REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai Chloe buvo 13 metų, ji tėvams prisipažino esanti translytė. Tranzicijos mergaitei ilgai laukti nereikėjo – tais pačiais metais jai buvo išrašyti brendimą blokuojantys medikamentai, o vėliau – ir testosteronas. 

Kai Chloe buvo 13 metų, ji tėvams prisipažino esanti translytė. Tranzicijos mergaitei ilgai laukti nereikėjo – tais pačiais metais jai buvo išrašyti brendimą blokuojantys medikamentai, o vėliau – ir testosteronas. 

REKLAMA

Kai Chloe buvo 15 metų, ji atsigulė po chirurgo skalpeliu – merginai atlikta dviguba mastektomija. Tačiau praėjus metams ji suprato, jog šio sprendimo gailisi. 

Septyniolikametė Chloe – vienas iš tų žmonių, kurie suprato, jog visgi nėra translyčiai ir pradėjo savo detranziciją. Sprendimai, kuriuos paaugliai padarė būdami nepilnamečiai turi riziką sugriauti jų gyvenimus – ypač vaikinų. 

Per pastarąjį dešimtmetį smarkiai išaugo vaikų, patiriančių lyties disforiją, skaičius Vakarų šalyse. Nuo 2009 iki 2019-ųjų vien Jungtinėje Karalystėje lytį pasikeisti norinčių biologinių moterų skaičius išaugo 4000%, o biologinių vyrų – 1000%.

REKLAMA
REKLAMA

Žiūrint į istoriją, translyčių moterų (vyrų, norinčių būti moterimis) skaičius visuomet buvo didesnis negu translyčių vyrų. Tačiau per pastaruosius kelerius metus ši tendencija apsivertė aukštyn kojomis. 

REKLAMA

23-ejų Helena iš Cincinačio Ohajo valstijoje taip pat nusprendė, jog visgi nėra translytė ir pradėjo detranzicijos procesą. Mergina pirmą kartą vaikinu pasijuto 14-os. 

„Buvo toks laikotarpis, kai jaučiausi nepaprastai vieniša. Prieglobstį radau internete. Mano disforiją „išjudino“ interneto bendruomenė. Niekada anksčiau apskritai apie tai negalvojau. 

Bendruomenė internete buvo labai orientuota į socialinį teisingumą. Buvo daug negatyvo, susijusio su buvimu baltąja heteroseksualia biologine mergina. Priėmiau tai labai asmeniškai“, – sakė Helena. 

REKLAMA
REKLAMA

Panašią patirtį prisimena ir Chloe Cole, „Instagram“ paskyrą susikūrusi 11-os. „Ėmiau daug domėtis aktyvizmu. Pamačiau, kokį didžiulį palaikymą socialiniuose tinkluose gauna translyčiai. Neturėjau draugų, todėl atkreipiau į tai dėmesį“, – pasakojo mergina. 

Ekspertus augantys detranziciją apsisprendusių pradėti paauglių skaičius neramina. Pasak jų, taip nutinka dėl to, jog lyties disforiją patiriantys paaugliai dažnai nesulaukia pakankamai psichologų dėmesio ir neišsiaiškina iki galo, ką iš tiesų jaučia. 

„Man neramu, jog susigrąžinti savo biologinės lyties požymius norinčių paauglių skaičius rodo, kad paaugliai šiais laikais savo lytinę tapatybę suvokia negaudami jokios pagalbos ir palaikymo. Tai vyksta per greitai, jie yra per jauni. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kitos medicininės problemos nėra išsprendžiamos dar prieš išrašant hormonų ir brandą blokuojančių medikamentų, tai darantys medikai sugadina vaikus“, – sakė dr. Erica Anderson. 

Kone skaudžiausia tokio žmogaus istorija – 35-erių Ritchie iš Niukastlo. Prieš ketverius metus vyras atsigulė po chirurgo peiliu ir pasidarė lyties keitimo operaciją. Visgi, greitai vyras suprato, jog padarė didžiulę klaidą – ir liko sutraumuotas visam gyvenimui. 

Pasak R. Herrono, nusišlapinti šiandien jam užtrunka dešimt minučių ir šis procesas – itin lėtas ir skausmingas. Vaikinas visiškai prarado norą užsiimti lytiniais santykiais. Ritchie lytiniai organai šiandien yra praradę visą jautrumą. 

REKLAMA

Ritchie savo istoriją papasakojo „Twitter“. Joje vaikinas smerkia britų nacionalinės sveikatos apsaugos lyties keitimo klinikas. 

35-erių britas ilgus metus bandė kovoti su suvokimu, jog yra homoseksualus. Galiausiai jis pamanė, jog vienintelis būdas tai „išspręsti“ – tapti moterimi. Tačiau dabar vaikinas aiškina, padaręs didžiausią klaidą savo gyvenime. 

Pasak jo, NHS ne tik nerūpėjo jo psichinės sveikatos problemos – prieš operaciją jam niekas nepaaiškino, kokios pasekmės jo laukia. Dabar vyras nori kliniką paduoti į teismą. 

Kad yra gėjus Ritchie suvokė dar paauglystėje. Įžengęs į trečią dešimtį jis ėmė svarstyti galimybę, jog galbūt yra translytė moteris. Šią idėją jam „pakišo“ vyresni vyrai internete. 2012-aisiais jis apsisprendė ieškoti pagalbos. 

REKLAMA

Nors norinčių sąrašas buvo nepaprastai ilgas, 2014 metais vyras ėmė lankytis lyties klinikoje ir pradėjo savo gyvenimą kaip moteris vardu Abby. Jam gydytojai ėmė rekomenduoti blokuoti testosteroną ir gerti estrogeną – neatsižvelgdami į kitas psichines problemas, kurias jis jau turėjo. 

2018 metais vyrui buvo atlikta lyties keitimo operacija. Po jos Ritchie 8 dienas gulėjo apsvaigintas nuskausminamųjų. Pirmoji vyro mintis po to, kai jis atsigavo? „Dieve mano, ką aš padariau“. 

Ritchie dabar ketina paduoti į teismą kliniką, kurioje jam atliko šią operaciją. Pasak jo, klinika neatsižvelgė į jo ligos istoriją ir jo visiškai neinformavo apie šios operacijos keliamą riziką. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų