REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kasdien aktyviai judėdami galime susidurti su rimtomis raumenų sistemos problemomis. Per didelis fizinis krūvis gali iššaukti ne tik širdies, bet ir sąnarių ligas. Norėdami nuslopinti jaučiamą skausmą, mes dažnai pasitelkiame įvairius medikamentus, kurie laikinai padeda pasijusti geriau. Tačiau ar įmanoma pagerinti bendrą žmogaus sveikatą ir išvengti ligų paūmėjimo, nenaudojant vaistų?

Kasdien aktyviai judėdami galime susidurti su rimtomis raumenų sistemos problemomis. Per didelis fizinis krūvis gali iššaukti ne tik širdies, bet ir sąnarių ligas. Norėdami nuslopinti jaučiamą skausmą, mes dažnai pasitelkiame įvairius medikamentus, kurie laikinai padeda pasijusti geriau. Tačiau ar įmanoma pagerinti bendrą žmogaus sveikatą ir išvengti ligų paūmėjimo, nenaudojant vaistų?

REKLAMA

Žinoma televizijos laidų vedėja, modelis Dijora Petrikonytė sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ atskleidė radusi būdą, padedantį sumažinti raumenų skausmą ir gerinantį jos bendrą sveikatos būklę.

Žinoma moteris papasakojo apie naują iššūkį – dalyvavimą įspūdingame tango šokių projektą.

„Neseniai buvau išvykusi į Argentiną filmuotis naujame šokių projekte. Kiekvienam dalyviui buvo skirtas šokių partneris, kilęs iš šios nuostabios šalies. Ten tris savaites šokome tango. Buvo beprotiškai sunku. Privalėjome nufilmuoti labai daug laidų, nes projekto trukmė – 2 mėnesiai. Per šias kelias sudėtingas savaites, paruošėme daugybę šokių pasirodymų, kuriais netrukus stebinsime žiūrovus“ , – apie naują projektą pasakojo Dijora.

REKLAMA
REKLAMA

Modelis D. Petrikonytė atviravo, kad šis naujas šokių projektas iš jos pareikalavo labai daug jėgų ir fizinio pasiruošimo.

„Patyriau labai didelį fizinį krūvį. Jau trečią filmavimų dieną mano kojos, rankos ir net dubinkauliai buvo nusėti mėlynėmis. Filmavimų metu įvyko daug traumų, kritimų, kartais net pati įsispirdavau sau į koją darydama kažkokį šokio judesį. Tačiau šis jaučiamas kojų, raumenų diskomfortas buvo niekas, lyginant su šonkaulių srityje jaučiamu skausmu. Viso projekto metu galvojau, kad man prasidėjo tarpšonkaulinis uždegimas“, – kalbėjo D. Petrikonytė.

REKLAMA

Prisimindama šokių projekto filmavimus, moteris pasakojo, kad jaučiamas skausmas šonkaulių srityje buvo didžiulis.

„Skausmas buvo nepakeliamas. Jo malšinimui pasitelkdavau didelę dozę įvairiausių vaistų, bet, deja, tai nepadėjo. Kai projekto metu turėdavau ruoštis naujiems šokiams, mane iš skausmo net pykindavo, o bendra savijauta irgi buvo labai prasta. Tačiau aš esu labai užsispyrusi, tad nepasidaviau ir projekte filmavausi iki galo“, – apie tuometinę savijautą pasakojo moteris.

Pasibaigus projektui ir grįžus į gimtąją šalį, Dijora nusprendė nebekęsti jaučiamo skausmo ir apsilankyti pas gydytoją. Pasak jos, tokios diagnozės ji išgirsti nesitikėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Grįžusi į Lietuvą ir pasidariusi tyrimus sužinojau, kad projekto filmavimo pradžioje susilaužiau du šonkaulius. Negalėjau patikėti, kaip man pavyko išbūti Argentinoje iki pat projekto galo. Šis šonkaulių lūžis buvo labai sudėtingas, todėl jam nebuvo jokio gydymo. Operuoti nebuvo galima, dėl arti esančių arterijų ir įvairių nervų. Taip pat, negalėjau nešioti

net ir paprasčiausio įtvaro. Tačiau gydytoja rekomendavo išbandyti lengvas reabilitacijas ir magnetoterapiją, kuri paskatintų greitesnį šonkaulių gijimą“ – apie patirtą traumą kalbėjo D. Petrikonytė.

Magnetoterapija dažniausiai yra skiriama esant judamojo, atramos aparato susirgimams, traumoms ir nervų bei kraujotakos sistemų sutrikimams. Taip pat ji tinka ir kitų ligų gydymui, nes slopina lėtinį skausmą, pabrinkimą, uždegimą, mažina kraujospūdį ir gerina kaulų gijimo procesus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dijora laidoje atskleidė, kokiais veiksmingais būdais vadovaujasi norėdama greičiau pasveikti.

„Poilsis ir ramybė man – svarbiausi dalykai, kai noriu greičiau išgyti. Artimiausiu metu planuoju vykti į „Eglės sanatoriją“, kad galėčiau atpalaiduoti ne tik savo kūną, bet ir mintis. Kaip rekomendavo gydytoja, noriu išbandyti magnetinę terapiją. Be šios traumos turiu ir papildomų ligų, tačiau retai kada kreipiuosi į gydytoją, todėl mama yra tas žmogus, kuris mane visada paskatina pasirūpinti savimi. Tikrai turėčiau daugiau galvoti apie savo sveikatą“, – atviravo moteris.

Laidoje žinoma televizijos laidų vedėja pasakojo, kad norėdama atsipalaiduoti, pabėgti nuo miesto šurmulio ar pagreitinti gijimo procesą, ji renkasi tokias vietas, kuriose yra puikios sveikatingumo programos.

REKLAMA

„Labai norėčiau nuvykti pailsėti kartu su mama, nes tai būtų padėka jai už visą rūpestį. „Eglės sanatorija“, įsikūrusi prie miško ar upės – puiki vieta praleisti savaitgalį, atitrūkti nuo realybės ir žmonių, skirti visą laiką sau. Tokių kurortų privalumas – sudėliotos dienos programos. Atsikėlus ryte, pasižiūri, ką šiandien veiksi, kokiose procedūrose dalyvausi ir tai yra puiku. Sanatorijose labiausiai mėgstu įvairias aromatines vonias, inhaliacijas ir baseinus. Taip pat mėgstu ir sūraus mineralinio vandens vonias, nes jos yra labai sveikos kūnui ir organizmui“, – pasakojo D. Petrikonytė.

Psichoterapeutas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius papasakojo, kad gerą sveikatos savijautą gali atstatyti vienas neįprastas metodas. Pasak specialisto, šis gydymas pradėtas naudoti dar senovėje.

REKLAMA

„Vienas natūraliausių gamtinių faktorių – žemės magnetiniai laukai. Jau senų senovėje žmonės, eidami miegoti, stengdavosi, kad miegant jų galva būtų orientuota į žemės magnetinį lauką – dažniausiai į šiaurės arba rytų pusę. Ši iš gamtos susiformavusi fizikinė savybė buvo pradėta taikyti ir žmonių gydymams. Kai prie skaudančios kūno vietos būdavo dedamos įvairios įmagnetintos uolienos, buvo tikima, kad skausmas sumažėja“, – pasakojo specialistas.

Kalbėdamas apie magnetinius laukus, gydytojas A. Balčius atskleidė, kokių rūšių jie gali būti ir kaip jie veikia mūsų nervų sistemą.

„Magnetinis laukas keičia smegenų aktyvumą. Šis gydymas gali stimuliuoti mūsų centrinę nervų sistemą, ją raminti, slopinti – priklauso nuo to, kokį magnetinį lauką pasirenkame naudoti, o jų tikrai yra daug. Jie gali būti pulsuojantys, bėgantys, impulsiniai, besisukantys ar apgaubiantys. Naudodami skirtingo dydžio, intensyvumo, stiprumo ar formos magnetinius laukus, galime juos pritaikyti konkrečiam gydymui. Šių dienų medicinoje dažniausiai yra naudojami žemo intensyvumo magnetiniai laukai, kurie viršija 100 miniteslų, tačiau tik

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

specialistas gali nuspręsti, koks magnetinis laukas bus paskirtas gydymui“, – kalbėjo gydytojas A. Balčius.

Anot specialisto, magnetinės terapijos gali padėti mūsų organizmui ir jo veiklai geriau funkcionuoti bei žymiai sumažinti jaučiamą skausmą.

„Mažo intensyvumo magnetinė terapija yra taikoma kraujotakos gerinimui, uždegimų sumažinimui ir medžiagų apykaitos skatinimui. Kadangi žmogus turi lygiuosius ir skersaruožius raumenis, pastaruosius mes galime valdyti tiesiog judėdami ar kvėpuodami, tačiau lygiųjų raumenų mes valdyti negalime. Magnetinis laukas padeda atpalaiduoti lygiuosius raumenis, išplečia kraujagysles, gerina jų sienelių pralaidumą deguoniui ir maistinėms medžiagoms. Taip pat magnetiniai laukai skatina heparino, mūsų krešumo sistemai priklausančios medžiagos, išsiskyrimą. Kada mes taikome magnetinę terapiją, sumažėja audinių patinimas. Silpnėjant patinimui nuslūgsta ir nervinių galūnėlių spaudimas, galų gale, skausmas. Šios terapijos išskirtinumas yra toks, kad ji gali būti taikoma net jei organizme yra metalinių implantų“ , – apie magnetinių terapijų taikymą pasakojo A. Balčius.

REKLAMA

Gydytojo teigimu, jei prie magnetinių terapijų taikymo įtrauktumėme dar vieną papildomą atsipalaidavimo būdą, tai ne tik sutaupytų mūsų laiką, bet ir paskatintų greitesnį bei efektingesnį organizmo sveikatos pagerėjimą.

„Visi suvokiame, kad žmogaus laikas yra labai brangus. Atvykus į „Eglės sanatoriją“ savo sveikatą galima pagerinti labai greitai. Kai kineziterapiją, masažą, apartinę fizioterapiją ir relaksacines procedūras sujungiame į vieną – gauname stiprų sinerginį poveikį, kuris geba greitai pagerinti mūsų bendrą organizmo sveikatą“, – pasakojo gydytojas A. Balčius.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų