Britus pyktis apima vidutiniškai keturis kartus per dieną. Nors jie laikomi flegmatikais, tačiau pyksta dažniau nei kitų Europos tautų atstovai, rašo penktadienio numeryje Didžiosios Britanijos laikraštis „The Daily Mail“, remdamasis apklausos duomenimis.
Leidinys pažymi, kad temperamentingesniais laikomi italai suirzta vidutiniškai tris su puse karto per dieną, o prancūzai - tris kartus.
Prie ramiausių tautų galima priskirti švedus, norvegus ir danus, kuriuos pyktis apima tik kartą per penkias dienas.
Beveik pusė Didžiosios Britanijos gyventojų (48 procentai) teigia, jog juos nervina žmonės, mėginantys atsistoti į eilę prieš juos, o 43 procentus iš pusiausvyros išveda automobilių kamšatys gatvėse. Daugiau kaip du trečdaliai britų taip pat paminėjo nemandagų aptarnavimą parduotuvėse, užsienio infolinijas ir neišauklėtus kaimynus.
Britai taip pat nemėgsta rasizmo, šventeiviškumo, neatsargaus vairavimo ir keikimosi viešose vietose.
Italus labiausiai nervina blogi vairuotojai, o prancūzus - prastas aptarnavimas restoranuose. Skandinavams nepatinka, kai kas nors blogai atsiliepia apie jų šalį.
Apklausoje dalyvavo 6 tūkstančiai europiečių. Ji buvo surengta Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Graikijoje, Portugalijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Danijoje.
Tyrimą užsakiusio komedinio televizijos kanalo „Gold“ vadovas Polas Mortonas (Paul Moreton) pareiškė, kad tai padaryti paskatino Džono Klyzo (John Cleese) suvaidintas stresų kamuojamas viešbučio direktorius iš aštuntajame dešimtmetyje susukto televizijos serialo „Folčio viešbutis“ - Bazilis Foltis (Basil Fawlty). Jo manymu, cholerikas B. Foltis yra britiškumo kvintesencija. Televizija norėjo patikrinti, kaip šis herojus atrodo Europos fone.