naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai televizijos laidų vedėja bei nuomonės formuotoja Gintarė Gurevičiūtė atvirai prabilo apie tai, jog prieš pusę metų vyko į Kiprą, kuriame laiką leido sirgdama COVID-19. Moteris pabrėžė, kad prieš kelionę jai buvo atliktas koronaviruso testas, kuris buvo neigiamas.

Visai neseniai televizijos laidų vedėja bei nuomonės formuotoja Gintarė Gurevičiūtė atvirai prabilo apie tai, jog prieš pusę metų vyko į Kiprą, kuriame laiką leido sirgdama COVID-19. Moteris pabrėžė, kad prieš kelionę jai buvo atliktas koronaviruso testas, kuris buvo neigiamas.

REKLAMA

Apie tai, jog televizijos laidų vedėja G. Gurevičiūtė atostogas leido sirgdama COVID-19, pranešė 15min.lt.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad iš pradžių dingo kvapas. Atsimenu, kai sėdėjome kavinėje ir atnešė mano maistą. Visi draugai sakė: o, kaip kvepia, kaip kvepia. O aš ragauju ir nieko nejaučiu, nėra skonio, nors ir druskos, ir pipirų dėjau, – šypsodamasi prisiminė G.Gurevičiūtė. – Iš pradžių galvojau, kad įsijaučiau. Ten visur matavo temperatūrą, bet nieko man nerodė. Taip pat ir sporto klube nerodė, kad turiu temperatūros. Bet jaučiausi labai prastai. Kai grįžau į Lietuvą, pasimatavau, buvo 39,5 temperatūros“, – G. Gurevičiūtės žodžius citavo 15min.lt.

Pasak G. Gurevičiūtės, jai prireikė daug drąsos, kad galėtų viešai prisipažinti apie šį įvykį. Moteris „Instagrame“ pasidalijo savo istorija.

REKLAMA

„Net dabar po 5 mėn., prireikė daug drąsos, kad galėčiau kalbėti apie tai, jog sirgau Covid-19. Bijojau to, kas vyksta dabar. Bijojau skandalo. Žinojau, kad žmonės girdi tai, ką nori girdėti, dar labiau jiems patinka iškraipyti faktus ir kaltinti nebūtais dalykais.

REKLAMA

Covid-19 susirgau spalio mėn. Manau, kad virusu užsikrėčiau vos atvykus į Kiprą, nes į kelionę išskridau pasidarius Covid-19 testą, kuris buvo neigiamas, o pirmuosius simptomus pajutau 4-tą kelionės dieną. Prieš 5 mėn. skonio praradimas buvo aprašomas, kaip retesnis koronaviruso simptomas. Žmonėms buvo pasakojama, kad šią ligą lengva supainioti su gripu, prasideda kosulys, sloga, kaulų laužymo skausmai - nei vieno iš šių simptomų aš neturėjau. Jaučiau, kad galiu turėti temperatūros, tačiau jos nerodė nei vienas viešbutyje buvęs termometras, kurių prevenciniais tikslais buvo labai daug. Prieš įeinant į viešbutį, prie kiekvienų durų, prie lifto, restorano ir t.t., stovėjo temperatūrą nuotoliniu būdu fiksuojantys aparatai, tačiau nei vienas jų temperatūros nerodė.

REKLAMA

Kodėl kelionėje nesikreipiau į gydytoją ar nepuoliau ieškoti covid testo? Primenu, tai vyko prieš beveik pusę metų. Šiandien, atrodytų, kad kitų ligų nebeliko, žmones nebeserga gripu ar peršalimo ligomis, iškart įtariame covid-19. Tada koronavirusas atrodė tokia tolima liga, kad paskutiniu atveju pagalvotum, jog ja sergi. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, skonio praradimas yra covid simptomas, tačiau neturint kitų, nuoširdžiai galiu pasakyti, kad tikrai gali supainioti ir galvoti, kad tu vis tik jauti tą skonį ir tiesiog įsijauti.

REKLAMA
REKLAMA

Kelionė truko 7 d. Primenu, kad pirmi simptomai pasireiškė 4-tą dieną. Paskutinį rytą pasijutau labai prastai, tačiau tą rytą skridome namo. Skridau su kauke, pirštinėmis. Sėdėjau pirmoje eilėje. Aplink mane sėdėjo mano draugai. Nei vienas iš jų neužsikrėtė COVID-19, tai patvirtina, kad net nežinodama, jog sergu covid-19 ėmiausi visų įmanomų priemonių, kad užkirščiau kelią viruso plitimui.

Kodėl vos grįžusi nebėgau darytis testo? Visų pirma dėl to, kad tuo metu buvo raginama gydytis namuose, pajutus simptomus izoliuotis ir skambinti šeimos gydytojui. Taip ir padariau. Kad sergu koronavirusu, tiek aš, tiek mano šeimos gydytojas supratom po kelių dienų, kai sveikata komplikavosi ant plaučių. Tokia aukšta temperatūra, kosulio nebūvimas, jokios slogos ar skausmų, nepriminė ligos apie kurią prieš pusę metų buvo žinoma kur kas mažiau. Atsiradęs dusimas buvo simptomas, kuris leido suprasti, kad tai covid-19.

REKLAMA

5 d. buvo ypatingai prastai, gydytojas liepė kviesti greitąją, bet aš taip bijojau, kad atsidūrusi ligoninėje kils toks skandalas, koks kilo dabar, kad nenorėjau net testo darytis. Vis tik, testą pasidariau, nes jis buvo būtinas, norint sulaukti bet kokios medikų pagalbos. Žinojau, jog ligoninėje atsidursiu tik kritiniu atveju. Gydytojas įtikino, kad tuo metu gali nebeužtekti laiko sulaukti testo rezultatų.

Testo rezultatas gautas 7d. Simboliškai tą pačią dieną ir pagerėjo. Nors šiandien po 10 d. su vis dar teigiamais COVID-19 testo rezultatais žmonės raginami grįžti į darbus, aš izoliavausi dar gerą mėnesį, o gal ir daugiau. Kodėl? Nes suprantu, jog apie šią klastingą virusą kol kas žinoma labai mažai ir bijojau, kad jei užkrėsiu bent vieną žmogų ir bent vienas žmogus jausis taip, kaip jaučiausi aš, sau tikrai neatleisiu“, – instagrame rašė moteris.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų