Augalai ne visuomet yra tik nekaltos, gražios gėlės. Pasitaiko ir tokių, kurie savyje slepia neįtikėtinus, keistus bei įdomius "biologinius ginklus".
Dionaea muscipula turi labai jautrius plaukelius, kurie padeda pajusti šalimais esantį vabzdį, kuris užlipa ant jų. Augalas suveikia kaip spąstai ir sugauna vabzdį viduje. Tačiau nors ir plėšrus, dabar šiam augalui gresia pavojus išnykti.
Kitas, visiškai ateiviškas augalas, nėra plėšrus, tačiau panašių į jį nėra. Welwitschia Mirabilis susidaro tik iš poros lapų, keisto kelmo ir aplink jį augančių ataugų-žiedelių. Panašesnis jis į keisto ateivio nasrus, nei į augalą. Tačiau nors du lapai skamba kaip kažkoks mini augalėlis, jie auga iki neįtikėtino ilgio, kol augalas atrodo kaip didžiulė keista krūva - iki 2 m aukščio ir 8 m. pločio. Beje jie gyvena nuo 400 iki 1500 metų ir dar gali gyventi 5 metus be vandens.
Didžiausia pasaulio gėlė Rafflesia Arnoldii pasižymi dviem dalykais. Didžiausiu pasaulio žiedu, kuris auga iki 1 m pločio. Pūvančios mėsos kvapu, sklindančiu tol kol augalas žydi. Toks kvapas reikalingas tam, kad pritrauktų atitinkamus vabzdžius, kurie išnešiotų sėklas. Tačiau tik 10-20% sėklų pasiseka būti išneštoms, o dar mažiau jų sugeba įsitvirtint žemėj, kad galėtų sužydėti.
Kitas augalas, kur kas žiauresnis už pirmąjį musgaudį yra kur kas retesnis, tačiau daug žiauresnis ir pavojingas net pelėms. Nepenthes Attenboroughii atrodo kaip piltuvėlis ryškiais kraštais ir pilnas saldaus nektaro. Būtent spalvos ir saldumas privilioja grobį. Pagautas grobsi negali pabėgti dėl lipnaus skysčio, ir slidžių piltuvėlio sienų. Tada skystyje esančios medžiagos padeda augalui sugerti maistingas medžiagas ir jis išspjauna tik kaulelius.
Selaginella Lepidophylla yra labai gajus augalas, galintis išgyventi net prasčiausiomis sąlygomis. Jų metu jis susisuka į kamuoliuką, susispaudžia, ir sustingsta, o po ilgo laiko tarpo, atsiradus drėgmei jis vėl išsiskleidžia ir gyvena toliau.
Victoria amazonica - dideli vandenyje plaukiojantys lapai - kurie užauga vos ne iki 3 m. skersmens. Beje, jie tokie tvirti, kad gali išlaikyti net vidutinio dydžio žmogų.
Cha.lt nuotr.
Mimosa Pudica yra turbūt vienintelis pasaulyje drovus augalas. Iš tikro tai jo didžiausia ypatybė ir išskirtinumas, kad vos palietus jį lapeliai susiskleidžia ir pasislepia.