionas, kovos menų ir saviugdos treneris Jordanas Poškaitis – tikras stipraus vyro pavyzdys. Visgi, vyriška energija ir jėga itin glaudžiai susijusi ne tik su fizine savijauta, bet ir su psichologine būkle, kurią gali smarkiai paveikti lytinio gyvenimo sutrikimai. Sporto treneris tvirtina, kad visas atsiradusias problemas būtina spręsti, o tam gali padėti sveika gyvensena bei natūralios, gamtoje randamos medžiagos.

REKLAMA

Lietuvoje dažnai vyrų lytinio pajėgumo problema garsiai neaptarinėjama, nors erekcijos sutrikimai gali smarkiai paveikti vyrų psichosocialinę sveikatą ir partnerių gyvenimo kokybę. Šį sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ bus pasakojama, jog anot gydytojų urologų, erekcijos disfunkcija aktuali problema ypač dėl to, kad daugelis vyrų ilgai nedrįsta kreiptis į specialistus.

„Vienokio ar kitokio laipsnio erekcijos sutrikimai virš 50 metų amžiaus vyrus kankina netgi 60 proc. atvejų. Kylant amžiaus skalei, šie sutrikimai yra netgi dar labiau paplitę. Karantino metu žmonės užsidarė namuose, kuriuose partnerių nepasitenkinimas vienu kitu gali kelti įvairias konfliktines situacijas ir tai didina psichologinį stresą, todėl jau apie intymumą kalbėti išvis neverta“, – laidoje teigė urologas gyd. Ignas Lukošius.

REKLAMA
REKLAMA

Erekcijos disfunkcija pasireiškia pablogėjus kraujo pritekėjimui į varpą. To priežastys gali būti ir fiziologinės, ir psichologinės. Koreguoti erekcijos sutrikimą padeda suaktyvinantis kraujotaką fizinis krūvis, toks kaip bėgimas, plaukimas, aktyvus ėjimas. 160 minučių savaitinės mankštos jau per pusmetį gali pakakti, jog sumažėtų erekcijos problemų. Pasaulio, Europos ir Lietuvos shidokan karatė čempionas, kovos menų ir saviugdos treneris bei trijų dukrų tėtis Jordanas Poškaitis taip pat pritaria, kad vyro savijautai jo gyvenimo būdas ir įpročiai turi itin didelės reikšmės.

REKLAMA

„Sportas duoda labai daug naudos ne tik fiziniam tobulėjimui, bet ir psichologiškai tampi stipresnis. Žinoma, nėra vieno vaisto nuo visų ligų, tačiau kiekvienas randame sau labiausiai tinkantį atsakymą“, – laidoje atviravo J. Poškaitis.

Sportininkas pripažįsta besidomintis ir maisto papildais, mat vien su maistu ne visuomet pavyksta gauti pilnavertę vitaminų dienos normą. Šiuolaikinės technologijos leido sukurti natūralių medžiagų unikalius kompleksus, kurie vienu metu gali pagerinti vyro fizinę ir psichinę būklę, prostatos, šlapimo pūslės bei takų veiklą ir seksualinę sveikatą. Vyro organizmui itin naudingas juodasis eleuterokokas, iš Peru Andų kilusi pipirnė, afrikinės slyvos ekstraktas, goji uogos bei sėjamojo lino sėklos. Visos šios natūralios priemonės, sutalpintos į maisto papildo, tokio kaip „RED3“, kapsulę, tikslingai veikia vyro sveikatą bei padeda palaikyti normalią potenciją bei prostatos būklę.

REKLAMA
REKLAMA

„Mokslas yra įrodęs, jog iš gamtos išgauti papildai yra efektyvūs ir gamta mums dovanoja nuostabius dalykus. Pats vartoju įvairius papildus, nes su maistu negauni tiek vitaminų, mikroelementų, įvairių medžiagų, kurių reikia, kad organizmas produktyviai funkcionuotų, kiek gali jų gauti su papildais“, – tvirtino J. Poškaitis.

Trijų dukrų tėvas sutiko pasidalinti ir savo atrastu sveikos gyvensenos receptu, kuris padeda palaikyti jėgas, būti žvaliam ir siekti gyvenimo aukštumų, išlaikant tvirtą vyrišką organizmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ryte atsikėlus aš išgeriu karšto vandens stiklinę. Tai pažadina vidaus organus, suaktyvina kraujotaką. Tuomet darau mankštą, maudausi po šaltu dušu. Po treniruočių valgau ląstelieną: brokolius, bananus, obuolius. Pietums renkuosi mėsą arba žuvį, beveik nevalgau duonos ir ryžių, o vakarienei suvalgau sūrio gabalėlį ar agurką. Ir, žinoma, kiekvieną dieną darau protarpinį badavimą“, – laidoje pasakojo sportininkas.

REKLAMA

Prisiminimai apie mikrochirurgą profesorių Kęstutį Vitkų

Visai neseniai netekome bene garsiausio gydytojo, Lietuvos mikrochirurgijos pradininko, profesoriaus Kęstučio Vitkaus, per savo karjerą, atlikusio šimtus unikalių operacijų, išgelbėjusių ir į įprastą gyvenimą grąžinusių šimtus traumuotų, sužalotų ir sunkiai sirgusių onkologinėmis ligomis žmonių. Pirmoji mikrochirurgijos operacija Lietuvoje įvyko 1980 metais, kuomet doc. Mečislovas Vitkus kartu su sūnumi Kęstučių Vitkumi pirmą kartą prisiuvo du visiškai amputuotus rankos pirštukus berniukui iš Skuodo.

REKLAMA

„Profesorius buvo ta siekiamybė daugeliui iš mūsų, ypač jauniesiems mūsų kolegoms. Jis buvo visiškai atsidavęs savo profesijai ir daug kas galėjo į jį lygiuotis. Docentas Mečislovas Vitkus buvo tas praktikas, kuris pirmasis pradėjo kalbėti Lietuvoje apie mikrochirurgiją, todėl nenuostabu, jog ir jo sūnus Kęstutis buvo tų darbų sekėjas“, – prisiminimais apie kolegą laidoje dalinosi VU Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas genetikas prof. med. m. dr. Algirdas Utkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mikrochirurgijos, operacijų, atliekamų pasitelkiant mikroskopą, pritaikymas padarė perversmą chirurgijoje, nes stipriai išplėtė rekonstrukcinės chirurgijos galimybes. Profesorius K. Vitkus mikrochirurgijos metodus įdiegė ortopedijoje, traumatologijoje, onkologijoje ir plastinėje chirurgijoje.

„Nors mano ir profesoriaus keliai gyvenime nesusikirto, tačiau tai yra gražus atvejis, kuomet žmogaus nepažinojai, bet jo darbus atsimeni ir atsiminsi visam gyvenimui. Prieš daugiau nei 40 metų, jis kartu su prof. Juozu Oleku mano dėdei išgydė perpjautą delną. Milžiniškas jam ačiū ir tai yra tikras pavyzdys, kuomet žmogaus nebelieka, bet lieka jo darbai“, – istorija dalinosi TV žinių vedėjas Marius Jančius.

REKLAMA

Intymi moters higiena svarbi ir brandžiame amžiuje

Gegužės 5-tąją dieną buvo minima tarptautinė akušerių diena. Gydytojai džiaugiasi, kad visas šis mėnuo yra skirtas visuomenę paskatinti labiau susirūpinti moterų sveikata. Ne paslaptis, jog moterų savijauta labai priklauso nuo darniai veikiančių hormonų, kurie kinta ne tik laikui bėgant, bet ir kiekvieną mėnesį. Renkantis priemones, svarbu atkreipti, jog jų paskirtis gali būti ne vienoda. Intymios higienos prausikliai, tokia kaip „Lactacyd“, gali padėti išspręsti įvairias intymios zonos problemas.

REKLAMA

„Moters higiena yra labai svarbi visais gyvenimo tarpsniais. Labai svarbu sulaukus brandaus amžiaus nepamiršti savimi pasirūpinti, kad visada būtume žavios ir kvepiančios, mat nuo to priklauso bendra savijauta ir nuotaika. Žinoma, kartais būna ir kraštutinumų, kuomet moteris prausiasi su specialiais prausikliais daug kartų per parą, dėl ko išsausėja makšties gleivinė, sutrikdomas rūgšties balansas, o tuomet vėl prasideda kitos bėdos“, – pasakojo Lietuvos akušerių sąjungos viceprezidentė Lina Pakamorienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip įveikti sąnarių skausmą?

Bėgant metams sąnariai dyla, atsiranda jų sąstingis ir skausmai. Gydytojai kineziterapeutai tvirtina, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, apie 30 proc. vyresnio amžiaus žmonių kenčia nuo dažniausiai pasitaikančios sąnarių ligos – osteoartrito. Sąnarių skausmą gali sukelti įvairios priežastys: bendras sąnarių susidėvėjimas, uždegimai, traumos, kaulų lūžiai, gerybiniai arba piktybiniai navikai, antsvoris, netinkama laikysena. Nemažai įtakos sąnarių skausmo atsiradimui turi ir judėjimo trūkumas ar per didelis fizinis krūvis. Specialistai pripažįsta, kad sąnarių skausmui įveikti vien reabilitacijos gali nepakakti. Dažnai sąnarių ligos turi būti gydomos kompleksiškai.

REKLAMA

„Pagrindinė pagalba tokiems pacientams yra reabilitacija: įvairios fizioterapijos procedūros, magneto ar lazerio terapijos, ultragarsai ir kitos priemonės. Žinoma, sąnarių skausmus galima gydyti ir medikamentinėmis priemonėmis arba rinktis tepalus, savo sudėtyje turinčių eterinių aliejų, žolinių ekstraktų, kurie padeda numalšinti sąnarių skausmus“, – tvirtino VšĮ Antakalnio poliklinikos kineziterapeutė Eglė Čyraitė.

REKLAMA

Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis“ pradėjo atsinaujinusi – prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė. Ilgametė medicinos laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas sekmadieniais, per TV8!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų