• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai buvo tik laiko klausimas – į Maskvą „atsikraustė“ sušis, kapučino, vyno barai, o dabar ir loftų eilė.

REKLAMA
REKLAMA

Šioje sostinėje, buvusioje proletariato valstybėje, pirmasis senas fabrikas, paverstas butais su aukštomis lubomis ir smėlėtomis detalėmis – kas tiesiog priverstų drebėti kiekvieną Niujorko ar Londono nekilnojamojo turto maklerį – yra sovietinės pramonės simbolis.

REKLAMA

„Krasny Oktyabr“ šokolado fabrikas, taip pavadintas 1917 metų revoliucijos garbei, įsikūręs priešais Kremlių upės saloje.

Raudonų plytų pastatas buvo pastatytas XIX amžiaus pabaigoje, kai kompanija priklausė vokiečių tiekėjams, dirbusiems carui.

Dabar, kai kvadratinis metras miesto centre kainuoja apie 20 tūkstančių dolerių, nuspręsta imtis šio senojo fabriko.

Loftų rezidencija jį paversti svarsto nekilnojamojo turto kompanija „Guta Development“.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniuosius 15 metų naujieji Maskvos turtuoliai atrodė kaip iš kičinio sudegusio cirko . Tačiau sklando gandai, kad Niujorke ar Londone įsikūrę rusai „įgijo tam tikrą skonį“ ir pradėjo vertinti architektūrą, kuri atitinka savo istorinį kontekstą bei fizinę aplinką. Kompanija tikisi, jog tokie pirkėjai už loftą ir galimybę apsigyventi postindustrinėje erdvėje su atviromis parduotuvėmis ir šaligatviais yra pasirengę sumokėti milijardus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kompanija sumaniai reklamuoja naujo tipo gyvenamąsias patalpas kaip „neįprastas rezidencijas be vidinių sienų“, kurių pradininkas yra „popmeno karalius Andy Warholas“. Nors Soho ir Chelsea fabrikus Niujorke užimdavo menininkai be skatiko kišenėje, turtais besišvaistantys naujieji Rusijos turtuoliai praleis šį „etapą“.

REKLAMA

„Tai yra retas atvejis, kai estetika ir komerciniai interesai nesusikerta, o nuostabiai vienas kitą papildo“, kalbėjo Antonas Černovas, „Guta-Development“ vadovas.

Visos fabriko pardavimo detalės dar neviešinamos. Tačiau kompanija prisiekė, jog vieta liks atvira visuomenei, jo trys istoriniai pastatai, tarp jų ir fabrikas bei buvęs imperatoriškasis jachtklubas, bus saugomi, o nauji pastatai neužgoš vaizdo Kremliui.

REKLAMA

Kompanija pasikvietė Maskvos ir užsienio architektus, kad jie sukurtų apartamentų, biurų, viešųjų kultūrinių vietų ir viešbučio dizainą.

Loftams dizainą kuria prancūzas architektas Jean-Michel Wilmotte.

Ant fabriko stogo vis dar stovintis sovietinis simbolis bus paliktas. Kompanijos manymu, tai yra puikus marketingo triukas.

Ką gi, sovietinė niūruma ir gigantiškumas ateina į madą?

Pagal International Herald Tribune medžiagą

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų