Karalienei Elizabeth paso nereikia: pasakė, ką ji naudoja vietoj jo

Didžiosios Britanijos karalienė ir karališkoji šeima retai naudoja savo pavardę – iš tikrųjų taip retai, kad kai kurie mano, kad jos net neturi.

Didžiosios Britanijos monarchai paprastai nenaudoja savo pavardės, nes jiems jos nereikia. Jie yra tokie garsūs, kad yra žinomi net be tokių formalumų.

Iki 1917 m. karališkosios šeimos nariai apsieidavo be pavardės ir naudojo tik savo vardus ir dinastijos vardus, kol karalius George'as V pakeitė šią tradiciją.

Karalius George'as buvo kilęs iš Saksų-Koburgo ir Gothos dinastijos. Ši pavardė yra vokiškos kilmės, kuri per Pirmąjį pasaulinį karą sukėlė nemalonių asociacijų.

Karalius nusprendė savo dinastijos pavadinimą pakeisti į kažką kitą ir pasirinko Windsoro vardą pagal vieną iš karališkosios šeimos pilių. Tačiau George‘as V pakeitė ne tik dinastijos pavadinimą – jis taip pat pavertė Windsor oficialia visos Britanijos karališkosios šeimos pavarde.

1947 m. karalienė Elizabeth ištekėjo už Graikijos ir Danijos princo Philipo Mountbatteno, tarnavusio Didžiosios Britanijos kariniame laivyne. Todėl dabartinė karališkosios šeimos pavardė yra Mountbatten-Windsor, nors ir naudoti ją nėra privaloma.

Įdomus faktas: Didžiosios Britanijos karalienė neturi paso. Vis dėlto tai netrukdo jai laisvai keliauti po pasaulį. Pasirodo, kad valdantis monarchas net negali turėti tokio dokumento, nes jis gali išduoti sau paso – Didžiojoje Britanijoje šis dokumentas išduodamas Jos Didenybės vardu. Kad kirstų bet kurią sieną, karalienė turi parodyti tik banknotą su savo atvaizdu.

Tikriausiai jūs girdėjote ir tai, kad karalienei nereikia vairuotojo pažymėjimo. Tačiau ji vis dar turi tą, kurį gavo 1945 m.

Kaip jau minėjome, karališkosios šeimos nariai neprivalo naudoti savo pavardės, nors tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, mokydamiesi mokykloje) jie vis tiek turi ja naudotis. Tačiau net tada jie turi nemažą pasirinkimą.

Pavyzdžiui, princas Williamas ir princas Harry tarnavo Karališkojoje armijoje slapyvardžiu Velsas, nes jų tėvas yra Velso princas. Kiti karalienės anūkai (princesės Anne atžalos) pasiėmė savo tėvo Phillipo pavardę. Ir dar viena karalienės Elizabeth anūkė, princo Edwardo dukra, nusprendė vadintis tiesiog Windsor pavarde.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų