• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į naująjį TV3 sezoną laida „Pasaulis pagal moteris“ grįžta su trenksmu. Jau pirmojoje sezono laidoje žiūrovų lauks neeilinis pokalbis su be galo stipria moterimi, kuriančia istoriją. Būtent taip galima pavadinti Svetlaną Cichanouskają – anglų kalbos mokytoją, kuri netikėtai tapo politike. Laidoje viešės ir dar vienas ypatingas svečias, padėsiantis atskleisti šios moters asmenybę – buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

9

Į naująjį TV3 sezoną laida „Pasaulis pagal moteris“ grįžta su trenksmu. Jau pirmojoje sezono laidoje žiūrovų lauks neeilinis pokalbis su be galo stipria moterimi, kuriančia istoriją. Būtent taip galima pavadinti Svetlaną Cichanouskają – anglų kalbos mokytoją, kuri netikėtai tapo politike. Laidoje viešės ir dar vienas ypatingas svečias, padėsiantis atskleisti šios moters asmenybę – buvęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

REKLAMA

Daugelis puikiai prisimena siaubingus kadrus iš televizijos ekranų, kai Baltarusijos diktatoriaus jėgos susidorojo su beginkliais, laisvės išsiilgusiais piliečiais. Tačiau iš pirmų lūpų girdimas pasakojimas apie moterį, kuri nugalėjo diktatorių prezidento rinkimuose ir buvo išstumta iš šalies, išties sukrės ir nustebins.

Visą Svetlanos šeimos gyvenimą pakeitęs lūžis įvyko tuomet, kai suėmė jos vyrą, nevengusį garsiai pasisakyti apie Baltarusijos laisvės troškimą. Tąnakt moteris apsisprendė kovoti už Baltarusijos demokratiją vietoje savo vyro. Svetlana atvirai laidos žiūrovams papasakos apie šio sprendimo pasekmes ir tekusius išbandymus. Savo prisiminimais, nieko neslėpdamas, pasidalins ir buvęs užsienio reikalų ministras, kuris puikiai žino, ko neteko Svetlana, stojusi prieš diktatorių.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent Svetlana tapo permainų Baltarusijoje veidu – ji įkvėpė žmones ir tapo didžiuliu galvos skausmu jėgos struktūroms.

„Kai nunešiau dokumentus registruotis rinkimams, aš buvau visiškai įsitikinusi, kad manęs tiesiog neužregistruos, nes buvau žmona to, kuris atvirai kalbėjo apie neteisybę šalyje. Manau, kad mane užregistravo tik todėl, kad norėjo iš manęs pasijuokti. Taip ir prasidėjo mano kelias, kuris tęsiasi daugiau kaip metus“, –  pasakoja Baltarusijos opozicijos lyderė.

REKLAMA

Būtent moterys politikės, opozicijos lyderės, sutelkė tautą, ir parodė didelę moralinę jėgą, kas Lukašenkai, diktatoriui, suprantančiam tik ginklų kalbą, tapo dideliu akibrokštu. Laidos žiūrovams buvęs užsienio reikalų ministras L. Linkevičius be užuolankų pažers pikantiškų faktų apie A. Lukašenką ir jo požiūrį į moteris.

Laidos vedėjos Kristinos Rimienės paklausta, ar laiko save stipria moterimi, Svetlana atvirai papasakos, kokie išgyvenimai ją užgrūdino, praskleis savo šeimos išgyvenimų šydą ir atsakys, kaip jaučiasi šiandien. 

REKLAMA
REKLAMA

Nenuleisti rankų

Svetlana išdrįso kovoti už savo vyro įsitikinimus ir šiandien nė nežada sustoti – juk Baltarusijos žmonės taip pat nenuleidžia rankų. Dėl savo žmonių, šalies ir jos ateities, Svetlana pasiryžusi viskam.

„Nėra pasirinkimo. Kas gero nutiks, jei pasiduosime? Ar mūsų artimieji išeis iš kalėjimų? Ne. Nėra pasirinkimo ir ribos tarp šeimos ir politikos, kam suteikti prioritetą. Mano šeima jau įtraukta į visa tai. Ir tu tiesiog eini ir kovoji, jog žmonės nebūtų sodinami į kalėjimus“, – atvirauja laidos viešnia, kuri šiandien ne tik yra atskirta nuo vyro ir kenčia nežinią dėl jo likimo, bet ir negali sau leisti daugelio visiems įprastų dalykų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji yra nuolat akylai stebima apsaugos, o svečioje šalyje turi suderinti savo, opozicijos lyderės, ir motinos bei žmonos pareigas. Tai tikrai nėra paprasta.

Jau metus prievarta išvežta iš gimtosios šalies, ji gyvena Lietuvoje. Čia tęsia kovą už kenčiančių ir engiamų Baltarusijos žmonių laisvę. Moteris pati patyrė, ką reiškia pakliūti į diktatoriaus pakalikų rankas, ir puikiai žino, kuo kasdien gyvena jos šalies žmonės.

„Svetlana nenorėjo išvykti iš Baltarusijos į Lietuvą. Ją prievarta į Lietuvą išvežė Baltarusijos specialiosios tarnybos. Ji nuėjo paduoti skundo dėl rinkimų rezultatų ir ją ten pasitiko, suėmė ir tardė kelias valandas. Aišku, gąsdino ir sakė, kad vyras kalėjime, jus taip pat pasodins, vaikai pateks į vaikų namus. Pasipylė daugybė gąsdinimų. Po to privertė išvažiuoti – net patys nuvežė iki Lietuvos sienos. Svetlana savo noru nebūtų važiavusi iš Baltarusijos“, –  moters atvykimo į Lietuvą istoriją pasakoja vienas artimiausių jos patarėjų Aleksandr Dabravolski.

REKLAMA

Lietuva pirmoji pasiūlė pagalbą Svetlanai, todėl ji ir jos šeima jaučia didelį dėkingumą. „Žinoma, mes negalime neįvertinti to, ką Lietuvos Vyriausybė duoda mums ir kaip padeda. Tiesą sakant, tai buvo ir yra kažkas neįtikėtino. Aš esu beprotiškai dėkinga ir būsiu dėkinga iki savo dienų pabaigos“,  –  teigia S. Cichanouskaja.

Ji su laidos žiūrovais būtų mielai pasidalijusi ir savo šeimos nuotraukomis, tačiau realybė žiauri – prievarta išvežta iš Baltarusijos ji neteko visko – net širdžiai brangių nuotraukų. Iki šiol Svetlana neturi nė vienos savo vyro nuotraukos.

REKLAMA

Norintys išgirsti, dėl ko naktimis tebeverkia Baltarusijos opozicijos lyderė, rytui išaušus vėl tampanti stipria ir darbui pasirengusia politike, bei išgirsti, apie ką ji svajoja, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“ per TV3 jau šį sekmadienį, 10 val.

Kaip tapti floristu?

Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ papasakos žiūrovams, ko reikia norint tapti floristu. Anot jos, tai – ne tik pašaukimas, bet ir mokslas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Floristikos mokslas, kaip ir visi kiti, turi savo teoriją, taisykles, principus, elementus, formas, kurias reikia žinoti. Tam, kad sukurtumėt puokštę ar floristinę kompoziciją, neužtenka vien fantazijos – reikia žinoti ir tam tikrus dėsnius“, –  apie floristiką pasakos K. Rimienė.

Savo žiniomis, įgytomis Europoje, K. Rimienė mielai dalijasi ir su bendraminčiais. Jau šį sekmadienį laidos žiūrovai, neabejingi grožiui ir estetikai, galės išvysti akimirkas iš specialių mokymų, kuriuos vedė floristikos dizainerė. Jie taip pat sužinos, kaip tapti floristu bei kokių žinių ir įgimtų pojūčių reikia, norint dirbti šioje grožio ir estetikos sferoje.

REKLAMA

Savo mokymuose floristikos dizainerė pradeda nuo teorinių žinių. Tuomet pereinama prie praktinių užduočių, kurios įtvirtina teorinę medžiagą. Šių mokymų metu floristikos dizainerė pademonstravo ir naujas technikas – kūrė kompoziciją žiede, kuri buvo dekoruota palmės žieve, panaudojant tos pačios monochrominės skalės gėles. Antrasis jos sukurtas darbas – kraspedijų puokštė. Abu šiuos nepakartojamus kūrinius laidos žiūrovai išvys jau netrukus.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų