REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinia apie smėlį valgančią Stanislavą Monstvilienę pasklido prieš daugiau nei 20 metų, tačiau garbingo amžiaus senjorė ir toliau stebina energija ir gera sveikata.

Žinia apie smėlį valgančią Stanislavą Monstvilienę pasklido prieš daugiau nei 20 metų, tačiau garbingo amžiaus senjorė ir toliau stebina energija ir gera sveikata.

REKLAMA

Moteris į savo namus priėmė tinklalaidės „Pralaužk vieną šaltą“ kūrėjus, kuriems daugiau papasakojo apie sveikatą bei parodė, kaip valgo smėlį.

Stanislava prisipažino, kad moteriškos problemos ją kankino jau jaunystėje, vėliau 1999-ais jai buvo diagnozuotas smegenų vėžys, o 2003-aisiais – odos.

Būtent dėl pastarosios diagnozės ji ir pradėjo valgyti smėlį bei nežada atsisakyti šio pomėgio. 

Netrukus prieš kameras Stanislava iš kibirėlio pasisemia smėlio ir jį įsideda į burną: „Skonis toks pats.“

Pasak jos, jei sustos valgyti smėlį, tuomet su virškinimu bus blogai, skrandis nebevirškins. Tačiau jai visi sakė, net ir vyras, kad smėlis nepadeda ir jos neišgydys. Stanislava teigė, kad vėliau ją nuvežė į klinikas ir vėžio neberado.

REKLAMA
REKLAMA

Pasakodama apie tai, kaip gimė idėja valgyti smėlį, Stanislava atskleidė, kad viskas nutiko netikėtai, kai ėjo iš karvių ir šovė mintis pasisemti smėlio. 

REKLAMA

Paklausta, ar su kuo nors pagardina smėlį, Stanislava atsakė trumpai ir aiškiai: „Ne. valgau jį vieną.“

Vaido įrašą žiūrėkite čia:

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad kiek anksčiau jos namuose lankėsi TV3 televizijos laidos „Prieš srovę“ komanda.

TV3 televizijos laidos „Prieš srovę“ komandos aplankyta Stanislava gyvena Žemaitijoje, netoli Varnių. Pamiškėje esančioje trobelėje kartu su mama gyvena ir jos sūnus Stanislovas. Vyras prisiminė, kaip jų namuose nuolat lankydavosi žurnalistai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio, net Japonijos ir Korėjos.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš pradžių čia būdavo daug (žurnalistų – red. past.), dabar tai labai mažai. Protingi supras, durni pajuoks – Henrikas Vaitiekūnas“, – jo mamą atradusio žurnalisto žodžius citavo Stanislovas.

Anot Stanislavos, net dietologė jai pasakojusi apie smėlio, kurį ji valgo jau nuo 1999 metų, naudą žarnynui.

„Kada noriu valgau, kada nenoriu nevalgau, kai neturiu laiko nevalgau. <...> Čia ir akmenukų pasitaiko. Kur didesnis – ištraukiu, kad gerklėje neįsiveltų, o kur mažesnis, tai praryju“, – juokėsi moteris ir sakė, kad kiti žmonės smėlio nevalgo, nes nemoka jo praryti, o jei mokėtų – prie smėlio karjerų stovėtų eilės.

Stanislava smėlį valgyti pradėjo, kai medikai jai diagnozavo vėžį. Moteris tikino, kad būtent smėlio dieta padėjo jai įveikti baisius ligos keliamus skausmus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš niekur ir nebėjau, iš ligoninės pabėgau, 45 kilometrus parėjau per naktį. Turėjau prie savęs drabužius, buvo pavasaris, per langą išlipau ir parėjau. Ir nuo to karto, į ligonines daugiau neinu“, – pasakojo Stanislava.

Moteris pasakojo, kad valgant smėlį, jai daug kito maisto nereikia. Namuose ji laiko vos kelias bulves ir kitas daržoves, o sūnų siunčia į miestą valgyti čeburėkų.

Pasak moters, pastovėjęs smėlis ne toks skanus, juo galima užspringti, tad ji mėgaujasi šviežiu, dar drėgnu smėliu iš po pušies.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų