Atlikėjas Svaras pasiskiepijo nuo COVID-19: „Jei galėčiau, padovanočiau šį skiepą mamai“

Gruodį Santaros klinikos kvietė tiek su medicininiu išsilavinimu, tiek jo neturinčius žmones – tapti savanoriais ligoninėje. Į šį kvietimą atsiliepė daugybė žmonių, o tarp jų ir ne vienas žinomas veidas.

Savanorių rankų laukė didžiausia Vilniaus regiono COVID-19 sergančiųjų srautus koordinuojanti ligoninė. VUL Santaros klinikose buvo reikalingi žmonės, kurie galėtų prisidėti prie kurjerinės veiklos: nuvežti ar palydėti pacientus iš vieno skyriaus į kitą, paimti tyrimų mėginius ir pristatyti juos į laboratoriją, palydėti į tyrimus, procedūras, perduoti siuntinius. Reikėjo pagalbos ir COVID-19 liga sergančius pacientus gydančiuose skyriuose.

„G&G“ Sindikato įkūrėjas, atlikėjas ir dainų autorius Gabrielius Liaudanskas-Svaras taip pat stojo į padėti suskubusių gretas. Kadangi vyras ligoninėje praleidžia beveik visą savo laiką, todėl ir buvo paskiepytas nuo koronaviruso. Apie tai atlikėjas pranešė socialiniuose tinkluose.

„Jei galėčiau, padovanočiau šį skiepą mamai ar kitam artimam vyresniam žmogui, tačiau taip padaryti negalima. Kaip kažkada duota priesaika Tėvynei buvo pilietiškos pozicijos išraiška, taip šis postas – apie pilietišką poziciją skiepytis. Tai vienintelis ginklas, kurį mes turime šitame kare. Ir aš darau tai tam, kad, galbūt, dvejojantys įgautų drąsos. Po skiepo iškart išvažiavau budėti ir štai, po pamainos rašau – jaučiuosi puikiai. Anksčiau pridėčiau kokį sarkastišką juokelį apie čipus ir t.t. Tačiau kai kasdien esi reaktoriuose, juokaut iš žmonių kvailumo nebesinori. Juk susiduri su to pasekmėmis.

Saugokit save ir savus”, – rašė Svaras.

 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad G. Liaudanskas ligoninėje savanoriauja nuo gruodžio vidurio, o potyrius iš ten aprašo socialiniuose tinkluose.

„Bičiuliai, šią žinutę rašau ką tik baigęs budėjimą ligoninėje, kurioje su broliais ir sesėm šauliais pradėjome savanorišką tarnybą raudonojoje zonoje.

REKLAMA

Savanorystės, kuri prasidėjo vakar ir tęsis nežinia kiek. Kaip ir daugelis sąmoningų žmonių prašau Jūsų – jokia prekybcentry ar kitose miesto kamšatyse įsigyta dovana neatpirks tos „dovanos“, kurią didžiulė tikimybė parnešti namo. O tada gailėtis, kad nekantra, neatsakingumas ir numota ranka iš jūsų atims brangiausius.

Linkiu mums nesusitikti šiuo „tamsiu“ laikotarpiu. Linkiu, kad jis kuo greičiau baigtųsi. Likit namie. Ir juolab nerizikuokit lankydami artimus. Taip Jūsų rūpestis ir meilė bus tikri“, – rašė vyras.

Žinomas atlikėjas ligoninėje savanoriauja kiekvieną dieną nuo 4-ių iki 8-ių valandų per parą.

„Yra tokie juodi maišai ir juos tada atiduoda artimiesiems atėjus laikui. Tai tuose maišuose vis dar skamba mobilūs telefonai ir tai girdėti atvažiavus į priimamąjį, tas yra sunku“, – kalbėjo G. Liaudanskas-Svaras.

Savanoriai kaip ir medikai aiškina, kad šalies ligoninės pilnutėlės. Visame Vilniaus regione iš 812 lovų užimtos 751. O iš 87 reanimacijos lovų užimtos 79. Surasti laisvų vietų dar būtų galima kituose skyriuose, tačiau ligoninės susiduria su neišsprendžiama problema – gydytojų trūkumu.

Taip pat Svaras kraujo donoru yra tapęs jau 42 kartus ir padėjęs daugiau nei 100 žmonių.

Tąkart G. Liaudanskas sakė, kad gyvenime jis vadovaujasi požiūriu „Viską pradėk nuo savęs“. Dėl šios priežasties jis yra ne tik kraujo, bet ir organų donoras.

 „Buvimas kraujo donoru man yra vienas iš visuomenės tarpusavio pagalbos pamatų. Aš manau, kad Lietuva, kaip ir visos pasaulio šalys, egzistuoja žmonėse. Žmonių tarpusavio santykiai, socializacija, sociumas, kurį jie sugeba sukurti, daro tiesioginę įtaką jų laimės jausmui ir gerovei, ir tai valstybei, kurioje gyvena, ir santykiui su ja. Jeigu atsitikus nelaimei, avarijai ar ligai, gydytojams aprūpinus pakankamu kraujo kiekiu, jautiesi saugus“, – sako jis.


Rašyti komentarą...
T
Tt
2021-01-09 11:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
PAGARBA!!!
Atsakyti
-2

V
Valbi
2021-01-09 12:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaudu, kai tokie komentatoriai kaip hdhdh sprogsta pykčiu. Pažįstu Gabrielius nuo vaikystės, esu buvusi jo mokytoja, gerbiu jį už jo veiklą ir galiu patikinti, kad tai jis daro nuoširdžiai. Daugiau tokių jaunų dorų empatisku žmonių ir mūsų visuomenė būtų geresnė ir saugesnė. O kad jis norėtų perleisti skiepa mamai, tai tik dar kartą įrodo jo vertybes. Stiprybės tau, Gabrieliaus, ir sėkmės. Tepadeda tau Dievas.
Atsakyti
-2

T
Tiesa2
2021-01-09 13:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kitas klausymas kam reikalingi savanoriai kai namuose be darbo sėdi daugybė gydytojų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų