• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei sulaukėte pametinukų

 „Beveik visi, kurie sužinojo, jog laukiuosi antrojo, mane užjautė, gąsdindami, kad bus labai sunku. Tačiau gimus antrajam man juos buvo lengviau auginti, nei iki tol vieną. Vyresnėliui buvo smalsu, todėl nemažai laiko praleisdavo prie mažojo brolio, vėliau mažasis visko, ką jau buvau išmokiusi vyresnėlį, išmoko iš brolio pats,“ – patirtimi dalinasi jauna mama Laura. Štai keletas patarimų, kaip auginti pametinukus, kad jų auklėjimas suteiktų daugiau džiaugsmo, nei vargo.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu - režimas

Susilaukus pametinukų, svarbiausia kaip galima anksčiau įvesti aiškų režimą abiem mažyliams. Patogiausia suderinti maitinimus, maudynes, migdymą, pasivaikščiojimus. Jei vyresnėlis gana savarankiškas, pasistenkite, kad režimas bent iš dalies sutaptų. Pavyzdžiui, pagaminote pietus vyresnėliui ir eikite žindyti jaunėlio, po to kai abu užmiega, jūs galite ilsėtis ar tvarkyti namus. Kai prabudo ir užkando, eikite visi į lauką.

REKLAMA

Paruoškite pirmagimį

Svarbu vyresnėlį paruošti tam, kad jo gyvenimas keisis, kai namuose atsiras mažylis. Kuo anksčiau atsisakykite čiulptuko, jei buvo pripratintas, kad atsiradus mažyliui, pirmagimis neatiminėtų iš jo. Dėl tos pačios priežasties anksčiau atpratinkite nuo buteliuko ir pereikite prie lėkštučių.

REKLAMA
REKLAMA

Pripratinkite miegoti atskirai

Likus keletui mėnesių iki gimdymo, pamėginkite pratinti pirmagimį prie miegojimo atskiroje lovoje ar atskirame kambaryje, jei iki tol miegojo su mama – bet nedarykite to vėliau, kad vaikas nepajustų, jog jis atstumiamas dėl atsiradusio mažylio. Nusiteikite, kad miego jums truks. Dažnai pametinukai budinėja naktį paeiliui. Vienintelė išeitis – pasidalinti pareigomis su vyru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skatinkite bendravimą

Kad vaikai vienas kitą pamiltų nuo pat pradžių, nedrauskite vyresnėliui bendrauti su mažuoju. Paprastai mamos stengiasi apsaugoti kūdikį nuo negrabių vyresnėlio judesių ir glamonių, begalinio smalsumo. Kai vyresnėlis atneš buteliuką mažyliui ar švelniai paglostys jo galvytę – tai ir bus pirmieji prieraišumo ženklai. 2-3 metų, kai vaikų raida beveik išsilygina, jie jau daugiau leidžia laiko kartu ir smagiai žaidžia. Kol pametinukai dar maži, jums dažnai teks pirkti po du vienodus žaislus, kitus daiktus.

REKLAMA

Pametinukų privalumai

Pametinukų auginimas turi ne tik minusų, bet ir daugybę privalumų. Mažieji turės bendrų interesų. Vaikų psichologai teigia, kad, esant nedideliam metų skirtumui tarp atžalų, šeimai vargu ar teks susidurti su vaiko pavydo problema. Iš pradžių didesnis vaikas suvoks jaunėlį tik kaip gyvą lėlę, o kai paaugs - nė neprisimins, kad kadaise šeimoje jis buvo vienturtis tėvų numylėtinis. Kai abu sulauks vyresnio amžiaus, jų mamytė bus dar jauna ir energinga. Daugelis tėvų pametinukus išleidžia į darželį bei mokyklą vienu metu. Tai taip pat yra didelis pliusas, nes dideliame ir nepažįstamame kolektyve kartu adaptuotis yra lengviau.

REKORDAS:

Rekordinis laikas po kurio buvo susilaukta pametinuko – 9 mėnesiai ir 6 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų