REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

34-erių Lilija Baltramiejūtė kelerius metus praleido ten, kur pakliūti svajoja ko gero kiekvienas – moteris dirbo asmenine Saudo Arabijos karališkosios šeimos kosmetologe. Naujienų portalui tv3.lt moteris sutiko papasakoti, ką reiškia nuolat suktis tarp karalių, ir kodėl ji vis dėlto galiausiai atsidūrė gimtinėje. 

34-erių Lilija Baltramiejūtė kelerius metus praleido ten, kur pakliūti svajoja ko gero kiekvienas – moteris dirbo asmenine Saudo Arabijos karališkosios šeimos kosmetologe. Naujienų portalui tv3.lt moteris sutiko papasakoti, ką reiškia nuolat suktis tarp karalių, ir kodėl ji vis dėlto galiausiai atsidūrė gimtinėje. 

REKLAMA

Lilija tikina, jog atrankos procesas į tokio aukšto rango asmenų komandą nedaug skiriasi nuo įprasto įdarbinimo. Pasak jos, vienintelis skirtumas čia – aukštesni standartai ir kruopštesnė atranka:  

„Patys reikalavimai – labai standartiniai. Prisijungti prie karališkosios šeimos komandos, nesvarbu, ar tai būtų kosmetologė, ar kitas aptarnaujantis personalas, procesas tas pats. 

Pirmiausia aplikuojama kaip ir visur, su gyvenimo aprašymu. Jei praeini pirmąjį etapą, prašoma nufilmuoti savo darbo praktinius įgūdžius. Tai reiškia, kad manes prašė, nufilmuoti, kaip atlieku kosmetologines procedūras: veido drėkinimą, valymą, aparatinės metodikos – žodžiu, viskas, kas su tuo susiję. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat buvo prašoma pridėti rekomendacinį laišką iš esamos darbovietės, ir kosmetologas turėjo dirbti ne grožio salone, bet klinikoje. Kosmetologas turėjo gebėti dirbti kartu su gydytojų komanda. 

REKLAMA

Trečias etapas – buvo atrinktos ar septynios, ar aštuonios specialistės iš Europos šalių Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos ir kitų. Jos buvo panašaus amžiaus kaip aš, ir keletas vyresnių.  Pokalbio atranka vyko Londone, kur jie turi įdarbinimo agentūrą“, – pasakoja Lilija. 

Šeimos nario nepažino 

Moteris atskleidžia, atrankos metu konsultavusi ir vieną iš šeimos narių. Tiesa, šią konsultaciją ji prisimena su šypsena – Lilija vieno iš princų...nepažino! 

„Turbūt labiausiai man padėjo tai, kad tą dieną negalvojau apie tai, kad jie – karališkosios šeimos nariai. Dalyvavo vienas pačios šeimos narys, o aš net nežinojau, kas jis – galvojau tiesiog, kad jis koks nors aukšto rango komandos narys. Tiesiog bendravau profesionaliai, kaip su klientu. 

REKLAMA
REKLAMA

Netgi daugiau leidau sau pakomentuoti odos būklę. Turbūt tai pridėjo pliusą, nes dažnai specialistai išsigąsta, jog prieš juos – karališkosios šeimos narys, ima elgtis nuolankiai, nuolaidžiauti, ir pamiršta profesionalumą“, – tikina L. Baltramiejūtė.

Žodį „rutina“ teko pamiršti

Pasak Lilijos, dirbant Saudo Arabijos karališkajai šeimai, nėra termino „įprasta dienotvarkė“ – visa komanda dirba pagal šeimos norus ir poreikius: „Jeigu jie pirmoje dienos pusėje turi poreikį ir nuotaiką procedūrai, ją ir atlieki. Iš esmės esi pasamdytas dirbti 24/7. 

Įdomesnis niuansas – Ramadano laikotarpiu, kol saulė yra pakilusi, žmonės miega ir keliasi jai leidžiantis. Apsiverčia visa dienos rutina. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima turi keletą gyvenamųjų namų, ir kiekviename jų yra SPA zona, kurioje yra kosmetologo kabinetas, įrengtas pagal kosmetologo reikalavimus. Pats kabinetas atrodo visiškai taip pat, kaip bet kurioje kitoje klinikoje“ 

Šio darbo norintis žmogus privalo turėti vieną savybę – gebėti nujausti ir prisitaikyti prie to, ko iš kosmetologo paslaugų nori klientas: „Visa namuose esanti kosmetika, jos krepšelis – sudaromas pagal mano sąrašą, pagal kliento norus – nuo kvapų iki sudėčių. 

Jie nemėgsta nešiotis daiktų į skirtingas vietas, tad visuose kambariuose, taip pat keliaujant iš miesto į miestą, šie daiktai yra supirkti ir sudėlioti“.  

REKLAMA

Darbas tarp karalių – ne visada karališkas

L. Baltramiejūtė džiaugiasi šių pareigų suteikta galimybe keliauti po pasaulį ir gilinti savo žinias kosmetologijos srityje. Visgi, moteris nukerta – darbas karališkoje šeimoje nereiškia karališko gyvenimo ir turi savų minusų: 

„Nereikia sureikšminti karališkosios šeimos. „Suktis tarp karalių“ nereiškia gyventi karališko gyvenimo ir mėgautis visais tais malonumais. Būti tos komandos nariu – privilegija ir prestižas, bet tu neturi kažkokios specialios laisvės. 

Minusai – privalai prisiderinti prie šeimos gyvenimo būdo. Nežinai, kurią dieną kurioje pasaulio šalyje būsi. Tol, kol yra tavo pamaina, kuri trunka tris savaites ar mėnesį. Gali būti, kad keisi šalis kas tris dienas, o gali būti, kad nekeliausi mėnesį. Visiškai negali planuoti savo asmeninio laiko. Turi būti pasiekiamas per pusvalandį. 

Tuo metu man labai tiko ir patiko toks darbas, tačiau šiai dienai aš džiaugiuosi, kad esu Kaune ir dirbu sau bei turiu pastovesnį darbo grafiką“, – atskleidžia Lilija Baltramiejūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų