• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į lapkričio 5 d. Vilniuje rengiamą Philip Glass & The Philip Glass Ensemble koncertą salėje teliko vos kelios laisvos vietos, baigiasi ir papildomai įrengtos. Vadinasi, nemažai daliai Glasso muzikos gerbėjų gali nebelikti galimybės patekti į jo muzikos koncertą? Net jei ir taip, nusiminti tikrai neverta – Ph. Glasso atvykimo į Lietuvą proga Kongresų rūmuose rengiamas dar vienas neeilinis koncertas: spalio 31 d. vyksiančio Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncerto svečias – pirmo ryškumo violončelės žvaigždė Gavriel Lipkind iš Izraelio, o pagrindinis koncerto akcentas – kultinis Ph. Glasso Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 2 „Naqoyqatsi“.

REKLAMA
REKLAMA

Šį kūrinį Ph. Glassas sukūrė 2012 m. pagal savo garso takelį žymiajam Godfrey Reggio filmui „Naqoyqatsi: Life as War“ („Gyvenimas kaip karas“, 2002). Prieš dvylika metų sukurto filmo garso takelį su Ph. Glasso muzika anuomet įrašė legendinis Yo-Yo Ma. Vilniuje Ph. Glasso Koncertą violončelei ir orkestrui Nr. 2 „Naqoyqatsi“ grieš kitas ryškus klasikinės scenos virtuozas, didžiulį tarptautinį pripažinimą pelnęs Gavrielis Lipkindas.

REKLAMA

Originaliu mąstymu pasižymintį, Vokietijoje gyvenantį 37-erių žydų violončelininką Gavrielį Lipkindą galima būtų pavadinti antruoju Glennu Guldu. Anksti išgarsėjęs kaip vunderkindas – debiutavo aštuonerių, jau kaip garsenybė išvyko iš Izraelio aštuoniolikos, laimėjo daugelį prestižinių konkursų, koncertavo su garsiais orkestrais, – būdamas 25-erių nutarė pristabdyti savo sceninius pasirodymus. Kaip pats rašo, jis nusprendė permąstyti savo iš anksto nulemtą gyvenimą ir pristabdyti nuspėjamą kelią. Jis trejus metus studijavo muziką, naujai peržvelgė atliekamą repertuarą ir užsidaręs savo paties įkurtoje įrašų studijoje, išleido du albumus (2006 m.). Be to, jis įkūrė Lipkindo kvartetą, su kuriuo pradėjo taip pat aktyviai koncertuoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodymai su tokiais muzikinės scenos „liūtais“, kaip Gidonas Kremeris, Jurijus Bašmetas, Pinchas Zukermanas, o violončelininko karjeros pradžioje – su Yehudi Menuhinu, yra iškalbingi G. Lipkindo karjeros faktai. Kaip ir koncertai su Izraelio filharmonijos, Miuncheno filharmonijos, Baltimorės simfoniniu ir daugybe kitų orkestru. Tačiau kiekvienas jo veiklos aspektas šiandien yra neatsiejamas nuo „didžiojo plano“ – įrašyti tą muzikos repertuarą, kurį G. Lipkindas laiko vertingiausiu ir įdomiausiu. Violončelininkas nėra taip radikaliai atsiribojęs nuo „gyvos“ scenos, kaip minėtas legendinis pianistas G. Guldas, bet, anot paties G. Lipkindo, įrašai nulemia visus kitus jo karjeros aspektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiame spalio 31 d. koncerte be Ph. Glasso kūrinio „Naqoyqatsi“, kuris užims visą antrąją koncerto dalį, publikos laukia dar du išskirtiniai įvykiai – vieno žymiausių dabarties JAV kompozitorių Michaelo Gordono naujausias kūrinys orkestrui „Pekino harmonija“ ir iškiliausio šių laikų lietuvių kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus kūrinio simfoniniam orkestrui „Žana D’Ark“ pasaulinė premjera. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šiame koncerte diriguos pripažintas latvių dirigentas Andris Veismanis.

Su Ph. Glasso atvykimu į Lietuvą susijęs dar vienas renginys. Spalio 28-ąją Lietuvos kamerinis orkestras rengia ypatingą koncertą Nacionalinėje filharmonijoje – jo programą puošia Ph. Glasso 3-oji Simfonija, kurios pasaulinę premjerą 1996 m. dirigavo pats Dennisas Russellas Daviesas. Be to, šiame koncerte visus traukia ir ypač intriguoja žaibiškai kylanti smuiko žvaigždė Aisha Syed iš Majamio (JAV) – Dominikoje gimusi, Yehudi Menuhino mokyklos Londone išugdyta smuiko virtuozė Stradivarijaus smuiku Vilniuje atliks Algirdo Martinaičio kūrinio smuikui ir orkestrui pasaulinę premjerą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų