Jaunos moters kūnas išsipūtė it balionas: galvojo, jog priaugo svorio

29-erių Zoe Pearce iš Billinghamo kovoja su sunkia, išvaizdą itin paveikiančia liga – lipoedema. Moteriai lipoedema diagnozuota dar 2015 metais, tačiau tik visai neseniai ji susitaikė su diagnoze ir nusprendė – ji tokia ne viena, todėl savęs nuvertinti tikrai nereikia, rašo „Mirror“.

4

Dviejų vaikų mama sako, kad dabar jos tikslas – apšviesti kuo daugiau žmonių, kokia tai liga, kaip su ja kovoti ir kaip nepasiduoti psichologiniam spaudimui.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Zoe Pearce

Kai netikėtai 2015 metais moteris ėmė pūstis, pradžioje galvojo, kad tiesiog priaugo svorio. Tačiau svorio augimas ir kūno dalių tinimas taip lengvai nesustojo. Riebalinis sluoksnis vis didėjo, galiausiai diagnozuota, kad moteris serga lėtine liga. Praėjus ketveriems metams – 2019-aisiais – ji kreipėsi į NHS prašydama kompensuojamos liposukcijos procedūros, t. y. riebalų nusiurbimo.

Kompensuoti ji prašė todėl, kad ši liga tiesiogiai sunkina jos gyvenimą. Deja, jos prašymas buvo atmestas.

„Tai nėra tiesiog riebalai, kuriuos galima sumažinti dietomis ar sportu. Kai diagnozuojama lipoedema, ją panaikinti gali tik specialios liposukcijos procedūros. Dažnai žmonės domisi, kaip aš jaučiuosi. Tai nėra patogu ar malonu. Fizinis sunkumo, tempimo jausmas, kartais tai pereina į diegiantį skausmą. Šiek tiek padeda aktyvus gyvenimo būdas, neleidžiu sau užsisėdėti“, – kalbėjo jauna moteris.

Zoe visiškai atsisakė alkoholio, kofeino, minimaliai vartoja cukraus. Ji pastebėjo, kad vartojant šiuos produktus, fizinis skausmas būdavo dar aštresnis, neretai odą niežtėdavo.

Nėra žinoma, kodėl išsivysto ši lėtinė organizmo liga, galinti atakuoti bet kurią kūno dalį.

„Visuomet buvau kiek apvalainesnė. Kartą laikiausi dietos, numečiau beveik 20 kilogramų, tačiau kojos ne tik, kad nesuplonėjo, jos ėmė didėti. Gydytojai iškart nustatė, kas man“, – pačią pradžią prisiminė ji.

Dabar lipoedema apėmusi ne tik moters kojas, bet ir kitas kūno vietas.

„Visiems lipoedema pasireiškia labai skirtingai. Mano forma, manau, agresyvi. Ji progresuoja. Neslėpsiu, man judėti vis sunkiau, bijau, kad netrukus dienas leisiu invalido vežimėlyje. Tačiau aš nenoriu pasiduoti. Būtent tokios motyvacijos gyventi ir nesustoti noriu įkvėpti ir kitus“, – tvirtino Zoe.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų