Daugiau kaip pusė Jungtinės Karalystės gyventojų laiko save krikščionimis, tačiau tik kas dešimtas kiekvieną savaitę eina į bažnyčią, teigiama remiantis antradienį paskelbto tyrimo duomenimis.
Krikščioniškos labdaros organizacijos "Tearfund" atlikta 7 tūkst. suaugusiųjų apklausa parodė, kad moterys ir pagyvenę žmonės bažnyčioje lankosi dažniau nei vyrai ir jaunimas.
Patys dažniausi bažnyčios lankytojai - Šiaurės Airijos gyventojai: beveik trečdalis jų maldos namuose apsilanko bent kartą per savaitę, kai tuo tarpu visos šalies vidurkis siekia 10 proc.
Pasak Lyndos Barley (Lindos Barlei), Anglijos Bažnyčios tyrimų ir statistikos skyriaus vadovės, vis labiau įsigali vadinamasis sinkretiškasis dvasingumas, kai tikėjimas "susikomplektuojamas" tik iš priimtinų tiesų ir principų, kuriam dažnai nereikia organizuoto tikėjimo išpažinimo.
"Dauguma žmonių šiandien save laiko "dvasingais" nei kokiais nors "religingais", - rašo ji kartu su tyrimo duomenimis išplatintoje ataskaitoje. - Didėja supratimas apie visas dvasines praktikas, įskaitant dvasingumą be Dievo, kai daugelis renkasi "pasirink ir sumaišyk" tipo dvasinio gyvenimo principą".
6 proc. apklaustųjų sakė, kad ateityje pagalvotų apie bažnyčios lankymą, jei juos pakviestų šeimynykščiai ar draugai.
Iš apklausos aiškėja, kad vis dar svarbus vaidmuo bažnyčioms tenka vietos bendruomenėse. Kas šeštas apklaustasis teigė, kad susirūpintų, jei vietinę bažnyčią ketintų uždaryti, o 86 proc. nurodė per praėjusius metus joje lankęsi viena ar kita proga.
Vyresnio amžiaus žmonės kur kas dažniau išpažįsta krikščionių tikėjimą. Trys ketvirtadaliai respondentų nuo 65 iki 74 metų amžiaus yra krikščionys. Tarp visų amžiaus grupių gyventojų krikščionys sudaro 53 proc. Tačiau krikščionybę išpažįsta tik trečdalis 16-34 metų gyventojų.
Pasak organizacijos "Tearfund" vyriausiojo administratoriaus Matthew Frosto (Metju Frosto), Didžioji Britanija "tvirtai laikosi" krikščionybės.
Tačiau Nacionalinė pasauliečių draugija tvirtina, kad ataskaitoje nekreipta dėmesio į tai, jog bažnyčių lankytojų mažėja jau 60 metų ir, kaip leidžia manyti kiti tyrimai, ši tendencija tęsis ateityje.
"Duomenų analizės kokybei rimtai stinga recenzuojamo mokslinio leidinio intelektualinės jėgos", - teigia draugijos generalinis direktorius Keithas Porteousas Woodas (Kitas Portiusas Vudas).