Dar visai neseniai kalbos apie planetos gelbėjimą sukosi tik saujelės entuziastų galvose, kurių siekis naudoti mažiau išteklių ir generuoti mažiau atliekų buvo laikomas pernelyg ekstremaliu ir nereikalingu.
Siekiant „žaliosios“ virtuvės
Pastaraisiais metais net ir skeptiškiausi vartotojai suprato, kad ši ekologinė nuostata yra svarbi įvairiose srityse.
Vyriausybių politikos aukščiausiuoju lygmeniu poveikis jau juntamas. Tačiau svarbu ir tai, kad pradedama suvokti, jog galima daug nuveikti ir mikro lygmenyje. Viską reikia pradėti nuo individualių vartotojų ir paprastų pokyčių, kuriuos jie gali padaryti savo namuose.
Prancūzų architektas Le Corbusier kartą apibūdino namą, sakydamas, kad pastatas yra „mašina gyvenimui“. Šiuo atveju galima teigti, kad tikroji variklio patalpa yra virtuvė – namų dalis, kuri visada buvo svarbi erdvė ir kurioje atliekamos įvairios namų ūkio užduotys.
Tai ne tik didelės investicijos, pavyzdžiui, perkant energiją tausojančius prietaisus. Papildomos aplinkosaugos ir energijos sąnaudos dėl prastos turimų prietaisų priežiūros taip pat yra svarbus veiksnys siekiant „žaliosios“ virtuvės idėjos.
Gaminiai iš ekologiškų žaliavų
Investicijos į ekologiškas technologijas – net daugiau, nei reikalaujama pagal teisės aktus, yra atsakomybės mūsų aplinkai ir būsimoms kartoms požymis.
Rūpindamasi aplinkos apsauga, „Gorenje“ pirmauja Europoje savo įdiegiamų buitinių prietaisų naujovių, plėtros ir technologinio proceso valdymo srityse. Šiandien gyvenimo kokybė yra glaudžiai susijusi su aplinkosauga. Laikydamasi griežčiausių aplinkosaugos standartų (ISO 14001 ir EMAS), „Gorenje“ atsakingai plėtoja aplinką tausojančias technologijas ir procesus.
Siūlydami gaminius, pagamintus iš ekologiškų medžiagų, ir įtraukdami funkcijas, itin taupančias energiją ir vandenį per visą prietaiso naudojimo laiką, „Gorenje“ prisideda prie bendrų pastangų išsaugoti aplinką ateinančioms kartoms.
„Gorenje“ padeda jums ir aplinkai
Rūpestis aplinka – ne tik aukšta prietaisų energijos taupymo klasė. Aplinkosauga yra esminis dalykas „Gorenje“ gaminant produktus. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų medžiagos, ar novatoriški sprendimai, kuriuos „Gorenje“ tiekia į rinką. Paprasčiausiai keisdami savo elgesį ir remdamiesi „Gorenje“ pasiūlytais sprendimais, galime nuveikti šį tą vertingo dėl mus supančios aplinkos.
• Ledas turi būti Antarktidoje, bet ne jūsų šaldytuve. Ledo sankaupos šaldiklyje smarkiai kenkia jo aušinimo efektyvumui ir didina energijos suvartojimą. Tačiau jeigu šaldytuve įrengta „NoFrost“ sistema, ledo visai nesikaups.
• Skalbdami rinkitės 15 °C, o ne 40 °C skalbimo programą, ir sutaupykite 60 proc. energijos.
• Orkaitę valykite pasirinkdami „AquaClean“ funkciją. Tiesiog įpilkite puslitrį vandens iš čiaupo į kepimo padėklą ir pusvalandį pašildykite. Tada paprasčiausiai išvalykite orkaitės vidų minkšta šluoste. Paprasta, greita ir nekenkia aplinkai.
• Nuo šiol „Gorenje“ energiją ir vandenį taupantys prietaisai žymimi specialiu ECO CARE žaliuoju ženklu. Juo siekiama papildomai atkreipti klientų dėmesį į prietaisus, atitinkančius aukštus aplinkosaugos standartus.